يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
احداث ۱۹ بیمارستان در استان تهران
۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر این که از این پس تمامی اقدامات دستگاه‌های اجرایی در استان تهران در راستای اسناد توسعه این استان خواهد بود گفت: استان تهران گام بلندی برای توسعه در قالب تدوین اسناد توسعه‌ای برداشته است.
 
شستا برای همکاری چند صنعت بورسی در سوریه اعلام آمادگی کرد
۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۲
 
مدیرعامل سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با توجه به تصمیم راهبردى دولت سوریه برای شراکت در بازسازی این کشور از آمادگی شستا برای همکاری در چند صنعت بورسی خبر داد.
 
شکستن مرزهای تحریم های ظالمانه و تأمین نیازهای نظام سلامت کشور
۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
سیدحسین صفوی، مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در پیامی روز مهندس را به مهندسین فعال حوزه تجهیزات پزشکی و نظام سلامت کشور تبریک گفت.
 
۳۱ استان از دو هفته آینده تحت پوشش نسخه نویسی الکترونیکی قرار می‌گیرد
۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت:۳۱ استان از دو هفته آینده تحت پوشش نسخه نویسی الکترونیکی قرار می‌گیرد.
 
یک توصیه به صاحبان چند دفترچه بیمه‌ایها
۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 
مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای برای صاحبان دو یا چنددفترچه بیمه گفت: به افراد چند دفترچه‌ای توصیه می‌کنیم قبل از آنکه الزامی پیدا شود و با مشکلی برای دریافت خدمات روبرو شوند خودشان به سازمان‌های مربوطه مراجعه و وضعیت خود را مشخص کنند.
 
خدمات سلامت به مردان در شبکه بهداشتی افزایش می یابد
۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
 
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: مردان به طور کلی کمتر از زنان به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می کنند و اغلب زمانی نزد پزشک می آیند که عوارض بیماری آشکار شده است به همین علت خدمات سلامت به مردان در شبکه بهداشتی کشور افزایش می یابد.
 
بیش از ۲ درصد کل هزینه های حوزه سلامت کشور صرف درمان سرطان‌ها می شود
۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
 
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: تقریبا ۱.۵ درصد درآمد بشر در کل دنیا صرف درمان سرطان‌ها و در ایران بیش از ۲ درصد کل هزینه‌های حوزه سلامت مستقیما برای درمان این بیماری پرداخت می‌شود.
 
تشکیل معاونت سلامت پیش شرط اجرای موفق نظام ارجاع
۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت با تدوین مقررات و قوانین باید از بخش خصوصی حمایت می‌کرد و نیازی به تشکیل شرکت‌های وابسته به دولت زیر نظر وزارت بهداشت نبود.
 
خصوصی سازی بیمارستان‌های علوم پزشکی شایعه است
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲
 
وزیر بهداشت و درمان گفت: بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاهای علوم پزشکی خصوصی نمی‌شوند و این شایعه را تکذیب می‌کنم.
 
امسال آنفولانزا در کشور شیوع نداشته است
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
 
گویا گفت: آزمایشگاه ملی آنفلوانزای کشور و ١٣ آزمایشگاه منطقه‌ای به صورت شبانه روزی، به رصد این ویروس مشغول هستند.
 
مرکز تخصصی تشخیص و درمان سرطان در سیرجان کرمان افتتاح شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
 
مرکز تخصصی تشخیص و درمان سرطان عصر امروز (جمعه ) با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در سیرجان استان کرمان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت .
 
پلمب ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
 
سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از پلمب و تعطیلی ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز خبر داد.
 
عملیات اجرایی نخستین بیمارستان محلی کشور در ملایر آغاز شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
 
عملیات اجرایی نخستین بیمارستان محلی کشور امروز /یکشنبه/ همزمان با دهه فجر و با حضور مسئولان در شهر ازندریان ملایر آغاز شد.
 
بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد افتتاح شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
 
هم زمان با ایام مبارک دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت 200 تخت بیمارستانی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و رییس دانشگاه آزاد، افتتاح شد.
 
قانون در اجرای طرح تحول سلامت اجرا نشده است
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول سلامت مشکل مدیریتی به ویژه در زمینه منابع دارد. اگر قانون برنامه ششم توسعه که تکلیف را روشن کرده است رعایت می شد، بخشی از مشکلات حل شده بود.
 
افزایش 100 درصدی سرمایه گذاری در بخش بهداشت
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
 
وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی از افزایش 100 درصدی سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان خبر داد که منجر به رشد 400 درصدی شاخص های بهداشتی و درمانی کشور شده است .
 
شورای نظارت بر خدمت رسانی به بیماران تشکیل می شود
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
 
وزیر بهداشت طی ابلاغی تاکید کرد که برای اشراف بیشتر به نحوه خدمت رسانی و جلب رضایت بیماران در سراسر کشور، شورای نظارت بر ارزیابی خدمات رسانی به بیماران در هر استان با حضور 5 نفر از افراد ذیصلاح تشکیل شود.
 
برای ممانعت از تعطیلی بیمارستان ایرانیان تلاش می‌کنیم
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه بیمارستان ایرانیان اولین مرکز درمانی دبی بود تاکید کرد که ایران تمام تلاش خود برای ممانعت از تعطیلی آن را بکار گرفته است.
 
آیت الله مکارم شیرازی: طرح تحول سلامت اصلاح شود
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
 
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تاکید بر اهمیت موضوع طرح تحول نظام سلامت، گفت: مردم به این طرح امیدوار شدند، تاکید ما این است که طرح تحول سلامت نباید قطع شود اما باید اصلاح و مشکلات آن رفع شود.
 
گشایش مرکز خدمات سلول و ژن درمانی کودکان
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷
 
مرکز جامع خدمات سلول و ژن درمانی جهت ارائه خدمات به کودکان مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج آغاز به کار کرد