چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ,26 June 2019
سایر اخبار
آغاز برنامه ملی حذف هپاتیت C از ایران
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: برنامه ملی حذف هپاتیت C از ایران را داریم که در رفسنجان به صورت پایلوت اجرا می‌شود.
ارسال پیامک تبلیغاتی و ازدواجی به پزشکان از سوی نظام پزشکی تکذیب شد
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: ارسال پیامک تبلیغاتی و ازدواج پزشکان از سوی سازمان نظام پزشکی را تکذیب می‌کنم.
۵۰ میلیون اهدای خون در ۴۵ سال
سازمان انتقال خون ایران در ۹ مرداد ۱۳۵۳ تاسیس شد و امروز پس از سپری شدن ۴۵ سال از فعالیت به آمار تجمعی ۵۰ میلیون اهدای خون دست یافته است.
استفاده از سلول‌های بنیادی برای درمان۱۲۰ بیمار فلج مغزی
مدیرعامل شرکت بن یاخته های رویان با بیان اینکه سلول‌های بنیادی مشتق از بافت بند ناف را جمع آوری و برای حدود ۱۲۰ بیماری که مبتلا به فلج مغزی بودند استفاده کردیم، گفت: نتایج اولیه این اقدام کاملا رضایت ...
بیماران مبتلا به سرطان می‌خواهند حقیقت را بدانند
اطلاع دادن بیماری بدخیم به بیماران، یکی از دشوارترین تصمیم‌گیری‌های اخلاقی برای پزشکان است. اکثر بیماران و خانواده‌های آن‌ها تمایل دارند از بیماری خود آگاهی داشته باشند، بنابراین پزشکان باید مهارت‌های ارتباطی لازم را برای بازگو کردن وقایع پیش آمده به بیمار خود داشته باشند.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
دانش‌آموزان،سفیران سلامت بسیج ملی کنترل فشارخون در خانواده‌ها
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۵
 
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر بخش آموزش در مدارس گفت: یک دانش‌آموز برای ما فقط یک دانش‌آموز نیست بلکه یک خانواده است چراکه از طریق او می‌توانیم به خانواده نفوذ کرده و مباحث آموزشی را از این طریق نیز به خانواده‌ها انتقال دهیم.
 
بیماران قربانی افزایش ویزیت پزشکان نشوند
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴
 
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه های پزشکی در شرایط اقتصادی نامناسب مردم، سیاست غیرمنصفانه ای است،گفت: تزریق یارانه به بخش خصوصی راهکاری برای استفاده بهینه بیماران از خدمات درمانی در کشور است.
 
یدار امروز صاحبان کسب‌وکارهای آمریکا و بریتانیا با یکدیگر با حضور دونالد ترامپ و ترزا می
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
 
طبق برنامه‌ریزی قبلی در این نشست پنج نماینده از شرکت‌های آمریکایی و پنج نماینده از شرکت‌های بریتانیایی حضور داشتند.
 
میزان شیوع بیماری ام اس در جهرم بالاست
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
 
نایب رئیس انجمن ام اس ایران گفت: در حال حاضر بیش از ۴۵۰ بیمار در انجمن حمایت از بیماران ام اس جهرم ثبت شده است که این موضوع نشان می دهد جهرم به عنوان منطقه‌ای با میزان بالای شیوع این بیماری در نظر گرفته شود.
 
اجرای برنامه پیشگیری از« ایدز» در کودکان و نوجوانان
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱
 
مدیر مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه برنامه‌هایی برای پیشگیری از ایدز در سطوح کودکان، نوجوان و عامه مردم اجرامی‌شود، گفت: در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۰ مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری فعالیت می‌کنند.
 
ماجرای تعطیلی اتاق بازرگانی ایران و انگلیس
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
 
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس درباره گمانه‌زنی‌های مطرح شده پیرامون تعطیلی این اتاق توضیح داد.
 
۲۰ هزار پرستار بیکار داریم
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
 
دبیرکل خانه پرستار گفت: حدود ۲۰ هزار پرستار بیکار داریم و استاندارد نسبت پرستار به جمعیت در کشورمان در حد کشورهای عقب افتاده است.
 
پر خطرترین استان‌ها از نظر ۱۰ سرطان شایع
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶
 
معاون تحقیقات وزیر بهداشت ضمن تشریح نتایج دومین گزارش «ثبت سرطان مبتنی بر کل جمعیت ایران، پرخطرترین استان‌های کشور در ۱۰ سرطان شایع را معرفی کرد.
 
نرخ بقای مبتلایان به سرطان سینه تا ۳۰ درصد افزایش یافت
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰
 
محققان در آزمایش‌های بالینی دریافتند استفاده از یک داروی مسدودکننده چرخه یاخته‌ای در کنار روش‌های متداول درمان، موجب افزایش ۳۰ درصدی نرخ بقای زنان کمتر از ۵۹ ساله در برابر متداول‌ترین نوع سرطان سینه می‌شود.
 
خسارت 70 هزار میلیارد تومانی «دخانیات» به اقتصاد کشور
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
 
مسؤول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت به تشریح آخرین وضعیت مصرف دخانیات در کشور، قوانین موجود برای کنترل مصرف دخانیات و شیوع مصرف قلیان در کشور پرداخت.
 
روزشمار هفته «بدون دخانیات» اعلام شد
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
 
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از برگزاری هفته ملی بدون دخانیات با شعار «اماکن عمومی بدون دخانیات، حق شهروندی» خبر داد.
 
۱۰ سرطان اصلی ارتباط مستقیم با مصرف سیگار دارند
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
 
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سیگار را از مهم‌ترین عامل بیماری‌زا اعلام کرد و گفت: ۱۰ سرطان اصلی ارتباط مستقیم با مصرف دخانیات دارد.
 
سرانجام امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
نبود کمبود جدی در بازار دارو، مهار هزینه‌خیزی طرح تحول برای بیمه‌ها، طلب وزارت بهداشت از تامین اجتماعی، سرانجام امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو و ... از جمله مباحثی بود که وزیر بهداشت در نشستی خبری به آنها پاسخ داد.
 
ارایه غیرمجاز قلیان با یخ و شیرنارگیل
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲
 
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور با اشاره به آنچه که " ضرر سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دخانیات به کشور" خواند، اقدامات وزارت بهداشت برای کاهش و همچنین ترفندهای صنایع دخانی برای افزایش مصرف دخانیات در کشور را تشریح کرد.
 
تریبون میلیونی صدا و سیما در اختیار پزشکان درجه دو
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵
 
حضور برخی از پزشکان سطح متوسط در رسانه ملی در حالی صورت می‌گیرد که این افراد با پرداخت هزینه‌های میلیونی اقدام به تبلیغ برخی از کالاهای سلامت‌محور می‌کنند.
 
مرگ سالانه ۱۹ هزار نفر به دلیل تصادفات در کشور
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
 
دبیر علمی کنگره جامعه جراحان ایران گفت: سالانه ۱۹ هزار نفر به دلیل تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و ۳۵ هزار نفر در تصادفات مصدوم می‌شوند.
 
صدور کیفرخواست برای معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 
دادستان قزوین از صدور کیفرخواست برای معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد.
 
پرویز پرستویی به پویش کنترل فشار خون پیوست
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
 
پرویز پرستویی با انتشار پستی در اینستاگرام خود به پویش ملی کنترل فشار خون بالا که توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود پیوست.
 
بانک مشترک ایران و ترکیه کارکردهای بانک تجاری را ندارد
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
 
عدالتیان اظهار داشت: به نظرم بانک مشترک مورد نظر بین ایران و ترکیه به شکل اینستکس است، حالا نام آن بانک یا شرکت باشد کارکرد مبادلات تهاتری را خواهد داشت و عملا کارکردهای بانک تجاری را نخواهد داشت.
 
مبارزه با مالاریا با سم عنکبوت
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
 
محققان در جریان مطالعه‌ای یک نوع قارچ را به گونه‌ای تغییر ژنتیکی دادند که با تولید سم عنکبوت، پشه‌های ناقل مالاریا را از بین ببرد.