چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ,19 September 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
تولید داروهای ساندوز در بهستان تولید از مرحله API
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۲
 
خبرنگار فانا در حاشیه بازدید اخیر اعضای فراکسیون غذا و دارو مجلس از شرکت بهستان تولید با مدیر سیاست سلامت و دسترسی به بازار (Health Policy & Market Access) شرکت ساندوز گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است: ابتدا درباره فعالیت‌های شرکت ساندوز در ایران توضیح بفرمایید. شرکت ساندوز ...
 
پرونده چهار داروخانه متخلف روی میز قاضی
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
 
معاون دارو وغذای دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که پرونده چهار داروخانه دار متخلف استان برای برخورد قانونی به دادگستری ارسال شده است.
 
اینجا ۸۰ درصد مردم سرطان دارند!
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
 
مردم روستای کزاز شازند در محاصره لوله‌های سر به فلک کشیده پالایشگاه نفت، پتروشیمی و نیروگاه حرارتی گیر افتاده‌اند. پیشرفتی که برای آنها چیزی جز سرطان، ناراحتی‌های پوستی عجیب و غریب، جنین‌های بدون قلب و نازایی به ارمغان نیاورده است.
 
مافیای دارو در لبنان چگونه به ایران اجازه صادرات دارو به این کشور را نمی‌دهد؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
 
به گفته‌ی مسئولین ایرانی، این کشور حدود ۹۶ درصد از دارو‌های مورد نیازش را در داخل تولید می‌کند، در مقابل، لبنان ۹۰ درصد نیاز خود را از خارج وارد می‌کند که عموما هم شرکت‌های بازرگ خارجی تولید آن را به عهده دارند و آن را به بالاترین قیمت به لبنان می‌فروشند.
 
رشد اقتصادی ایران: 1.8 درصد
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
 
تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و (به قیمت های ثابت سال 1390) در سه ماهه اول سال 1397 به 1676.7 هزار میلیارد ریال رسید.
 
دستور رئیس جمهور برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور از ابلاغ نامه رئیس جمهور به استانداران برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور خبر داد.
 
احتمال وجود رانت درتخصیص ارز دولتی به واردکنندگان دارو
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، گفت: می توان با ارز ثانویه اقلام مورد نیاز درحوزه سلامت از جمله دارو و تجهیزات پزشکی را وارد کشور کرد.
 
تقدیر سازمان ملل از پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر در ایران
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
 
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اجلاس سران در سازمان ملل متحد گفت: جایزه‌ای هفته آینده در این اجلاس به جمهوری ‏اسلامی ایران و کمیته پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ایران اهدا می‌شود.‏
 
۱۷۳ قلم کالا از پرداخت مابه التفاوت ارز معاف شدند
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از معافیت ۱۷۳ قلم کالا برای پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز فهرست دوم اقلام وارداتی خبر داد.
 
کمبود بیش از۱۰۰ قلم دارو قابل قبول نیست
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
 
نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه کمبود بیش از ۱۰۰ قلم دارو قابل قبول نیست،گفت: اغلب داروهای بیماران سرطانی وارداتی است.
 
روزی ۱۳۹ میلیارد تومان به کالاهای وارداتی تحمیل شد!
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
 
در شرایطی که طی روزهای گذشته هیات وزیران تصویب کرد که ثبت سفارش برای واردات کالا به استثنای خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد "گرچه این مصوبه خوبی است، اما روزی یک میلیون تومان هزینه به هر کانتینر که از بیست‌و یکم فروردین در گمرک مانده، تحمیل شده است". لذا با توجه ...
 
کمبود لوازم معمولی پزشکی برای کنترل عفونت در بیماستان‌ها
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
 
رئیس مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان امام خمینی گفت: کمبود تجهیزات و حتی لوازم معمولی پزشکی که برای کنترل بیماری‌های عفونی است، بسیار مشکل‌ساز شده و خطرناک است.
 
اروپا و ایران صندوق پزشکی تاسیس کنند
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹
 
اندیشکده شورای روابط خارجی اروپایی در گزارشی نوشت: اتحادیه اروپا و ایران می توانند صندوق پزشکی برای انتقال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران در نظر بگیرند، درچنین مواردی، هیچگونه اقدام بانکی ضرورت ندارد و خطر مجازات شرکت های اروپایی توسط آمریکا هم کاهش خواهد یافت.
 
پرونده دختر وزیر سابق تکمیل و متهم در بازداشت است
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
 
دادستان تهران گفت: شرکت‌های قطعه سازی و خودروسازی حق ندارند کاری کنند که اولا انحصار ایجاد شود و ثانیا این انحصار منجر به کمبود کالا و توقف تولید خودرو شود.
 
تاکید بر لزوم حمایت از وزارت نفت و بانک مرکزی
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
 
اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی در جلسه روز شنبه، ضمن بررسی تحولات بازار ارز، ضرورت مقابله با عملیات جنگ روانی و جوسازی‌های کاذب علیه مصالح اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار دادند.
 
واکسن زنانه نایاب شد!
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
 
تبلیغات غیر کارشناسی واکسن hpv در برنامه ماه عسل باعث ایجاد تقاضای القایی در مردم وهجوم برای تزریق این واکسن شد، به طوری که گارداسیل هم اکنون در بازار نایاب شده و گروه‌های نیازمند نیز از دسترسی به آن محروم ماندند.
 
ماجرای نایاب شدن قطره‌های آهن در بازار
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
 
فوق‌تخصص نوزادان با اشاره به نایاب شدن برخی از قطره‌های آهن مورد نیاز نوزادان در بازار گفت: 6 ماهگی تا حداکثر 2 سالگی زمان استفاده از قطره آهن در کودکان است.
 
افغانستان واردات چهار گروه صنعتی از ایران را ممنوع کرد
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
 
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت افغانستان در راستای تحریم‌های آمریکا ورود برخی کالاهای صنعتی همچون فولاد، سیمان، آهن الات و میلگرد از ایران را ممنوع کرد.
 
اخلال شرکت تُرک در بازار پوشک و دستمال‎کاغذی و بی‎خیالی وزارت صنعت
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
 
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی در نامه ای به معاون اول قوه قضائیه موضوع اخلال شرکت ترکیه ای پارس حیات ساغلیک ارونلری در بازار پوشک و دستمال کاغذی و بی توجهی وزارت صنعت به این موضوع را مطرح کرد.
 
شوک قیمتی نوارتیس به اروپایی‌ها
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
 
ژن‌درمانی جدید نوارتیس به نام Kymriah اخیرا در اروپا موفق به اخذ تائیدیه شد. اما این پایان کار نیست. بشنوید از قیمت احتمالی این دارو در اروپا:
 
 
گروه های خبری :