چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ,17 July 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
انتشار لیست شرکت‌های واردکننده لوازم و تجهیزات پزشکی
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
 
تنها یک روز پس از اعلام وزیر بهداشت مبنی بر عدم شفافیت در تخصیص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز دولتی به شرکت‌های واردکننده لوازم و تجهیزات پزشکی، سازمان غذا و دارو با هدف ایجاد شفافیت لیست این شرکت‌ها را منتشر کرد.
 
تولید ۳۷ محصول حوزه پزشکی بازساختی در یکی از شرکتهای دانش‌بنیان
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
 
رییس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از ثبت و تولید انبوه ۳۷ محصول در زمینه پزشکی بازساختی از سوی یکی از شرکتهای دانش‌بنیان خبر داد.
 
واردات لوازم آرایشی و بهداشتی متوقف شد
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
 
رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران اعلام کرد که واردات کلیه لوازم آرایشی و بهداشتی به غیراز عطریات با تغییر اولویت ارزی از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری متوقف شده است.
 
۱۷ قلم از داروهای تخصصی بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
 
رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: سال گذشته، ۲۱ هزار و ۶۷۹ بیمار ام اس داروهای تخصصی خود را دریافت کردند که ۷ درصد از تعداد کل این بیماران از داروهای وارداتی استفاده کردند. در حال حاضر ۱۷ قلم از داروهای تخصصی بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است.
 
پلاسمای تولیدی کردستان تبدیل به دارو می‌شود
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
 
پلاسمای مازاد بر مصرف بیمارستان‌های کردستان با هدف تولید و بازگشت دارو به اتریش ارسال می‌شود.
 
تدوین سیاست‌های ملی و دارویی در دستور کار سازمان غذا و دارو
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
 
رییس سازمان غذا و دارو بابیان اینکه تدوین سیاست‌های ملی و دارویی در دستور کار سازمان قرار دارد گفت: از امکانات صنعت، سندیکاها و دانشکده‌های داروسازی استفاده می‌کنیم تا این سیاست‌نامه را تهیه و جهت تصویب به مجلس ارائه دهیم تا دستخوش تغییرات مقطعی در سیاست‌ها نشویم.
 
شفاف‌سازی تنها راه قطع دست مافیای غذا و دارو است
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
 
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: ایران نیازی به استفاده از کانال مالی اینستکس در بحث غذا و دارو ندارد، در این مورد مافیای ورود و خروج دارو وجود داشت و افرادی سود گزافی از آن می‌بردند که نمی‌شود گفت اگر به شفاف‌سازی کمک کنیم، بعضی دست‌های این مافیا قطع می‌شود.
 
تعقیب قضایی ۳ نفر درحوزه سازمان غذا و دارو به اتهام اخذ رشوه
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
 
سخنگوی قوه قضاییه از تعقیب قضایی ۳ نفر درحوزه سازمان غذا و دارو به اتهام اخذ رشوه خبر داد.
 
توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت گفت: مُر مصوبه از سمت ما، کاملا رعایت شده و این پول به حساب دانشگاه‌ها رفته است، اما درباره واریز آن به حساب شرکت‌های داروئی و تجهیزات پزشکی از سوی دانشگاه‌ها بی‌خبریم.البته به نظر بنده باید این پول ...
 
"کمبود دارو" دقیقا یعنی چه؟!
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
 
"کمبود دارو" عبارتی است که زیاد شنیده‌ایم؛ اما آیا تعریف مکتوبی در وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو درباره کمبود دارو وجود دارد؟
 
اتهام فساد به واردکنندگان تجهیزات پزشکی بر چه مبنایی؟!
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
 
وزیر بهداشت گفته: ۱.۳ میلیارد دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه کسی برده است و چه چیزی آورده و به چه کسانی داده است!
 
پیشنهاد "فانا" به کسانی که دنبال یافتن سریع داروهای کمیاب موردنیاز خود هستند
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
 
1- ابتدا با سامانه ۱۴۹۰ یا ۱۹۰ تماس بگیرید و از اپراتور بپرسید که آیا داروی موردنظر شما در داروخانه‌ها موجود است یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت بود از اپراتور بخواهید نام نزدیکترین داروخانه به محل سکونت شما را که داروی موردنظر را دارد، بگوید. اما اگر اپراتور گفت که دارو موجود نیست، اعتماد نکنید و سراغ گام ...
 
سامانه ۱۴۹۰ اطلاعات غلط می‌دهد!
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
 
سامانه اطلاع‌رسانی دارویی ۱۴۹۰ که قرار بود به مثابه عصای دست مردم عمل کند و اسامی داروخانه‌های عرضه‌کننده داروهای موردنیاز و حیاتی مردم را به آنها اعلام کند در برخی موارد اطلاعاتش غلط بوده و یا در بهترین حالت به‌روز نیست!
 
"فساد، فساد و فساد" به‌جای "تامین، تامین و تامین"
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 
درحالی‌که ترجیع‌بند این روزهای نظام بهداشت و درمان کشور باید فقط "تامین، تامین و تامین" باشد، به طرز عجیب و باورنکردنی این ترجیع‌بند به "فساد، فساد و فساد" تبدیل شده است!
 
برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
 
وزیر بهداشت گفت: برخی رفتند استنت قلب به مبلغ ۲ میلیون یورو وارد کنند و بعد کابل برق آوردند، بعد طوری هماهنگ شده‌اند که تا خبردار می‌شویم از مرز رد شدند. این افراد چه کسانی هستند و از کجا آمدند؟
 
برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد که در سازمان غذا و دارو با شرکت‌های متخلف همراهی کردند، بازداشت شده و در حال بازجویی هستند و اعترافاتی نیز کردند. مصمم هستیم که سازمان غذا و دارو را در نهایت پاکیزگی برای خدمت به مردم آماده کنیم.
 
یک واحد تهیه و توزیع تجهیزات پزشکی تقلبی در کرمانشاه پلمب شد
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
 
مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو از تعطیلی یک واحد تهیه و توزیع تجهیزات پزشکی قاچاق و تقلبی در کرمانشاه خبر داد.
 
عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
 
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر محمدرضا ظفرقندی را به عنوان عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب کرد.
 
برنامه وزارت بهداشت برای درمان "فشارخونی‌ها"
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
 
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها با اشاره به مشارکت ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در کشور در کمپین فشارخون، گفت: برخی از بیمارانی که ابتلا به فشار خون در آنها تشخیص داده می‌شود، ممکن است امکان درمان در سطح یک ارائه خدمات را نداشته باشند و بر همین اساس ۵۳۰ بیمارستان برای ارجاع بیماران فشارخونی ...
 
درمان سکته مغزی با سلول‌های بنیادی جنین
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
 
خون بند ناف زباله بیولوژیکی است که شما را از شر هر گونه بیماری خطرناک در امان نگه می‌دارد.
 
 
گروه های خبری :