يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
انتقاد فاطمی از نمکی
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
سیدعلی فاطمی نائب رئیس انجمن داروسازان ایران در یادداشتی نوشت:وزیر بهداشت گفتند پای کسی که چوب لای چرخ مردم بگذارد را می‌شکنم. البته حسن نیت وزیر بر کسی پوشیده نیست اما شما و بقیه دولت‌مردان لازم نیست پای کسی را بشکنید، کافی است مدیران خوبی بگمارید و آنها را به دور از هیجان و جوزدگی مدیریت کنید.
 
خون، با ارزش ترین هدیه- علی اکبر پور فتح الله*
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
 
خون با ارزش ترین هدیه ای است که می توان به کسی بخشید. این هدیه چندان گرانقدر و نایاب است که اهدای آن قدر و اندازه و زمان و مکان خاص می طلبد و اهدا کننده اش از بالاترین جایگاه برخوردار است.
 
چگونه تولیدات تجهیزات پزشکی کشور به بن بست رسیده اند؟!
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
 
یکی از رانت هایی که در دوران تحریم اقتصاد مملکت را فلج می کند رانت ارز چند قیمتی است؛ اینکه همواره اینکار را می کنیم و دوباره اعلام می کنیم که شکست خوردیم؛ متاثر از حضور افراد ذینفع در درون ساختار های اجرایی و تصمیم سازی کشور است که سبب می شود که ظرف کمتر از شش ماه قیمت ها رشدی بیشتر از صد در صدی را ...
 
داروی وارداتی برای سلامت و اقتصاد خطرناک‌تر است یا سیگار؟
۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
 
اگر نگاهی به اظهار‌نظرهای مسئولان مدیریت اقتصاد و سلامت کشور در رسانه‌ها در سال‌های اخیر انداخته باشید، شاید به شما هم این احساس ناخوشایند دست داده باشد که واردکنندگان دارو جمعی خائن به کشور و غارتگر منابع ارزی هستند. برای درک بهتر موضوع صحبت‌های آنان را با صحبت‌های مسئولین سلامت کشور درباره سیگارفروشان ...
 
پیامد خطرناک تعارض منافع در سازمان غذا و دارو
۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
با وجود آن که در عنوان سازمان غذا و دارو ابتدا به واژه «غذا» اشاره شده، اما همواره رئیس این سازمان از میان داروسازان انتخاب شده است؛ حال آن که در کشورهای پیشرفته دنیا مدیران این سازمان عمدتاً از میان اقتصاددانان و سیاستگذاران غذا و دارو انتخاب می‌شوند.
 
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹
 
فانا: در نزدیک به یک سال گذشته، نرخ اشتغال در حال کاهش بوده و نرخ تورم افزایش جهشی داشته است، سود شرکت‌ها در صنایع گوناگون پایین آمده است و تقاضای خرید جامعه نیز. مجموعه این ویژگی‌ها که هر یک بقیه را تشدید می‌کند یک نام دارد: رکود. در اصول اقتصاد خودفریبی جایی ندارد و صنعت دارو ...
 
سخنان رئیس‌جمهور سیاست‌محور بود و نه کارشناسانه
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در یادداشتی به سخنان دیروز رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.
 
سالها سوال اشتباه:ایا وزیر بهداشت باید پزشک باشد یا غیر پزشک؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
 
هر زمان بحث انتخاب وزیر بهداشت پیش می آید این سوال مطرح می شود که آیا وزیر بهداشت باید پزشک باشد یا غیر پزشک؟
 
داروخانه، داروسازی یا داروفروشی؟!
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
 اخیراً گذارم به یکی از داروخانه‌ها‌ی حاشیه شهر افتاد‌. داروخانه اما بیش از حد شلوغ بود . اکثر مراجعه کنندگان هم جوانان و نوجوانانی بودند‌ که به صف جلوی پیشخوان ایستاده بودند و نسخه پیچ، جعبه کارتونی پر از قرص در کنار دستش گذاشته بود و مرتب به بیشتر مراجعان از داروهای موجود ...
 
حجم نقدینگی ایران در ۵ سال اخیر بیش از ۳ برابر شده است
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
 
حجم نقدینگی ایران در ۵ سال دولت آقای روحانی، بیش از ۳ برابر شده است، نکته پر اهمیتی که در گزارش مجلس مورد اشاره قرار گرفته است، همراه شدن این رشد پرشتاب نقدینگی با کاهش سرعت گردش نقدینگی در کشور است.
 
یک نکته عجیب درباره سعید نمکی
۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶
 
سعید نمکی که دیروز به‌عنوان سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد هم‌اکنون مشاور عالی سازمان حفاظت محیط زیست و عضو هیات‌ مدیره صندوق ملی محیط زیست است.
 
یادداشت رییس سازمان غذا و دارو درباره حواشی اخیر حوزه "سلامت"
۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹
 
رییس سازمان غذا و دارو گفت: روزهای اخیر تدبیر اداره امور کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همدلی افزونتر مدیران، خصوصا مدیران ارشد، تسهیل فرایندهای تصمیم‌سازی و تسریع در تصمیم گیری و اجرا است.
 
بهداشت به مثابه مسئله امنیت ملی
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
 
بحث‌های مربوط به تحریم و فشار بر مردم به ویژه نیازمندان به داروهای گران‌قیمت، اختلاف بر سر بودجه تخصیص یافته به بهداشت و استعفای وزیر، موضوع سلامت را در هفته جاری در راس اخبار قرار داده است.
 
دوران گروکشی سیاسی تمام شده
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
بسیج 6 دانشگاه علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت طی بیانیه‌ای اعلام کردند: دوران بازی‌های رسانه‌ای کثیف و گروکشی‌های سیاسی برای غارت هرچه بیشتر جیب مردم و بیت‌المال به کام عده‌ای خاص و به نام حفاظت از سلامت مردم تمام شده است!
 
۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
 
چرا یک بیمار مشهور سیاسی را چند سال پیش بر خلاف نظر پزشکان که معتقد بودند وی عملا فوت شده محسوب می‌شود، بیمارستانش را تغییر دادند که مثلا در حالت بیهوشی کامل ۴۰ روز بیشتر قلبش بتپد؟ هزینه این کار‌ها را هم احتمالا از جیب مردم پرداختند. آیا کرامت انسانی او رعایت شد؟
 
توضیحات شرکت مینو درباره تخلفات اخیر در تولید فرآورده‌های حجیم شده برپایه غلات
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
 
به دنبال اظهارات اخیر سخنگوی سازمان غذا و دارو مبنی بر آنکه "دو برند مطرح تولیدکننده پفک در تولید این محصول دچار تخلف شده و از غلات دامی برای تولید این محصول استفاده کرده‌اند" شرکت صنعتی پارس مینو توضیحاتی در این رابطه منتشر کرد.
 
متوسط عمر مدیرعاملی شستا فقط ۲۱ ماه!
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۹
 
فانا: در بین سیاستمداران این جمله مصطلح است که "هرچه به مرکز و راس قدرت نزدیکتر شوی بیشتر احتمال سوخته شدن داری!" شاید هم به همین دلیل است که برخی سیاستمداران سمت‌های رده میانی و با فاصله مناسب از راس قدرت را انتخاب می‌کنند تا احتمال سوخته شدن خود را کاهش دهند.   شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) ...
 
قهرمان قلب‌مان باشیم
۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
فانا: تا بحال به ضربان قلب‌تان توجه كرديد؟ و اینکه اگر یک لحظه و یک ضربان نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تنها انديشيدن به این موضوع باعث خواهد شد برای چند لحظه یک حس خاصی را تجربه كنيم... شاید برای همین از سال ٢٠٠٠، آخرین روز تعطیل ماه سپتامبر رو به خاطر وجودش جشن می‌گیرند و از ده سال بعد ...
 
پروبیوتیکهای مفید برای گیاهخواران
۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
 
پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در برخی از غذاها و مکمل ها حضور دارند. افراد گیاهخوار (وگان) می توانند در وعده های غذایی خود به میزان کافی پروبیوتیک دریافت کنند.
 
روحانی، خودش را زیر سوال برد!
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
 
حسن روحانی رئیس‌جمهوری امروز در چهاردهمین جشنواره ملی شهید رجایی درباره مصرف بیش از حد دارو در ایران، نسخه‌نویسی بد پزشکان، دولت الکترونیک و شفافیت و .. صحبت کرد.
 
 
گروه های خبری :