دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ,12 April 2021
 
 
هزینه تشخیص آزمایش ویروس انگلیسی چقدر است؟
 
عضو کمیته علمی ستاد ملی مبازره با کرونا تاکید بر اینکه بهترین راهکار در مقابل ویروس انگلیسی پیشگیری است، ادامه داد: هزینه آزمایش مخصوص تشخیص این ویروس حدود ۸ میلیون تومان است و از آنجایی که تفاوتی میان را‌ه‌های درمان و پیشگیری کرونای انگلیسی با نوع معمولی این ویروس وجود ندارد، لزومی ندارد وجود ویروس جهش یافته در بدن تشخیص داده شود.
 
به گزارش فانا، مسعود مردانی در پاسخ به این سوال که با توجه با صحبت‌های وزیر بهداشت مبنی پخش شدن ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور آیا لازم است هر فردی که به کرونا مبتلا می‌شود، آزمایش ژنتیکی مخصوص تشخیص این ویروس جهش یافته را انجام دهد؟، گفت: انجام این کار اصلا لازم نیست چرا که راه‌های درمان و پیشگیری کرونای انگلیسی با نوع معمولی این ویروس تفاوتی ندارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه بهترین راهکار در مقابل ویروس انگلیسی پیشگیری است، ادامه داد: هزینه آزمایش مخصوص تشخیص این ویروس حدود ۸ میلیون تومان است و از آنجایی که تفاوتی میان را‌ه‌های درمان و پیشگیری کرونای انگلیسی با نوع معمولی این ویروس وجود ندارد، لزومی ندارد وجود ویروس جهش یافته در بدن تشخیص داده شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبازره با کرونا در خصوص برنامه‌هایی که برای واکسیناسیون کودکان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: خوشبختانه چند شرکت تولید کننده واکسن کرونا در جهان کارآزمایی‌های بالینی در خصوص تاثیرپذیری این واکسن در کودکان را آغاز کرده اند.

این فوق تخصص بیماری عفونی افزود: باید در مورد کارایی واکسن کووید در کودکان اطلاعاتی کسب شود و این مطالعات تحقیقاتی شروع شده و به امید خدا اگر نتایجش به سرعت منتشر شود، ممکن است در مورد واکسیناسیون کودکان هم تصمیم‌گیری شود.
 
کد مطلب : ۳۳۴۶۸
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۲
۰
 
مرجع : میزان
 

ارسال
 
گروه های خبری :