دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ,19 November 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اقدامات غیردوستانه امارات فعالیت بیمارستان ایرانیان را محدود کرد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
 
روابط‌ عمومی جمعیت هلال‌احمر درباره اقدامات غیردوستانه و کارشکنی ‌های امارات متحده عربی در مسیر فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی، اطلاعیه‌ ای منتشر کرد.
 
ساخت ۱۱ بیمارستان تهران روی گسل
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
 
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که ۱۱ بیمارستان در تهران روی پهنه گسل‌های اصلی واقع شده‌اند.
 
بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب هفته آینده به بهره‌برداری مجدد می‌رسد
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد: هفته آینده با حضور وزیر بهداشت، بیمارستان بازسازی‌شده شهدای سرپل‌ذهاب به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
برگشت آرام کابوس هزینه های سرسام آور درمان به بالین بیماران
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
 
گرانی نرخ دارو و لوازم پزشکی ناشی که به دنبال نوسانات اخیر قیمت ارز رخ داد، در کنار ثابت ماندن تعرفه های بیمه ای در حال تبدیل شدن به مهم ترین دغدغه نظام سلامت و کابوس بیماران و بیمارستان ها بویژه در بخش دولتی است.
 
موفقیت محققان ایرانی در تولید کشنده سلول‌های سرطانی
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
 
جمعی از محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای نخستین بار در جهان موفق به تولید ایمونوتوکسین اختصاصی کشنده سلول‌های سرطانی شدند.
 
رئیس شبکه هپاتیت ایران استعفا کرد
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
 
رئیس شبکه هپاتیت ایران، در نامه ای به معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، استعفای خود را اعلام کرد.
 
تحقیق و تفحص از نجومی‌بگیران و ذینفعان در دانشگاه‌های علوم پزشکی
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
 
نماینده مردم در مجلس دهم گفت:‌ هم‌اکنون برخی پزشکان فعال در دانشگاه علوم پزشکی به طور متوسط کارانه 70 میلیونی به همراه حقوق 30 میلیونی دریافت می‌کنند و این جای سوال است که نسبت به کارمندان همتراز خود در سایر وزارتخانه‌ها چه میزان کارایی داشته‌اند که ضریب دریافتی آنها تا این اندازه تفاوت داشته است.
 
آنتن فروشی به پزشکان؛ دقیقه‌ای ۱.۵ میلیون
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱
 
به گزارش فانا، اوضاع صدا و سیما نابسامان است و حالا پس از لو رفتن مساله آنتن فروشی در ماجرای مشاوره های کنکوری، پزشکان هم مورد مشکوک جدید هستند. ماجرا از این قرار است خیلی از پزشک های معمولی از طریق رابطه به آنتن صدا و سیما وصل می شوند با پرداخت مبلغی در حدود یک و نیم میلیون تومان برای هر دقیقه یک ...
 
فروش بیمارستان به بخش خصوصی حقیقت ندارد
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۷
 
نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج خبر فروش این بیمارستان به بخش خصوصی را بی‌اساس خواند و گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز، پرسنل، پزشکان، ریاست بیمارستان و حتی رسانه‌ها را گمراه کرده و اصلا مزایده و فروشی اتفاق نیفتاده است.
 
زنگ خطر ورشکستگی بیمارستان ها
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
وزارت بهداشت، عنوان کرده هیچ بیمارستانی حق ندارد، بیماران را برای تهیه ملزومات مورد نیاز به خارج از بیمارستان ارجاع دهد، اما واقعیت این است که بیمارستان ها پولی برای خرید لوازم پزشکی ندارند.
 
5 بیمارستان تامین اجتماعی بیمار بین المللی پذیرش می کنند
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
 
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر پنج بیمارستان تامین اجتماعی بیماران بین المللی پذیرش می کنند.
 
امتناع برخی شرکت ها از فروش لوازم پزشکی به مراکز درمانی
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
 
پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن در گزارشی با عنوان «امتناع برخی شرکت ها از فروش لوازم پزشکی به مراکز درمانی» به بررسی میدانی وضعیت نابسامان عرضه لوازم پزشکی در تبریز پرداخته است.
 
واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی متوقف شد
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
 
رئیس مرکز امور بیماری های خاص وزارت بهداشت گفت: مقدمات واگذاری مراکز دیالیز به بخش خصوصی در دو سال و نیم گذشته انجام شد، اما به علت نبود جدیت در بخش خصوصی، این طرح عملیاتی نشد و اجرای آن متوقف شد.
 
بیمارستان امام خمینی کرج 217 میلیارد تومان فروخته شد
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۱
 
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرج از واگذاری این بیمارستان خبر داد.
 
آخرین آمار "سرطان" در ایران
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶
 
رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، ضمن ارائه آمار بروز سرطان در ایران به ویژه زنان ایرانی و سرطان‌های شایع در آن‌ها، از احداث ۱۳۷شبکه‌ ملی مراقبتی در کشور با عنوان مراکز تشخیص زودهنگام سرطان خبر داد.
 
مراکز شیمی درمانی استاندارد شدند
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: ۱۳۷ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان و کلینیک‌های غیر واگیر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و هم اکنون در حال نصب ۵۰ دستگاه ماموگرافی در این مراکز هستیم.
 
اتاق عمل: دمپایی نداریم
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۵
 
به گزارش فانا، چند وقتی است که صحبت از کمبود بودجه و بدهی‌های بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان‌های دولتی به میان آمده و در این بین مشکلاتی مثل کمبود لوازم معمولی برای کنترل عفونت، کمبود تجهیزات و وجود تجهیزات پزشکی تاریخ مصرف گذشته از جمله مسائلی بود که بارها مسئولین مربوطه و پزشکان به ...
 
جزئیات پرداخت مطالبات مراکز درمانی، دانشگاه‌ها و داروخانه‌های استان تهران
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷
 
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران جزئیات پرداخت مطالبات مراکز درمانی، دانشگاه‌ها و داروخانه‌های استان تهران را تشریح کرد.
 
عوارض گرایش بیمارستان‌ها به استفاده از تجهیزات پزشکی ارزان قیمت
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
 
رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: به دلیل بدهی بیش از حد مراکز درمانی به تولیدکنندگان و با هدف کاهش هزینه‌ها، اخیراً مراکز درمانی گرایش به سمت استفاده از کالاهای بی‌کیفیت ارزان دارند که اگر چه در ظاهر هزینه مصرف را کاهش داده‌اند ولی در واقع موجب مخاطرات جانی بسیار زیادی برای بیماران،...
 
فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
 
در حالی که اخیرا بسیاری از پزشکان و اعضای کادر بهداشت و درمان کشور به دلیل تاخیر در حقوق و پرداخت هایشان با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، مدیران سازمانی که قرار بوده مطالبات آنها را پیگیر باشند حقوق‌هایی نامتعارف و نجومی دریافت می‌کنند.
 
 
گروه های خبری :