سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
ایجاد معاونت جداگانه گردشگری سلامت بیهوده است
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲
 
وزیر بهداشت گفت: وقتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری وجود دارد، ایجاد معاونت جداگانه برای گردشگری ‏سلامت کار بیهوده‌ای است. مثل این است که به علت تاثیر محیط زیست بر سلامت، معاونت محیط زیست نیز در وزارت بهداشت ‏ایجاد شود.‏
 
بیمارستان «مفید» پایتخت در معرض سیلاب است
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
 
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه 3 پایتخت گفت: بیمارستان مفید و نیز مرکز خرید میرداماد در معرض جریان سیلاب قرار دارند.
 
اندازه گیری «فشار خون» ۲۰ میلیون ایرانی در ۲۶ هزار مرکز سلامت
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه 26 هزار مرکز سلامت، خط مقدم اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون هستند، گفت: پیش بینی می‌کنیم فشار خون 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال اندازه گیری شود.
 
شباهت جالب دغدغه‌های رهبران ایران و آمریکا درباره هزینه‌های درمان
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۰
 
به گزارش فانا، در شرایطی که تنش‌های سیاسی بین ایران و آمریکا به اوج خود رسیده، اظهارات ساعتی پیش دونالد ترامپ درباره معضل صورتحساب‌های پزشکی شوکه‌کننده در آمریکا شباهت جالب این اظهارات با سخنان چند سال قبل رهبر ایران را نشان می‌دهد: آیت‌الله خامنه‌ای (چند سال قبل): ما ...
 
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸
 
دومین دوره انتخابات هیئت مدیره فدراسیون اقتصاد سلامت امروز (18 اردیبهشت 98) برگزار شد.
 
هیچ مجوز تبلیغ محصولات سلامت محوری در ماهواره صادر نشده است
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مجوزی برای استفاده از لوگوی این سازمان برای تبلیغ هیچ‌یک از محصولات سلامت‌محور در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان صادر نشده است.
 
ابلاغ بسته‌های حمایتی بیماران خاص
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷
 
شادنوش گفت: غربالگری مادر باردار از تولد بیمار خاص و تحمیل هزینه‌های کمر شکن به خانواده و حوزه سلامت پیشگیری می‌کند.
 
چرا طرح راه‌اندازی «کلینیک‌های سلامت جنسی» به سرانجام نرسید؟
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
 
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از ناتمام ماندن طرح کلینیک‌های "سلامت خانواده" خبر داد و گفت: در دولت یازدهم پیگیر ایجاد این کلینیک‌های تخصصی بودیم که متوجه شدیم به دلیل اختلاف نظرها در مورد راه‌اندازی کلینیک‌های سلامت جنسی، طرح پیشنهادی ما اجرایی نشده است.
 
راه‌اندازی درمانگاه "دیابت" و "فشار خون" در ۱۰۰۰ بیمارستان کشور
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲
 
معاون درمان وزارت بهداشت از ایجاد کلینیک و درمانگاه تخصصی فشار خون و دیابت در بیش از ۱۰۰۰ بیمارستان کشور خبر داد و گفت: اگر بیمارستانی این درمانگاه‌ها را ایجاد نکند، آن را اعتبار بخشی نخواهیم کرد.
 
200 نوع خدمت سازمان تامین اجتماعی غیرحضوری می شود
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از مشکلاتی که اکنون برخی از مراجعه کنندگان با آن مواجه هستند دریافت خدمات مختلف در این سازمان است به همین منظور سعی می شود تا پایان سال جاری 200 نوع خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری می شود.
 
روند کاری پرسنل شرکت های آوا سلامت با تغییری مواجه نمی شود
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: روند کاری پرسنل شرکت های آوا سلامت با تغییری مواجه نخواهد شد و در تمام کشور می توان از خدمات این افراد بهره برد.
 
شرکت‌های آوای سلامت تعطیل می‌شوند
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸
 
وزیر بهداشت گفت: مشغول حسابرسی از شرکت‌های آوای سلامت هستیم و بعد از تعیین و تکلیف وضعیت مالی این شرکت‌ها قطعا از ادامه فعالیتشان جلوگیری می‌شود.
 
بودجه تامین اجتماعی امسال 122 هزار میلیارد تومان است
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: بودجه امسال سازمان تامین اجتماعی 122 هزار میلیارد تومان است و گردش مالی سالانه این سازمان 240 هزار میلیارد تومان است. یعنی هر ماه حدود 20 هزار میلیارد تومان و روزی 700 میلیارد تومان گردش مالی این سازمان است.
 
رفع هم پوشانی بیمه‌ای ۲۶۵۰۰ بیمه شده نیرو‌های مسلح
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
 
مدیر عامل بیمه نیرو‌های مسلح گفت: بیمه شدگان نیرو‌های مسلح بدون سقف و محدودیت می‌توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.
 
آغاز ساخت بیمارستان ۵۵۰ تخت خوابی در ایرانشهر و چابهار
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
 
امینی‌فر گفت: کار ساخت ۲ بیمارستان ۵۵۰ تخت خوابی در شهر‌های چابهار و ایرانشهر آغاز شده است.
 
احداث بیمارستان در یکی از استان‌های افغانستان توسط سرمایه‌گذاران ایرانی
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
 
رئیس اتاق تجارت و صنایع غزنی به سرمایه‌گذاری‌های مشترک و سرمایه گذاری های ایرانی ها در افغانستان اشاره و تصریح کرد: احداث بیمارستان در یکی از استان های افغانستان توسط سرمایه‌گذاران ایرانی و یا با مشارکت افغانستانی ها، بسیار مورد نیاز و البته درآمدزا نیز خواهد بود.
 
دیپلماسی سلامت ایران در مقابله با تحریم های آمریکا
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
 
معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران، گفت: به رغم همه فشارهای سیاسی علیه کشورمان، امسال سال دیپلماسی سلامت در ایران است.
 
بازی با «سلامت» مردم در رسانه های معاند
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰
 
رسانه‌های ضد انقلاب برای زیر سوال بردن توانمندی متخصصان داخلی و ایجاد نگرانی از موضوع «سلامت» مردم نیز سوءاستفاده می‌کنند. هرچند به نظر می رسد این اقدامات عزم متخصصان داخلی را برای تولید محصولات جدید و ارتقای کیفیت محصولات داخلی بیشتر خواهد کرد.
 
تکذیب استعفای مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
 
روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، اخباری مبنی بر استعفای مدیرعامل این سازمان را تکذیب کرد.
 
به جای ساخت مریض‌خانه به دنبال پیشگیری باشیم
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹
 
وزیر اسبق بهداشت گفت: در شرایط امروز اقتصاد بهداشت از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید عمده سرمایه‌گذاری‌مان روی پیشگیری و نه ساخت مریض‌خانه باشد.