چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ,19 September 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۰ تا ۲۵ سال؛ متوسط زمان لازم برای ساخت یک بیمارستان با اعتبار دولتی
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
 
مدیرکل خیرین سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: متوسط زمان لازم برای ساخت یک بیمارستان با اعتبار دولتی در کشور بین ۲۰ تا ۲۵ سال است که با ورود خیرین و کمک‎های مردمی این متوسط می‌تواند به کمتر از سه سال برسد.
 
برخورد جدی با متخلفان حوزه طب سنتی در فضای مجازی
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
 
مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از برخورد جدی با متخلفان حوزه طب سنتی ایرانی و سوء استفاده‌گران از اقبال مردم به آموزه‌ها و خدمات این مکتب غنی طبی خبر داد.
 
تخلفات جامعه پزشکی نباید رسانه ای شود
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
 
وزیر دادگستری، گفت: از آنجا که جامعه پزشکی قشری وسیع و فرهیخته هستند، در صورت بروز تخلف در این جامعه نباید برخورد با آنها رسانه ای شود.
 
ارائه کارنامه دارویی نباید قلم مستقل و علمی پزشک را تحت تاثیر قرار دهد
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸
 
رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، گفت: ارائه کارنامه‌ نسخه نویسی اگر در قالب بررسی، نظارت و اطلاع‌رسانی و با رعایت شان پزشک انجام شود کار شایسته‌ای در راستای توسعه خدمات به بیماران است.
 
پزشکان کارنامه دارویی می گیرند
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و باید عرضه و تقاضای دارو مدیریت شود به همین علت همه پزشکان هر سه ماه یکبار کارنامه نسخه نویسی دریافت می کنند و اگر تعداد اقلام تجویزی آنها بیش از حد استاندارد باشند، تذکر می گیرند.
 
6٠درصد طلب بیمارستانها بلافاصله پرداخت می شود
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
 
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 6٠ درصد طلب مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی بلافاصله پس از ارائه سند به این سازمان پرداخت می شود.
 
خوب و بد بررسی تخلفات پزشکی در دادگاه عمومی
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
 
موضوع بررسی تخلفات پزشکی در دادگاه های عمومی که وزیر بهداشت اخیرا آن را مطرح کرده بود، با واکنش های مختلفی از سوی نمایندگان جامعه پزشکی مواجه شده است.
 
بحران در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
 
باتوجه به شرایط هفته‌های اخیر و کمبود برخی از اقلام مورد نیاز مردم در بازار خبرها حکایت از آن دارد که مراکز نگهداری معلولان ،سالمندان و شیرخوارگاه شرایط نامناسبی را دارند و در خصوص تامین وسایل با مشکل جدی روبرو شده‌اند.
 
ماجرای خرید کارخانه پزشکی ورشکسته فرانسوی و احیای آن توسط دولت ایران
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
 
وال استریت ژورنال گزارش داد:اخیرا یک دانشمند فرانسوی-ایرانی از برنامه خود برای سرمایه‌گذاری ۳ میلیون دلاری در یک کارخانه ورشکسته فرانسوی که قبلا در زمینه تولید پوشاک برای بیمارستان‌ها فعالیت می‌کرد، خبر داد. کارخانه‌ای که به نمادی از اقتصاد بحران‌زده فرانسه تبدیل شده بود اما حالا برنامه احیای آن در ...
 
افتتاح بیمارستان آیت‌الله خویی به ۲۲ بهمن ۹۷ موکول شد
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
 
در نخستین روز از سفر وزیر بهداشت به آذربایجان‌غربی چندین طرح در زمینه‌های مختلف بهداشتی و درمانی افتتاح شد و وزیر بهداشت در بازدید از یکی از پروژه‌ها انتقاد شدیدی به بد‌قولی‌های مکرر وزارت راه در ارتباط با افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) خوی کرد.
 
نبود تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی صحت ندارد
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
 
پیرو خبر منتشره در خبرگزاری ایلنا، خبر نبود تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی صحت ندارد و کمبودها در حال مدیریت از سوی وزارت بهداشت است.
 
تناسبی بین مداخلات پزشکی و مجازات های آن وجود ندارد
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
 
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: هیچ تناسبی بین مداخلات در امور پزشکی با مجازاتهای حاکم بر آن وجود ندارد و این دسته از افراد باید به محرومیت از حقوق اجتماعی مجازات شوند.
 
اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد درباره فوت نوجوان ۱۳ ساله
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۶
 
میر جلیلی گفت: کادر اورژانس بیمارستان در خصوص رسیدگی به وضعیت نوجوان ۱۳ ساله می‌توانستند بهتر و موثرتر اقدام کنند.
 
ارجاع بیماران به خارج از بیمارستانهای دولتی تخلف است
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
 
یک مسؤل سازمان بیمه سلامت درباره برخی اظهارنظرها درخصوص تعیین سقف هزینه برای ‏بیمارستان‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: خط قرمز سازمان بیمه سلامت، رضایت بیمه شدگان در دریافت خدمات است.
 
آخرین آمار مهاجرت پرستاران به استرالیا
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
 
دبیرکل خانه پرستاران گفت: معوقات پرستاران شامل یکساله شده است.
 
برخی تجهیزات پزشکی اصلا در بیمارستان‌‌ها موجود نیست
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
 
رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران نسبت به کمبود دارو و تجهیزات در کشور هشدار داد و گفت: اگر به همین شکل جلو برویم، برخی بیمارستان‌ها که کشوری هستند و ردیف بودجه‌ای از وزارت بهداشت ندارند، تعطیل می‌شوند.
 
قبول داریم کمبود بیمارستان‌های توانبخشی ناشی از سوءمدیریت است
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷
 
معاون درمان وزارت بهداشت در رابطه با آلودگی آب شرب روستاهای پردیس و احتمال اینکه سلامت مردم این مناطق در خطر باشد، بیان داشت: در خیلی از جاهای دیگری هم مردم در خطر هستند و معاونت بهداشت وزارتخانه به طور جدی به این مساله ورود پیدا کرده است.
 
علت افزایش مهاجرت پزشکان ایرانی به استرالیا چیست؟
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نظام سلامت می تواند تحت عنوان پزشک خانواده و نظام ارجاع از یکصد هزار پزشکی که درکشور با هزینه بیت المال تربیت و تامین شدند حمایت کند.
 
پزشکان از تجویز داروهای خارجی مشابه ایرانی خودداری کنند
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
 
رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از داروخانه مرکزی هلال احمر، گفت: پزشکان داروهایی که مشابه ایرانی دارند را تجویز نکنند.
 
وزارت بهداشت بقای عمر خود را در برخورد با پزشکان می‌داند
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
 
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه وزیر بهداشت به دنبال فرافکنی است، گفت:مسئولان وزارت بهداشت دید مناسب و بینش مثبتی به پزشکان ندارند که همین موضوع باعث شده توان و تحمل پذیرش انتقاد را نداشته باشند.
 
 
گروه های خبری :