دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ,19 November 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
آخرین وضعیت بازار دارویی کشور و توصیه وزارت بهداشت به مردم
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
 
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بازار دارویی کشور را تشریح کرد و با بیان اینکه خوشبختانه در آبان‌ماه میزان کمبود اقلام دارویی در کشور زیر ۳۰ درصد بوده که کمتر از یک درصد بازار موجود را شامل می‌شود، گفت: مردم از کیفیت داروی داخلی مطمئن باشند و پول‌شان را برای داروهای خارجی که ممکن است قاچاق بوده و یا ...
 
‍ وضعیت سفید  در بازار دارو
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
 
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تعداد اقلام فهرست کمبود دارویی در آبان ماه به کمتر از ۳۰ قلم رسید، گفت: با اقدامات صورت گرفته وضعیت دارو به نقطه قابل قبولی رسیده و کمبود در مورد داروهایی که مشابه تولید داخل ندارند، موردی است.
 
هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده است
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده اما مطابق قانون بیمه داروهای با قیمت پایین را تعهد می کند و ممکن است نوع گرانتر و خارجی برخی داروها از پوشش بیمه خارج شده باشد.
 
تهران، دوازدهمین شهر آلوده جهان
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
 
رییس گروه سلامت هوا و تغییرات اقلیمی وزارت بهداشت، آلودگی هوا را چهارمین علت مرگ و میر و دومین علت بیماری‌هایی نظیر سکته‌های قلبی و مغزی و سرطان‌های ریوی خواند و گفت: شهر تهران از بین ۲۶ شهر آلوده جهان، رتبه ۱۲ را دارد.
 
پرداخت مطالبات بخش دولتی تا پایان هفته
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
 
مدیر عامل بیمه سلامت در نشست خبری گفت: تا پایان هفته هزار میلیارد تومان در کل کشور توزیع اعتبار خواهیم داشت و بخش دولتی مطالبات مهر ماه ‏خود را دریافت می‌کند.
 
تحریم نبودن حوزه دارو ادعایی بیش نیست
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
 
وزیر بهداشت با بیان این که تحریم نبودن حوزه دارو، ادعایی بیش نیست و در عمل حوزه دارو نیز در تحریم است،گفت: در حال حاضر دارو آماده حمل است، اما هواپیما و کشتی حاضر نیست حمل کند، بنابراین از ادعا تا عمل فاصله است.
 
پایش لحظه ای قیمت تجهیزات پزشکی
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷
 
مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: نحوه توزیع و قیمت های تجهیزات و ملزومات مصرفی توسط سامانه های آنلاین اداره کل تجهیزات پزشکی پایش لحظه ای می شوند.
 
دینار جای دلار را در مبادلات با عراق می‌گیرد
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
 
سفیر ایران در عراق گفت: با توجه به مشکلات پیش‌آمده در مبادلات بانکی به‌صورت دلار، پیشنهاد مشترک استفاده از دینار عراق یا صادرات و واردات به‌صورت تهاتری است.
 
ممنوعیت ارائه خدمات بیمه‌ای اداره بهداشت دوبی به بیمارستان ایرانیان سیاسی است
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸
 
نماینده مردم در مجلس دهم، اعمال ممنوعیت از سوی اداره بهداشت دوبی برای ارائه خدمات بیمه‌ای در بیمارستان ایرانیان را اقدامی سیاسی دانست.
 
تحریم داروی بیماران دردمند به سبک آمریکایی
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
 
تحریم های یکجانبه و ناجوانمردانه آمریکا علیه مردم ایران فقط دامان نظام بانکی و صنایع و اقتصاد ایران را هدف نگرفته است، بلکه سلامت و جان مردم به مخاطره افتاده است، دسترسی به داروهای مورد نیاز بیماران سخت شده اما این اقدام غیر انسانی و ضد بشر به دروغ انکار می شود.
 
هر ۸ ثانیه یک نفر در اثر دیابت جان خود را از دست می‌دهد
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
 
دیابت به عنوان يك اختلال پيشرونده در حال شناخته شدن است و یکی از بزرگترین معضلات جامعه، عدم آگاهی از دیابت است و آمارها نشان می‌دهند هر ۸ ثانیه یک نفر جان خود را در اثر دیابت از دست می‌دهد. در حال حاضر هدفمان این است که راه‌های پيشگيری و كنترل دیابت را به مردم آموزش دهیم و اینکه بگوییم دیابت باید خیلی ...
 
واکسن آنفلوانزا در کرمان نایاب شد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
این روزها اگر به داروخانه های کرمان سر بزنید و سراغ واکسن آنفلوانزا را بگیرد فقط با یک جواب روبرو می شوید « نداریم و احتمال اینکه بقیه داروخانه ها هم داشته باشند کم است».
 
سند درمان کشور تصویب شد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سند درمان کشور در دولت تصویب شد و فضای درمانی با تصویب این سند تا سال 1404 ساماندهی می شود.
 
خداحافظی ۲ مهره کلیدی از وزارت بهداشت
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
 
طبق اخبار رسیده، ۲ معاون وزیر بهداشت جزء مدیران بازنشسته بوده و قرار است این پست را تحویل نیروهای جوان بدهند.
 
خطر گسترش یک بیماری مقاوم به تمام داروها در ایران
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: در کشور پاکستان، نوعی از بیماری به نام «تیفوئید» که به تمام داروها مقاوم است، اگر مراقبت لازم نشود، ممکن است در ایران هم گسترش یابد.
 
۲ آنتی بیوتیک رکوددار مصرف در ایران
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
 
دبیر ستاد اطلاع‌رسانی دارو سازمان غذا و دارو درباره میزان مصرف آنتی بیوتیک در ایران و مقایسه آن با کشورهای منطقه توضیح داد.
 
جای نگرانی برای واردات دارو‌های اساسی نیست
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
 
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان دارو تاکید کرد: حتی با وجود تحریم‌ها، برای واردات دارو‌های اساسی جای نگرانی وجود ندارد.
 
جراحی متابولیک تنها در درمان 30 درصد موارد دیابت موثر است
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
 
فوق تخصص غدد و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تبلیغات دروغین درمان قطعی دیابت از طریق جراحی متابولیک در شبکه های ماهواره ای گفت: بر اساس مطالعات 12 ساله بین المللی، فقط 30 درصد مبتلایان به دیابت که جراحی متابولیک انجام داده، بهبود یافته اند و بیماری 70 درصد سایر افراد همچنان باقی است.
 
کاهش 20 درصدی هزینه دارو و لوازم مصرفی پزشکی طی یکسال گذشته
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از کاهش 20 درصدی هزینه دارو و لوازم مصرفی پزشکی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرمجموعه این دانشگاه خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی می‌توان تهدیدهای دشمن و تحریم‌های آن به فرصت تبدیل کرد.
 
بروز تک‌گیر آنفلوآنزا در کشور و توصیه به مردم
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
 
عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا از بروز موارد تک‌گیر آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه از آنجایی که هنوز سرما در کشور استقرار کاملی پیدا نکرده، موارد بیماری از شدت بالایی برخوردار نیست.
 
 
گروه های خبری :