پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
امیدی تازه برای درمان بیماران هموفیلی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
 
یک کارشناس ارشد ژنتیک از تولید نخستین موش مدل هموفیلی نوع A در ایران با استفاده از فناوری نوین کریسپر (ویرایش ژن) خبر داد.
 
توضیح سازمان غذا و دارو درباره تخلف دارویی که "روحانی" از آن یاد کرد
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره اظهارات رییس جمهور در گرگان مبنی بر تخلفات برخی افراد در حوزه واردات دارو و مواد اولیه دارویی، توضیحاتی ارایه داد.
 
دو نماینده سابق مجلس در هیات مدیره یک شرکت دارویی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
 
بر اساس اطلاعات کدال، ناشر سرمایه گذاری شفا دارو از تغییرات نمایندگان حقیقی اعضای هیات مدیره این شرکت بر اساس مصوبه مجمع سهامداران خبر داده است.
 
هفته‌ای نیست که در دولت داد نزنم و فریاد نکشم، وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود؛ خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
 
اگر زنده ماندیم در اواخر دولت به مردم خواهم گفت که خدمت این دولت به مردم چه بوده است، شاید اگر دولت دیگر و شرایط دیگری بود شاید ما آغازکننده بودیم. ما را بارها لبه آتش بردند تا یک جا ما نقض کنیم تا پرونده ما را دوباره به شورای امنیت ببرند، این وظیفه ما بود.
 
فهرست دارو‌های فوریتی مورد نیاز سازمان غذا و دارو در دی ماه
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، فهرست دارو‌های فوریتی مورد نیاز این سازمان را اعلام کرد.
 
کاهش بودجه نانو شوک آور است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
 
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو کاهش بودجه این ستاد را به عنوان یکی از بخش های پیشران کشور غیرمنطقی، شوک آور و تبعات آن را باعث نومیدی در سایر بخش های علمی کشور می داند؛ ستادی که پارسال از طریق مالیات بر ارزش 50 میلیارد تومان بیش از بودجه سالانه خود برای دولت درآمدزایی داشت.
 
مقابله با تحریم دارو نیازمند کار بین بخشی است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
 
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفت: در مواجهه با تحریم‌ها، باید همگرایی و کار بین بخشی انجام شود و تا وقتی ‏این همگرایی وجود نداشته باشد نمی‌توان با تحریم مقابله کرد.‏
 
تداوم "ابهامات اقتصادی هلال احمر" و فرار از مواجهه با خبرنگاران
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
 
اجلاس سراسری مدیران ارشد و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان‌ها پس از ۷ سال با حضور تمامی مدیران عامل و رؤسای شعب این جمعیت در حالی برگزار شده که خبرنگاران به‌جز خبرنگاران رسانه‌های منتخب هلال احمر دعوت نشدند.
 
نوبخت: اجرای طرح تحول سلامت با قوت ادامه خواهد داشت
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «اجرای طرح تحول سلامت با حمایت مجلس با قوت و قاطعیت ادامه خواهد داشت»، گفت که در حال حاضر بودجه برای اجرای طرح تحول در سال آینده کافی است و حتی زیاد هم است.
 
حکمرانی غلط در نظام سلامت مانع رشد بخش خصوصی شده است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
 
به اعتقاد پدرام سلطانی یک نظام حکمرانی غلط در نظام سلامت باعث شده که بخش خصوصی که استعداد رشد و بزرگ‌کردن اندازه خود در تولید و حتی در حوزه بالاتر تولید ناخالص داخلی دارد، اما به جای آن در هزارتوی اخذ مجوز و گرفتن اجازه، قیمت‌گذاری اسیر وزارت بهداشت شده است.
 
دستور جمع‌آوری دو مکمل تقلبی تبلیغی در فضای مجازی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
 
اداره‌کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، دستور جمع‌آوری دو فرآورده مکمل شرکت پایدار تاک پاسارگاد را صادر کرد.
 
انتقاد از پولی شدن داروهای رایگان تالاسمی
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
 
رییس انجمن تالاسمی با انتقاد از پولی شدن داروهای رایگان بیماران تالاسمی و افزایش ۴ برابری قیمت داروها گفت: روزانه بیش از صد تماس از سوی بیماران داریم که نسبت به نبود دارو اظهار ناراحتی می‌کنند.
 
ایران دارنده مقام اول تولیدات پزشکی داخلی در غرب آسیا
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
 
براساس رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال ۲۰۱۷ به مقام نخست تولیدات علمی در رشته پزشکی داخلی در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است.
 
سپاه این سلطان را در مشهد دستگیر کرد
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
 
مرد 46 ساله معروف به «سلطان ترامادول» که سر شاخه اصلی شبکه گسترده توزیع داروهای مخدردار و خارجی است، در حالی با تلاش نیروهای اطلاعات سپاه حر ناحیه مقاومت مشهد در چنگ قانون گرفتار شد که بررسی های مقدماتی از ارتباط وسیع وی با شبکه توزیع دارو در کشور حکایت دارد.
 
بدهی واقعی دولت به تامین اجتماعی ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بدهی واقعی دولت به تامین اجتماعی را ۱۵۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بدهی‌ها به تایید سازمان حسابرسی رسیده است.
 
واگذاری رشته‌های پزشکی به بخش خصوصی به نفع سلامت مردم نیست
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
 
نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی گفت: واگذاری رشته‌های پزشکی به بخش خصوصی به نفع سلامت مردم نیست و بهتر است وزارت بهداشت خود این رشته‌ها را سرویس دهد.
 
طلب ۱۸۰۰ میلیاردی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
 
عضو اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: این صنعت به طور تقریبی ۱۸۰۰ میلیارد تومان از دانشگاه‌های علوم پزشکی مطالبه دارد که طلب واردکنندگان تجهیزات پزشکی نیز اگر به این مبلغ اضافه شود این رقم افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 
رئیس سازمان نظام پزشکی اول اسفند مشخص می‌شود
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
 
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به اینکه 26 بهمن ماه جلسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی برگزار می‌شود، گفت: رئیس سازمان نظام پزشکی تا اول اسفند مشخص خواهد شد.
 
جزئیات توافقات با وزیر سابق بر سر بودجه طرح تحول سلامت
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: هر سال با وزیر بهداشت موافقتنامه ای مبادله می شد که بر این اساس میزان منابع مشخص و فعالیت های وزارتخانه نیز تعیین می شد.
 
ترخیص تجهیزات پزشکی با حداقل اسناد، به مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تفویض شد
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
 
سرپرست وزارت بهداشت با ارسال نامه ای به گمرک، ترخیص تجهیزات پزشکی با حداقل اسناد تجهیزات را به مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، تفویض کرد.
 
 
گروه های خبری :