يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
آیا در مراکز خصوصی از تجهیزات پزشکی دست‌دوم استفاده می‌شود؟
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
 
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران در پاسخ به این سوال که آیا از تجهیزات پزشکی دست‌دوم در مراکز خصوصی استفاده می‌شود، گفت: «این ادعا تقریباً غیرممکن است زیرا تمامی تجهیزات مصرفی دارای شماره سریال و کد هستند و حداقل در رشته قلب و عروق چنین کاری محال است.»
 
گلایه‌های بیماران منجر به استعفای رئیس بیمارستان شد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
ارجاع بیماران برای تهیه ملزومات و تجهیزات پزشکی به فروشگاه‌های خارج از بیمارستان، منجر به استعفای رئیس بیمارستان امام علی(ع) کرج شد.
 
نصب بی‌خطر ساز زباله‌های بیمارستانی در کلینیک‌ها و مراکز جراحی اجباری است
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
 
رئیس اداره سلامت محیط وزارت بهداشت گفت: در بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز جراحی محدود باید زباله ها با دستگاه، بی خطر شوند.
 
ابراز نگرانی بیوتکنولوژیست های ایرانی از " بازداشت غیرمنصفانه و دور از شان دانشمند ایرانی" در آمریکا
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
 
شرکت‌کنندگان در سومین همایش بین‌المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران، در قطعنامه صادره اعلام کردند ادامه بازداشت دکتر مسعود سلیمانی که همواره در جهت کاهش دردهای هم‌وطنان و سایر مردم جهان تلاش کرده است را مصداق بارز دخالت امور سیاسی در امور علمی و بی‌احترامی سیاستمداران به دانشمندان ...
 
هزار دانشجوی علوم پزشکی به کشور بازگشتند
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در سال جاری اقدامات لازم برای انتقال هزار نفر از دانشجویان علوم پزشکی خارج از کشور انجام و این افراد به کشور بازگشتند.
 
کمتر از ۵ درصد جامعه پزشکی درآمد بالا دارند
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
 
رئیس شورای عالی بیمه وزارت بهداشت گفت: کمتر از ۵ درصد جامعه پزشکی پر درآمد هستند و بسیاری از پزشکان درآمد‌های پایین و غیر قابل تصوری دارند.
 
شهرستان‌های تهران با کمبود شدید مراکز درمانی مواجه‌اند
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان تهران به ویژه شهرستان‌های اطراف پایتخت که از برخی مراکز استانی دیگر هم بزرگ‌تر هستند به شدت با کمبود مراکز بهداشتی و درمانی مواجه‌اند.
 
دانشمند ایرانی اسیر در بند آمریکا چهره برتر بیوتکنولوژی کشور شد
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
 
در همایش ملی بیوتکنولوژی، جایزه چهره تاثیرگذار زیست فناوری دوره یازدهم به دکتر مسعود سلیمانی اهدا شد.
 
۶۰۰ میلیون یورو قرارداد فروش اقلام بیمارستانی با عراق درحال اجراست
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
 
در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی عراق هلث ۲۰۱۹ اعلام شد که طی دو سال گذشته قراردادهایی به ارزش ۶۰۰ میلیون یورو در زمینه تامین اقلام بیمارستانی عراق از سوی شرکت‌های ایرانی امضا و در حال اجراست.
 
پزشکان فاقد کارتخوان مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند
۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷
 
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سوءتفاهم‌ها درباره نصب کارتخوان در مشاغل پزشکی در حال رفع شدن است، گفت: چنانچه پزشکان در مهلت تعیین شده نسبت به نصب این دستگاه‌ها اقدام نکنند، مطابق با قانون با آنها برخورد شده و مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند.
 
پیوند ساقه مغز در شیراز
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
 
دستان شفابخش تیم متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سرپرستی دکتر سید بصیر هاشمی و با حضور پروفسور Behr از کشور آلمان و همکاری گروه جراحی مغز و اعصاب و دکتر آرش صفاریان سه‌شنبه ۱۲ شهریورماه در بیمارستان شهید چمران شیراز امید برای شنیدن را به یک بیمار ۳۰ ساله هدیه داد.
 
درگذشت مادر دانشمند ایرانی دربند رژیم آمریکا
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳
 
مادر دکتر سلیمانی که از ۱۱ ماه پیش در بند زندان‌های آمریکاست پس از تحمل بیماری ناشی از رفتار رژیم آمریکا با فرزندش جان سپرد
 
تشریح روند احداث مرکز جامع تصویربرداری بیمارستان مفید
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴
 
رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان مفید، به تشریح وضعیت ساخت مرکز جامع تصویربرداری و آزمایشگاه مرجع این مرکز درمانی پرداخت.
 
توقف ساخت پالایشگاه خون در سایه تعلل سازمان خصوصی‌سازی
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
 
سازمان انتقال خون، سال‌هاست وعده ساخت یک پالایشگاه پلاسما را می‌دهد؛ پروژه‌ای که به همراه زمینی زیر برج میلاد در پایان دولت دهم به سازمان خصوصی‌سازی واگذار شد؛ اما هنوز تکلیف این زمین ۲۲ هزار متری که قرار بود مکانی برای پیاده سازی پروژه ساخت پالایشگاهی با ظرفیت ۱۵۰ هزار لیتر فرآورده پلاسمایی باشد، مشخص ...
 
پزشک ایرانی رکورد «پیوند کلیه» در جهان را شکست
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳
 
پزشک فوق تخصص بیمارستان بقیة‌الله الاعظم(عج) با انجام ۷۰۷۵ عمل جراحی پیوند کلیه موفق شد عنوان چهره بین‌المللی بیشترین جراحی پیوند کلیه را از آن خود کند.
 
در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰
 
در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ تمام دریافتی پزشکان از مهرماه با کارتخوان خواهد بود/ منشی‌ها می‌توانند در ۱۵ دقیقه استفاده از کارتخوان را بیاموزند
 
درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰
 
رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است گفت: مالیات گرفتن از هیچ صنفی منوط به داشتن یا نداشتن کارتخوان نیست و پزشکان هم برای پرداخت مالیات اظهارنامه می‌دهند.
 
فعالیت ۴۰ هزار پزشک در شغل غیرپزشکی
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
 
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت از اقدام برای پس گرفتن شکایات این وزارتخانه از رسانه‌ها خبر داد و در عین حال درباره مسائل حقوقی این وزارتخانه در زمینه افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی، مالیات پزشکان، لزوم نصب کارتخوان در مطب پزشکان و... توضیحاتی ارائه کرد.
 
دولت باید برای جامعه پزشکی یارانه اختصاص دهد
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۳
 
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه تعرفه پزشکی در ایران یک دهم افغانستان و عراق است، گفت: ۷۰ درصد درآمد پزشکان در بخش دولتی برای اداره بیمارستان‌ها هزینه می‌شود و لازم است دولت برای این قشر یارانه اختصاص دهد.
 
بالاترین دریافتی جراح مغز ۶۰ میلیون تومان است
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
 
وزیر بهداشت، با تاکید بر حمایت از صنعت داروسازی کشور، گفت: اجازه نمی دهم داروی بی کیفیت تولید داخل وارد بازار شود.
 
 
گروه های خبری :