دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ,12 April 2021
 
 
وزیر بهداشت خبر داد:
آغاز فاز دوم واکسیناسیون کووید19 در کشور با واکسینه کردن سالمندان و جانبازان مقیم آسایشگاه ها
 
وزیر بهداشت گفت: امروز خوشبختانه فاز دوم واکسیناسیون عمومی در کشور آغاز شد در این فاز علاوه بر همکاران ما در نظام سلامت در بخش های ICU و گروه های پرخطر بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی، واکسیناسیون گروه سالمندان به عنوان گروه آسیب پذیر، شروع شد.
 
به گزارش فانا، دکتر سعید نمکی در حاشیه آغاز واکسیناسیون سالمندان مقیم آسایشگاه ها، اظهار داشت: امروز به شکل نمادین، واکسیناسیون این گروه ها را از آسایشگاه کهریزک آغاز کردیم و فردا در اکثر آسایشگاه های معلولان و سرای سالمندان کشور این کار ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در این فاز حدود 20 هزار نفر از سالمندان و معلولان پرخطر واکسینه می شوند. همچنین بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید19 که در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شده، واکسیناسیون سایر گروه ها بر حسب گروه بندی و با اولویت کادر بهداشتی و درمانی، گروه های آسیب پذیر مانند سالمندان، بیماران خاص، جانبازان شیمیایی و گروه های پرخطری که در معرض آلودگی هستند انجام می شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: پس از واکسیناسیون گروه های هدف، جمعیت عادی واکسینه می شوند. برآورد ما این است که تا پایان شهریورماه، بتوانیم اکثر گروه های هدف را واکسینه کنیم.

دکتر نمکی در خصوص کرونای ایرانی، گفت: هنوز جهش قابل توجه داخلی که به عنوان جهش ملی از ویروس بخواهیم اعلام کنیم، نداشته ایم اما هر لحظه ممکن است در گوشه ای از کشور شاهد جهش ویروس باشیم. امروز خوشبختانه همکاران ما در کمال تسلط بر وضعیت بیماری هستند و تعداد تست ها را افزایش داده ایم.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: امروز فقط در استان خوزستان حدود 12 هزار و 500 تست انجام شد در حالیکه کل تست ها در کشور قبلا 25 هزار تست در روز بود و امروز از مرز 100 هزار تست در روز می گذریم و خانه به خانه دنبال موارد ابتلا به بیماری می گردیم و اگر مردم کمک و رعایت کنند، کنترل اوضاع در دست ما است و نگرانی عمده ای تا این لحظه نداریم.
 
کد مطلب : ۳۳۵۵۰
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴
۰
 
مرجع : وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :