دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ,25 June 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۳ درصد جامعه بیماری روان دارند
۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
 
رئیس انجمن روانپزشکان ایران با تشریح آسیب های ناآگاهی مسئولان از بیماری روان که به هیچ وجه معنای دیوانگی در افراد نیست، گفت: ۲۳ درصد جامعه بیماری روان از جمله استرس، پرخاشگری، افسردگی، اختلال در روابط خانوادگی و عوامل بروز اعتیاد را دارند.
 
۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰
 
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور معتقد است که وزارت بهداشت هیچ تمایل و انگیزه ای برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ندارد.
 
۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۱
 
قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت از همه به ویژه رسانه‌ها خواست از هر گونه گمانی‌زنی و قضاوت‌های شتابزده خودداری کنند تا دستگاه‌های امنیتی و قضایی ابعاد اصلی این حادثه را کشف کنند.
 
۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۱
 
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: «به‌رغم کمبود تخت برای بستری در بیمارستان‌های دولتی، به همه بیمارستان‌ها تکلیف شده است که بیماران اورژانسی باید در اولویت بستری باشند و این دستور به بیمارستان‌ها ابلاغ شده است.»
 
۱۰ سال بهانه تراشی برای اجرا نشدن قانون تعرفه خدمات پرستاری
۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
 
قائم مقام سازمان نظام پرستاری، با اشاره به تهیه بودجه سال ۹۶، گفت: وزارت بهداشت اگر می خواهد اعتماد جامعه پرستاری را جلب کند، بهتر است برای اجرایی شدن قانون تعرفه خدمات پرستاری تلاش کند.
 
۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۱
 
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اقدام سازمان تعزیرات برای برخورد با پزشکان متخلف مقطعی است، گفت: «اگر قرار است جلوی تخلفات افراد گرفته شود باید سیستمی برای مشخص شدن میزان درآمد افراد راه‌اندازی شود.»
 
اتفاق عجیب در بیمارستان ولیعصر اراک!
۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۰
 
رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) اراک گفت: پزشکان بیمارستان ولیعصر(عج) از بهمن ماه سال گذشته هیچ دریافتی نداشته و کارانه دریافت نکرده‌اند.
 
توزیع نامناسب پزشک در کشور
۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
 
در کشور ما یکم شهریور همزمان با زاد روز بوعلی سینا به پاس تالیفات و خدمات او به علوم پزشکی و فعالیت هایش روز پزشک نام‌گذاری شده است. درآمد بالای پزشکان در جامعه شهرت دارد و به طور کلی همه می دانند که پزشکان جز قشر مرفه جامعه به حساب می‌آیند، اما گاهی اتفاق می افتد که کمک به سلامت انسان ها از سوی پزشکان ...
 
نقل قول جالب رئیس جمهور یک کشور اروپایی درباره پزشکان ایرانی
۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
 
رئیس جمهور در مراسم تجلیل از پزشکان گفت: بعضی ها یک مقدار لحنشان این است که دولت مدام به فکر مذاکرات هسته ای بود. بله به این فکر بود و به آن افتخار هم می کند. لااقل در سلامت می توانید قضاوت کنید که بعد از برجام تجهیزات پزشکی راحت تر به دست آوردید یا سخت تر!
 
آخرین وضعیت طراحی بیمارستان هسته‌ای ولایت
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶
 
معاون شهردار تهران درباره وضعیت ساخت بیمارستان فوق تخصصی هسته‌ای ولایت اظهار کرد: فاز یک طراحی این بیمارستان در مراحل پایانی قرار دارد.
 
نظارت بر بیمارستان‌های خصوصی وظیفه وزارت بهداشت
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بعد از احداث بیمارستان موضوع پروانه بهره‌برداری موقت و دائم مطرح بوده و حین بهره‌برداری نظارت بر تمام مراحل که از نظر بهداشت و درمانی و مقابله با مشکلات طیف وسیعی را دارد.
 
آتش‌سوزی در بیمارستان بغداد عمدی بود
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۹
 
وزارت کشور عراق از بازداشت مدیر بیمارستان الیرموک و معاونش به اتهام سهل‌انگاری در حادثه آتش‌سوزی در بخش نوزادان بیمارستان خبر داد. همزمان وزارت بهداشت عراق عمدی بودن این آتش‌سوزی را تایید کرد.
 
شیوع نگران‌کننده عفونت بیمارستانی در ایران
۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
 
دبیر علمی هفدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران گفت: «شیوع عفونت‌های بیمارستانی در ایران نگران‌کننده است و باید برای پیشگیری از آن راهکارهایی اندیشید.»
 
پلمب یک بیمارستان خصوصی و یک مرکز جراحی
۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
 
رئیس شعبه 54 رسیدگی به تخلفات بهداشتی تعزیرات تهران : امروز یکی از بیمارستانهای خصوصی شمال تهران و همچنین یک مرکز جراحی به دلیل تخلفات پزشکی پلمب می شود.
 
۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
 
رئیس مجتمع رسیدگی تخلفات پزشکی ضمن اعلام علت پلمب یک بیمارستان و مرکز درمانی در شمال تهران، از جریمه ۱۸ میلیاردتومانی یک بیمارستان بزرگ و تعطیلی ۵ موسسه درمانی به دلیل انجام تخلف خبر داد.
 
وضعیت مدیریت بیمارستانی در کشور مطلوب نیست
۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
 
قائم مقام وزیر بهداشت، گفت: در حوزه مدیریت بیمارستانی هنوز به وضعیت مطلوب نرسیدیم، بنابراین باید بومی سازی دانش مدیریت بیمارستانی به عنوان یک اقدام مهم در کشور انجام شود
 
۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
 
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه متوسط ضریب اشغال تخت های بیمارستان های دولتی 67 درصد است، افزود: در حال حاضر 67 درصد بیمارستان های کشور که بالغ بر 58 هزار تخت می شود، فرسوده هستند.
 
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۴
 
معاون درمان وزارت بهداشت از استخدام ۲ هزار و ۱۶۰ ماما در وزارت بهداشت طی چند روز آینده خبر داد.
 
 
گروه های خبری :