دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ,12 April 2021
 
 
وزیر بهداشت در دیدار مدیرکل دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت:
ارتباطات بسیار خوبی در 13 ماه گذشته با سازمان جهانی بهداشت داشته ایم
 
وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه در 13ماه گذشته که درگیر مدیریت کووید19 هستیم، ارتباطات بسیار خوبی با سازمان جهانی بهداشت داشته ایم. الان نزدیک به یکسال از گزارش اولین موارد کووید19 در کشور ما می گذرد و حداقل یک ماه قبل از آن و زمان اعلام بیماری در ووهان، خودمان را برای مدیریت بیماری آماده می کردیم.
 
به گزارش فانا، دکتر سعید نمکی در حاشیه دیدار با دکتر احمد المنظری، مدیر کل دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که در راس هیاتی از این منطقه به ایران سفر کرده، اظهار داشت: مدیریت بیماری کووید19 در جمهوری اسلامی ایران علیرغم فشارهای سنگین ناشی از تحریم های ظالمانه، یکی از مدیریت های بسیار موثر و موفق در منطقه بوده است.
 
وی افزود: تشکیل ستاد ملی مقابله با کووید19 و حمایت هایی که از سوی مقام معظم رهبری، رییس جمهور(رییس ستاد ملی مقابله با کرونا) و اعضای دولت و سایر دستگاه ها در قوه مقننه و قضاییه، سازمان های مردم نهاد، نیروهای مسلح، سازمان بسیج، هلال احمر و کمک های مردم برای مدیریت این بیماری برای مقامات بین المللی، بسیار حائز اهمیت بود.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ایران علیرغم گستردگی، وجود مرزهای فراوان و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم، به خوبی می تواند ادعا کند که هیچ بیماری در این مدت، در هیچ استانی بدون خدمات بهداشتی و درمانی نماند و از خدمات محروم نشد. حتی توانستیم اتباع سایر کشورها که به کووید19 مبتلا شده بودند را به صورت رایگان در بیمارستانها پذیرش و درمان کنیم.
 
دکتر نمکی یادآور شد: خوشبختانه توانستیم تمامی داروها و تجهیزات مورد نیاز در طول مقابله با کووید19 را با وجود فشارهای سنگین تحریم، تهیه کنیم و حتی بعد از مدت کوتاهی، به عنوان صادر کننده این اقلام مطرح شویم.
 
وی افزود: خوشبختانه ایران در زمینه واکسن کووید19 همانگونه که قبلا گزارش های آن را به مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت ارائه کرد، گام های بسیار موثری برداشته است. در ماه های آینده به عنوان یکی از تولید کنندگان مهم منطقه ای واکسن کووید19 چه برای مصرف داخلی و چه برای صادرات با نظر سازمان جهانی بهداشت، عمل خواهیم کرد.
 
وزیر بهداشت گفت: از دکتر المنظری خواهش کردیم که ضمن استمرار حمایت هایش از جمهوری اسلامی ایران و فشار بر کسانی که تحریم ها را بر ما روا کرده اند، برای گشایش در ارسال واکسن کووید19 به ایران تا قبل از آماده شدن تولید داخل، از منابع مطمئن کمک کند و در شفاف سازی اعداد و ارقام کشورهای منطقه نیز به ما کمک کند تا صحت آمار جمهوری اسلامی ایران با راستی آزمایی آمار منطقه برای همه مردم منطقه، آشکارتر شود.
 
کد مطلب : ۳۳۴۵۲
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۴
۰
 
مرجع : وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :