يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
 
 
فرصتی که ایران فارما برای صنعت دارو فراهم کرد
 
 
فانا: یکی از روش‌های مهم و البته نوین در شناسایی و معرفی محصولات، وجود رویدادهایی نظیر نمایشگاه‌ها، سمینارها و ... است که موجبات رشد همه‌جانبه صنعت دارو را فراهم می‌کند. در این راستا با توجه به وجود تحریم‌ها و تمایل شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور، برگزاری چنین نمایشگاهی (ایران فارما)، روزنه‌ای برای جلب کشورهای مختلف و معرفی ظرفیت‌های تولیدی کشور بوده و راه پیشرفت در این عرصه را با ورود و انتقال تکنولوژی به کشور هموار می‌سازد. این روزها شرکت‌های داروسازی رویکردی جدیدی نسبت به بازار پیدا کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که باید استراتژی خود را به استراتژی توسعه بازار و نفوذ به داخل بازارهای خارجی تغییر دهند. متاسفانه امروزه بازار داخل کشور محدود شده و به درجه اشباع رسیده است. براین اساس شرکت‌های داروسازی توسعه محصولات جدید را در دستورکار خود قرار داده‌اند و الزاما نیاز به حضور در بازارهای کشورهای همسایه دارند و در مجموع صادرات، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و عملا رقابت در این حوزه را به صادرات و بازارهای کشورهای خارج کشانده است.
حضور در بازارهای جهانی مستلزم برپایی و برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند ایران فارما و نظیر آنها است و این مهم کمک خواهد کرد که تمرین فراملی بودن را شروع لمس و اجرا کنیم و در این راستا رویدادهایی اینچنین هم کمک شایانی در شناسایی فضای بازارهای خارجی کرده است.
اگرچه ورود به بازارهای جهانی با دشواری‌هایی همراه است اما این به نوبه خود فرصتی ایجاد خواهد کرد که تفکر مذاکرات بین‌المللی در استراتژی یک شرکت نهادینه شود تا بدین ترتیب شاهد شکوفایی صنعت دارویی کشور باشیم.*بابک مصباحی
مدیرعامل شرکت ایران دارو
 
کد مطلب : ۸۷۸۶
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :