يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
پاسخ هیات امنای ارزی در ارتباط با شائبه رسانه ای مطرح شده در خصوص خرید خارجی کالای دارای مشابه تولید داخلی
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
 
به گزارش فانا،  هیات امنای صرفه جویی ارزی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقدام به اصول 24 گانه سیاست های اقتصاد مقاومتی به ویژه افزایش سهم تولید محصولات و خدمات دانش بنیان (مورد اشاره در سیاست دوم)، افزایش تولید داخلی نهاده ها(مورد اشاره در سیاست ششم)، تامین امنیت درمان و ایجاد ...
 
پیگیری سیاست خروج از بنگاه‌داری وزارت رفاه در سال 98
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
 
وزیر کار و رفاه اجتماعی خروج از بنگاه داری و واگذاری دستگاه های اقتصادی در مجموعه این وزارتخانه را از برنامه ها و موضوعات قابل پیگیری خود برای سال 98 برشمرد و گفت: مدیریت در دستگاه های اقتصادی باید به بخش تخصصی اش در دولت واگذار شود.
 
غذاهای خبرساز سال 97
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
 
حوزه غذا در سال 97 دستخوش تغییرات زیادی بود، از گرانی برخی موادغذایی و کم شدن آنها در سفره غذایی مردم تا بحث های مربوط به تقلب، تراریخته و طرح هایی برای ارتقای سلامت غذایی مردم مانند غنی سازی آرد با ویتامین D و آهن و شیرین شدن ذائقه ایرانی ها، از مباحث مطرح در این سال بود.
 
پیشنهاد افزایش 13درصدی تعرفه های پزشکی به دولت ارائه شد
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی نیز گفت: با پیشنهاد نظام پزشکی برای تعرفه های پزشکی سال 98 که از سوی شورای عالی بیمه به دولت فرستاده شده است، حدود 13درصد افزایش هزینه خدمات سلامت پیشنهاد شده است.
 
«۹۸/۱/۱» و تراژدی تولدهای تقویمی
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
 
با نزدیک شدن به سال نو شاید دغدغه برخی مادران باردار به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ رُند ۹۸/۱/۱ باشد؛ موضوعی که در چند سال اخیر دغدغه جدی برخی مادران برای به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ‌های رُند دیگر نظیر ۹۷/۷/۷ و ... بوده است.
 
نحوه هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یورو در حوزه سلامت تا پایان سال اعلام می‌شود
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
 
پیرصالحی گفت: تا پایان سال نتیجه جمع بندی گزارش‌های هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یورو به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را اعلام می‌کنیم.
 
دلایل عدم انعقاد قرارداد با داروخانه‌های تازه تأسیس
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
 
مدیر عامل بیمه سلامت ایران به گلایه‌های داروسازان مبنی بر قرارداد نبستن بیمه سلامت با داروخانه‌هایی که به تازگی تاسیس شده‌اندپاسخ داد.
 
تحریم های آمریکا خارج از روند سازمان ملل و غیرقانونی است
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
 
گزارشگر اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با بیان اینکه اروپا تحریم های یک جانبه علیه ایران را قبول ندارد، گفت: تحریم های خارج از روند سازمان ملل، هم نامشروع و هم غیر قانونی هستند.
 
تداوم استراتژی سودآوری در شرکت های دارویی
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
 
شاخص صنعت دارو از ابتدای سال تاکنون بازدهی ۶۰ درصدی داشته است. در عین حال، بسیاری از شرکت های این گروه در ۹ ماه ابتدای سال تحت تاثیر رشد مقداری فروش توانستند حاشیه سود خوبی داشته باشند. به زعم کارشناسان اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت دارو در سال ۹۸ بر ای این شرکت ها سودآوری مطلوبی را رقم می زند....
 
طلب ۷۰۰۰میلیاردی وزارت بهداشت از تامین اجتماعی
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
وزیر بهداشت گفت: ما حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم و پرداخت مطالبات پرستاران از اولویت‌های ما است.
 
افزایش ۱۵ درصدی قیمت دارو
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
 
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ارز مورد نیاز برای تامین دارو در نظر گرفته شده و نگرانی در این زمینه نداریم، گفت: افزایش قیمت دارو به غیر از افزایش سنواتی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نخواهیم داشت که البته با حمایت بیمه‌ای فشاری بر دوش مردم نخواهیم داشت.
 
اعضای کارگروه توسعه صادرات تجهیزات پزشکی منصوب شدند
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
 
با حکم مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، اعضای کارگروه توسعه صادرات تجهیزات پزشکی برای نیل به اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی منصوب شدند
 
۱.۵ میلیارد دلار از منابع طرح تحول سلامت صرف واردات دارو می‌‌شود
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ۱.۵ میلیارد دلار از منابع طرح تحول سلامت صرف واردات داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج می‌‌شود.
 
هزینه های سلامت در ایران مبتنی بر کیفیت نیست
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت گفت: برای پرداخت هزینه های سلامت در دنیا نظام های مختلفی وجود دارد مثل پرداخت بر اساس تعداد خدمات (مدل فعلی ایران) و پرداخت سرانه که در هیچ کدام از آنها به کیفیت خدمت توجه نمی شود اما در نظام DRG پرداخت بر اساس کیفیت است.
 
اقلامی که با ارز دارویی وارد شد
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹
 
در سال جاری بیش از ۴۱۷ میلیون دلار ارز دولتی برای واردات لوازم آرایشی تخصیص داده شده و همچنین مبالغ قابل توجهی ارز دارو و تجهیزات پزشکی برای واردات کالاهای غیرمرتبط استفاده شده است.
 
بازتاب گسترده سخنان نمکی درباره سلامت روان جامعه ایران
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
 
بررسی‌های "فانا" نشان می‌دهد اظهارات وزیر بهداشت درباره وضعیت سلامت روان جامعه ایران در نشست نوروزی با اصحاب رسانه سلامت با اختلاف معنادار نسبت به سایر موضوعات مطرح شده در این نشست، بیشترین میزان توجه رسانه‌های داخلی و حتی خارجی و همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود اختصاص داده است
 
تمجید وزیر بهداشت از "فانا"
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
به گزارش فانا، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست خبری نوروزی با اصحاب رسانه گفت: پایگاه خبری-تحلیلی دارو و سلامت (فانا) در زمینه اطلاع‌رسانی بسیار موثر و کارآمد است و در بسیاری از موارد به وزارت بهداشت کمک کرده است و من از "فانا" بطور ویژه تقدیر می‌کنم
 
رشد اقتصادی ایران در سال آینده چقدر است؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
 
رییس سازمان صمت استان تهران از ثبت سفارش بیش از ۳۴ میلیارد و ۱۲۱ میلیون یورو در استان تهران خبر داد.
 
اولین نتیجه نمونه گیری از بیماری ویروسی در قروه اعلام شد
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
 
رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اولین نتیجه نمونه گیری از مدفوع بیماری در قروه نشان می دهد که این بیماری نوعی عفونت ویروسی است که کاملا خفیف بوده و خطری مبتلایان را تهدید نمی کند.
 
۲۱ هزار بیمار مبتلا به ایدز شناسایی نشده اند
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
 
رئیسی گفت: در ایران ۳۸ هزار بیمار مبتلای به ایدز شناسایی شدند و بر اساس پیش بینی ما ۵۹ هزار نفر فرد مبتلا به ایدز هستند.
 
 
گروه های خبری :