جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ,19 July 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اما و اگرهای عملکرد سامانه نظارتی وزارت بهداشت
۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
 
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و سامانه‌های سلامت سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سرورهای سامانه تی‌تک به سازمان غذا و دارو منتقل شده‌اند، گفت: تمام داروهای وارداتی و 50 درصد داروهای تولید داخل در این سامانه شناسه‌گذاری شده‌‌اند.
 
۱۰ سال آینده برای سازمان تامین اجتماعی مشکلتر خواهد بود
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی، در چارچوب سفر هیات رسمی این سازمان به مسکو در گفت‌وگو با آژانس خبری اسپوتنیک موضوعات مختلفی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
نیاز به بازنگری لیست سیاه بانک مرکزی در خصوص شرکت های دارویی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
 
دکتر نجفی عرب گفت : نباید آنقدر رقبای خارجی در صنعت دارو سازی محو شوند که تولیدکنندگان داخلی احساس امنیت کنند و کیفیت را کاهش دهند. بلکه باید عرصه برای رقابت هم وجود داشته باشد و تولید کننده احساس کند اگر قیمت و کیفیت لازم را نداشته باشد از عرصه رقابت حذف می شود.
 
حوزه تجهیزات پزشکی زیر چتر دارو
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
 
اوایل بهمن ماه سال گذشته، بمنظور بررسی وضعیت تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی به سراغ مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی رفتیم.
 
تغییر نرخ ارز و مشکلات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
 
از نظر تعدادی، قریب به 60 درصد تجهیزات و ملزومات پزشکی عمومی، در داخل کشور تولید و تأمین می شود.
 
خسارت 70 هزار میلیارد تومانی «دخانیات» به اقتصاد کشور
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
 
مسؤول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت به تشریح آخرین وضعیت مصرف دخانیات در کشور، قوانین موجود برای کنترل مصرف دخانیات و شیوع مصرف قلیان در کشور پرداخت.
 
محصولات آرایشی سازمان غذا و دارو از کانال امن عبور می کند
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
 
داروساز و پژوهشگر و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو می گوید: استفاده از هر نوع کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق بر سلامت مصرف کنندگان تاثیر می گذارد درحالی که محصولات آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از کانال امن عبور می کند.
 
افراد معلول خیلی به فکر استخدام دولتی نباشند
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
 
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور معتقد است؛ معلولان خیلی به فکر استخدام دولتی نباشند و بر مهارت‌آموزی، کسب و کارهای خرد و تدریس تکیه کنند.
 
«تب دانگی» و «زیکا» در کشور وجود ندارد
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 
معاون وزیر بهداشت به سوالاتی در زمینه وضعیت بهداشت‌کاران دهان و دندان، سلامت گوشت‌های وارداتی، آخرین وضعیت اجرای پرونده الکترونیک سلامت و ... پاسخ داد.
 
حالا به من می‌گویند «عموی مهربان»
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
 
سعید ظفری همان کارشناس اورژانس و عموی مهربان است. او همان کسی است که ١٤ فروردین ماه سال جاری نقش مقابل آن دختر کوچولو را بر عهده گرفت. شاید این چند روز خیلی‌ها صدای این جوان خوش‌صحبت را شنیده باشند
 
با سیل غافلگیر نشدیم، اما حجم آب خیلی بود
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
شما می‌توانید گفتگوی صریح"۱۰:۱۰ دقیقه" با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر را در ادامه بخوانید.
 
برخی واردکنندگان از خط قرمزها عبور کرده اند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
 
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی واردکنندگان و واسطه گران از خط قرمزها عبور و نهاده های دامی را با قیمت هایی غیرمنطقی به مرغداران و دامداران عرضه کردند.
 
کدام بیماری بیشتر از جنگ جهانی قربانی گرفت
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹
 
مشاور ۳ وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت‌های کشور در جهت حذف و ریشه‌کنی بسیاری از بیماری‌ها در ایران گفت:متأسفانه اسلحه مهم و کارآمدی که در اواسط قرن بیستم در دنیا بر علیه میکروب‌ها کشف شده در حال نابودی است.
 
ظرفیت تولید داروی کشور 4 برابر نیاز است
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
کارشناس مدیریت و اقتصاد سلامت گفت: صنعت دارو بیمار است و دولت در این مرحله باید به فکر بهبود بیماری این صنعت باشد، این بیماری در بخش‌هایی به‌صورت حاد و در جای دیگر مزمن است.
 
مدیریت نادرست منابع چالش اصلی «طرح تحول سلامت»
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
رییس انجمن اقتصاد سلامت ایران معتقد است طرح تحول سلامت طی سال‌های گذشته با چالش‌های زیادی مواجه بوده که با مدیرت صحیح منابع می‌توان این طرح را به مسیر اصلی خود بازگرداند.
 
راه‌های جایگزین تحریم‌های دارویی
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
 
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به آسیب‌های تحریم، گفت: از راه‌های جایگزین برای تامین مواد موثره و اولیه تولید دارو در شرایط تحریم استفاده کرده ایم.
 
ناگفته‌های فرستاده اقتصادی آلمان در ایران
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
 
داگمار فن بن‌اشتاین، فرستاده اقتصاد آلمان در ایران و مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان، اگرچه برای رسانه‌های اروپایی که مسائل مرتبط با ایران و برجام را دنبال می‌کنند، چهره‌ای شناخته‌شده است، اما برای عموم مردم ایران چهره‌ای تازه است که در یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخی اقتصاد ایران، مدیریت ...
 
من هنوز هم زنده‌ام
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
 
می‌گفتند زنده نمی‌ماند، اگر بماند هم کاری از دستش بر نمی‌آید، زندگی سختی خواهد داشت، شاید هم راست می‌گفتند، اگر امید و تلاش نبود بیست سال قبل باید زمین‌گیر می شدم، اما الان در دهه سوم زندگی قرار دارم و می‌گویم «من هنوز هم زنده‌ام».
 
بررسی نقاط قوت و ضعف اجرای طرح تحول سلامت
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
 
طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت 93 با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات آغاز به کار کرد که اکنون بعد از گذشت بیش از 4 سال از اجرای آن انتقاداتی نسبت به نحوه اجرای آن و تحمیل هزینه‌هایی بیان می‌شود.
 
لاریجانی نمی‌خواست من وزیر بمانم
۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
 
یک آدم شناخته شده‌ای قبل از رأی اعتماد گفت که 120رای پیش من است و از من یک کار خواست. گفت من در هیأت امنای تامین اجتماعی بمانم.
 
 
گروه های خبری :