يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
سرطان و عوارض کبدی در کمین مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه باید از عرضه کالا‌های سلامت محور فاقد شناسه بهداشتی جلوگیری کرد ضعف فرهنگ و نظارت را در عرضه لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی موثر دانست.
 
ماجرای خرید و فروش اینترنتی آمبولانس‌های اورژانس
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷
 
خرید و فروش آمبولانس؛ پدیده‌ای که مانند کالاهای دیگر، بازار آگهی‌هایش در سایت‌های اینترنتی داغ است، اما آیا این اقدام قانونی است؟.
 
دستگاه ایرانی ثبت سیگنال مغزی برای مدیریت استرس تولید شد
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
 
محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در دانشگاه تربیت مدرس موفق به تولید دستگاه ثبت سیگنال مغزی برای مدیریت استرس با عنوان «دستیار هوشمند مدیریت استرس» شدند.
 
دستگیری سارقان تجهیزات 15 میلیاردی بیمارستان مسیح دانشوری
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
 
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 5 نفر از سارقانی خبرداد که اقدام به سرقت تجهیزات بیمارستانی و وجه نقد از مدارس شمال‌غرب تهران می‌کردند.
 
ذخیره و دپو دارویی کشور تا پایان بهار سال ۹۹
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: افزایش قیمت دارو در بازار داخل به صورت متعارف و نرمال و زیر نرخ تورم و کمتر از نرخ تورم در تمام حوزه‌های اقتصادی کشور بوده است. افزایش قیمت دارو ۱۲.۷ دهم درصد در سال ۹۷ بوده است.
 
مجوز ورود تجهیزات اهدایی سازمان بهداشت جهانی صادر شد
۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
 
هیأت وزیران ورود، ترخیص و شماره‌گذاری سه دستگاه درمانگاه (کلینیک) سیار، سه دستگاه آزمایشگاه سیار و سه دستگاه وانت تویوتای هایلوکس اهدایی سازمان بهداشت جهانی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت استفاده در استان ایلام را مجاز دانست.
 
اصلاح ارز تخصیصی به صنعت دارو
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
 
یک عضو سندیکای صاحبان صنایع دارویی ایران: اصلاح ارز تخصیصی به صنعت دارو و اصلاح قیمت محصولات از مطالبات اصلی ما در «ایران فارما» خواهد بود
 
دبیر جدید کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران منصوب شد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو طی حکمی دکتر گلبرگ قیاسی را به‌عنوان دبیر جدید کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی ایران منصوب کرد
 
سلامت مردم را قربانی صرفه‌جویی ارزی و ریالی نخواهیم کرد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
 
وزیر بهداشت ضمن بیان اینکه سلامت مردم را فدای صرفه‌جویی ارزی و ریالی نمی‌کنیم، گفت: به رییس سازمان غذا و دارو دستور داده‌ام که انجمن‌های علمی پزشکی را دعوت کند و انجمن‌هایی که نسبت به کیفیت داروهای تولیدی در کشور انتقاد و مستنداتی دارند، ارائه کنند. سلامت مردم، شوخی‌بردار نیست.
 
پوشش نسخه‌نویسی الکترونیک در تمام داروخانه‌های کشور تا نیمه اول سال آینده
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
 
وریر بهداشت گفت: به‌طور قطع تا پایان سال جاری قسمت عمده‌ای از نسخه‌نویسی الکترونیک را اجرا می‌کنیم و تا نیمه اول سال ۹۹ کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دهیم.
 
ارز دارو حذف نشده است
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
 
در پی نامه رئیس‌ سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی مبنی بر عدم تخصیص ارز به کارخانجات داروسازی به دلیل عدم رفع تعهدات ارزی ناشی از صادرات و واردات، پیگیری‌های ایسنا نشان می‌دهد که بانک مرکزی هیچ تفاوتی بین این شرکت‌ها با سایر شرکت‌ها قائل نشده و تنها ابزار بانک مرکزی برای ترغیب شرکت‌ها به ایفای تعهدات‌شان ...
 
ساخت دستگاه تصفیه آب پزشکی RO برای بخش‌های دیالیز
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
 
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به ساخت دستگاه "تصفیه‌ آب پزشکی اسمز معکوس" (Reverse Osmosis) مورد استفاده در مراکز دیالیز شدند.
 
گوترش آثار منفی تحریم بر مردم ایران را تایید کرد
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
 
بیرکل سازمان ملل متحد در گزارش مربوط به وضعیت حقوق بشر در ایران، تایید کرد تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر مردم ایران و همچنین خدمات بشردوستانه آثار منفی داشته است.
 
مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، تعلیق شود
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
 
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، مخالفت سازمان متبوعش را نسبت به جداسازی توزیع داروهای آگونیست از روند درمان و واگذاری توزیع این دسته از داروها به داروخانه‌ها اعلام کرد.
 
حل مشکلات سامانه سازمان غذا و دارو تا پایان شهریور ماه
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
 
مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت با بیان اینکه تی‌تک اختلالی ندارد، گفت: تا پایان شهریور اشکالات این سامانه برطرف می‌شود.
 
توزیع ۲۰ قلم داروی خاص بین داروخانه‌ها فقط از طریق ثبت در سامانه امکانپذیر است
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
 
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: از دهم شهریور ماه تقاضای دریافت ۲۰ نوع داروی خاص فقط از طریق درخواست در سامانه برای داروخانه‌ها امکانپذیر خواهد بود.
 
واردات ژل مفصلی از ابتدای مهر با ارز اشخاص
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
 
مهر علیان طی نامه‌ای اعلام کرد که واردات ژل‌های تزریقی داخل مفصلی با سهمیه ارز اشخاص امکان پذیر خواهد بود.
 
وجود فساد در بازار دارو قابل کتمان نیست
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت، وجود فساد و تخلف در حوزه دارو، روند کاهشی قابل ملاحظه‌ای داشته است.
 
متفورمین بیشترین داروی مصرفی بیمه شدگان بیمه سلامت در سال گذشته است
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سال گذشته بیشترین تعداد داروی مصرفی توسط بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، به ترتیب ۲۵۰ میلیون عدد متفورمین، ۲۴۴ میلیون عدد لوزارتان، ۲۳۴ میلیون عدد آترواستاتین و ۲۳۰ میلیون عدد آسپیرین بود.
 
تکذیب ورود داروی بی‌کیفیت چینی به کشور
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب ورود داروی بی‌کیفیت چینی به کشور گفت: 14 هزار پزشک خانواده آماده ارائه خدمت به مردم هستند.
 
 
گروه های خبری :