يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ,26 May 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
محصولات آرایشی سازمان غذا و دارو از کانال امن عبور می کند
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
 
داروساز و پژوهشگر و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو می گوید: استفاده از هر نوع کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق بر سلامت مصرف کنندگان تاثیر می گذارد درحالی که محصولات آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از کانال امن عبور می کند.
 
افراد معلول خیلی به فکر استخدام دولتی نباشند
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
 
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور معتقد است؛ معلولان خیلی به فکر استخدام دولتی نباشند و بر مهارت‌آموزی، کسب و کارهای خرد و تدریس تکیه کنند.
 
«تب دانگی» و «زیکا» در کشور وجود ندارد
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 
معاون وزیر بهداشت به سوالاتی در زمینه وضعیت بهداشت‌کاران دهان و دندان، سلامت گوشت‌های وارداتی، آخرین وضعیت اجرای پرونده الکترونیک سلامت و ... پاسخ داد.
 
حالا به من می‌گویند «عموی مهربان»
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
 
سعید ظفری همان کارشناس اورژانس و عموی مهربان است. او همان کسی است که ١٤ فروردین ماه سال جاری نقش مقابل آن دختر کوچولو را بر عهده گرفت. شاید این چند روز خیلی‌ها صدای این جوان خوش‌صحبت را شنیده باشند
 
با سیل غافلگیر نشدیم، اما حجم آب خیلی بود
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
شما می‌توانید گفتگوی صریح"۱۰:۱۰ دقیقه" با علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر را در ادامه بخوانید.
 
برخی واردکنندگان از خط قرمزها عبور کرده اند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
 
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: برخی واردکنندگان و واسطه گران از خط قرمزها عبور و نهاده های دامی را با قیمت هایی غیرمنطقی به مرغداران و دامداران عرضه کردند.
 
کدام بیماری بیشتر از جنگ جهانی قربانی گرفت
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹
 
مشاور ۳ وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت‌های کشور در جهت حذف و ریشه‌کنی بسیاری از بیماری‌ها در ایران گفت:متأسفانه اسلحه مهم و کارآمدی که در اواسط قرن بیستم در دنیا بر علیه میکروب‌ها کشف شده در حال نابودی است.
 
ظرفیت تولید داروی کشور 4 برابر نیاز است
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
کارشناس مدیریت و اقتصاد سلامت گفت: صنعت دارو بیمار است و دولت در این مرحله باید به فکر بهبود بیماری این صنعت باشد، این بیماری در بخش‌هایی به‌صورت حاد و در جای دیگر مزمن است.
 
مدیریت نادرست منابع چالش اصلی «طرح تحول سلامت»
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
رییس انجمن اقتصاد سلامت ایران معتقد است طرح تحول سلامت طی سال‌های گذشته با چالش‌های زیادی مواجه بوده که با مدیرت صحیح منابع می‌توان این طرح را به مسیر اصلی خود بازگرداند.
 
راه‌های جایگزین تحریم‌های دارویی
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
 
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به آسیب‌های تحریم، گفت: از راه‌های جایگزین برای تامین مواد موثره و اولیه تولید دارو در شرایط تحریم استفاده کرده ایم.
 
ناگفته‌های فرستاده اقتصادی آلمان در ایران
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
 
داگمار فن بن‌اشتاین، فرستاده اقتصاد آلمان در ایران و مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان، اگرچه برای رسانه‌های اروپایی که مسائل مرتبط با ایران و برجام را دنبال می‌کنند، چهره‌ای شناخته‌شده است، اما برای عموم مردم ایران چهره‌ای تازه است که در یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخی اقتصاد ایران، مدیریت ...
 
من هنوز هم زنده‌ام
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
 
می‌گفتند زنده نمی‌ماند، اگر بماند هم کاری از دستش بر نمی‌آید، زندگی سختی خواهد داشت، شاید هم راست می‌گفتند، اگر امید و تلاش نبود بیست سال قبل باید زمین‌گیر می شدم، اما الان در دهه سوم زندگی قرار دارم و می‌گویم «من هنوز هم زنده‌ام».
 
بررسی نقاط قوت و ضعف اجرای طرح تحول سلامت
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
 
طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت 93 با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات آغاز به کار کرد که اکنون بعد از گذشت بیش از 4 سال از اجرای آن انتقاداتی نسبت به نحوه اجرای آن و تحمیل هزینه‌هایی بیان می‌شود.
 
لاریجانی نمی‌خواست من وزیر بمانم
۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
 
یک آدم شناخته شده‌ای قبل از رأی اعتماد گفت که 120رای پیش من است و از من یک کار خواست. گفت من در هیأت امنای تامین اجتماعی بمانم.
 
وزارت بهداشت درک درستی از اقتصاد و واردات دارو ندارد
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۳
 
به گزارش فانا، ساختار وزارت بهداشت به دلیل فقدان آگاهی اقتصادی متوجه نیست که چه می‌کند. به نظر می‌رسد که در وزارت بهداشت درک درستی از شرایط و چگونگی واردات دارو وجود ندارد.  واردات دارو پس از نوسانات اخیر ارز چگونه در جریان است؟ تخصیص ارز را مطلوب ارزیابی می‌کنید؟ واردات دارو ...
 
پایپ لاین بسیار خوب الحاوی در 50 سالگی
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱
 
مدیرعامل شرکت داروسازی الحاوی گفت: علاوه بر حوزه مکمل، تولید و عرضه داروهای جدید در سه گروه درمانی اعصاب و روان، اطفال و دیابت در اولویت این شرکت قرار دارد.
 
تاکید ما بر افزایش پوشش واکسیناسیون آنفلوآنزا در گروه‌های پرخطر است
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
 
مدیر مدیکال شرکت سانوفی پاستور در منطقه آفریقا، خاورمیانه، اوراسیا و آسیای جنوبی گفت: در اروپا بالاترین میزان پوشش واکسیناسیون را روسیه دارد. اگر بخواهیم خاورمیانه را در نظر بگیریم، همه کشورها تقریبا در یک رده هستند اما عربستان سعودی بیشترین پوشش را در خاورمیانه دارد.
 
روایت عضو هیئت‌رئیسه مجلس از "پشت‌پرده کمبود پوشک"
۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
 
عضو هیئت‌رئیسه با تشریح ‌"پشت‌پرده کمبود پوشک" گفت: ۶۰ درصد تولید پوشک در اختیار یک بیگانه قرار دارد.
 
بازار سرمایه فرصت بی‌بدیل تامین مالی پیش روی فعالان صنعت دارو
۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
 
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با تشریح روش های نوین تامین مالی در صنعت دارو از طریق بازار سرمایه، ظرفیت های تامین مالی از طریق این بازار را به عنوان فرصتی بی بدیل، پیش روی صنایع مختلف از جمله صنعت دارو بر شمرد.
 
آغاز کارآزمایی بالینی بیماری پروانه ای
۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
 
کاشف درمان بیماری پروانه ای با تاکید بر روشن بودن آینده درمان بیماریها با سلول بنیادی، گفت: بنا داریم کارآزمایی بالینی سطح وسیعی از بیماری پوستی پروانه ای را آغاز کنیم.
 
 
گروه های خبری :