يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
 
 
ذخیره داخلی انسولین قلمی از سه ماه به 45 روز کاهش یافت
 
مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز، با اشاره به اینکه برخی از داروخانه‌ها اقدام به عرضه انسولین قاچاق می‌کنند، گفت: ظرفیت و ذخایر این دارو برای مصرف داخلی اگر در گذشته تا سه ماه بود که امروز به یک ماه تا 45 روز کاهش پیدا کرده است.
 
به گزارش فانا، امیربقایی، مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص کمبود انسولین در بازار، گفت: متاسفانه پیش از این قسمت اعظمی از انسولین قلمی نیاز بازار توسط تولیده‌کننده خارجی تهیه و وارد کشور می‌شد که با توجه به بحران ارزی و تحریم ظالمانه که وجود دارد، برای ورود این دسته انسولین قلمی با مشکل مواجه هستیم.

مدیر دارو و فرآورده‌های بیولوژیک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز در رابطه با میزان انسولین قلمی ذخیره استان البرز، ادامه داد: ظرفیت و ذخایر این دارو برای مصرف داخلی اگر در گذشته تا سه ماه بود در حال حاضر با توجه به آمار سازمان غذا و دارو استان البرز به یک ماه تا 45 روز کاهش پیدا کرده است.

این مقام مسؤول اظهار کرد: برای مدیریت این مسئله در استان البرز ناگزیر چند داروخانه در سطح استان به عنوان داروخانه منتخب در سطح استان معرفی کردند که آدرس داروخانه‌ها در وب‌سایت معاونت غذا و دارو استان البرز در دسترس عموم قرار دارد بیماران به داروخانه‌ها مراجعه و انسولین موردنیاز را دریافت کند.

وی افزود: داروخانه‌ها موظف هستند به بیمارانی که بیمه دارند انسولین با نرخ و تعرفه دولتی و کسانی که نسخه آزاد مراجعه می‌کنند با نرخ آزاد که چیزی بین 30 تا 40 هزار تومان بستگی به نوع انسولین قلمی به فروس برسانند.

 بقایی در پایان در رابطه به سودجویی بعضی داروخانه‌ها، تصریح کرد: تعدادی از داروخانه‌ها هستند که دارو از طریق قاچاق تهیه می‌کنند و به قیمت ناعادلانه به بیماران عرضه می‌رسانند که با گزارش مردم و بازرسی‌ها به بررسی ‌آن پرداختیم و حتما با داروخانه‌های سودجو برخورد می‌کنیم.
 
کد مطلب : ۳۳۶۸۵
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :