جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
سایر اخبار
ترسی خطرناک‌تر از ویروس کرونا
فانا: کورونا نخستین بیماری نیست که گریبان بشر را می‌گیرد. هراس از بیماری هم موضوع تازه‌ای نیست و از شروع تاریخ بشر این نگرانی همواره در انسان وجود داشته است. مفهوم «ترس» نقش مهمی ...
ارزش کار پزشکی را بالا بردید
رهبر انقلاب از وزیر بهداشت و همکاران، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی و مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه با بیماری کرونا تشکر کردند.
کرونا؛ کسی که قبلاً به آنفلوانزا مبتلا شده است دچار کرونا نمی‌شود
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) گفت: کسی که یک بار به ویروس آنفلوانزا مبتلا شده است، به ویروسی از نوع کرونا مبتلا نخواهد شد.
درخواست ظفرقندی برای محدودیت حضور در مراکز دانش‌آموزی، دانشجویی و زیارتی
ظفرقندی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور خواستار محدودیت مراکز دانش‌آموزی، دانشجویی و زیارتی شد.
جایزه ۱۴۰۰ دلاری برای اعتراف به کرونا
مقامات شهر کیانجیانگ در استان هوبئی برای تشویق مبتلایان به اعلام وضعیت خود و خودداری از پنهان کردن این بیماری اعلام کردند که به هرکدام از ساکنان این شهر که مشاهدۀ علائم کرونا در بدن خود را گزارش کنند ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
مراکز اهدای خون برای پیشگیری از کرونا ضدعفونی شد
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
 
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در کشور، اهدا کنندگان مطمئن باشند که تمام اقدامات لازم برای ضد عفونی و سالم سازی فضای مراکز اهدای خون و کارکنان انجام شده و با اطمینان کامل برای اهدای خون مراجعه کنند.
 
سازمان برنامه و بودجه موظف به تامین تمام هزینه‌های مربوط به مقابله با کرونا شد
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۲
 
در جلسه امروز هیئت وزیران، اعضای دولت به بحث و بررسی پیرامون عوامل بروز کرونا، پروتکل های درمانی، وظایف دستگاه های همکار با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله وزارتخانه های راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پرداختند.
 
تولید بیش از صدهزار محلول و ۳۵ هزار ژل ضدعفونی کننده در هر شیفت برای مقابله با ویروس کرونا
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان‌ حضرت امام(ره) گفت: در حال حاضر در هر شیفت ۱۰۰ هزار محلول و ۳۵ هزار ژل در حال تولید است و تا رفع نیاز مردم تولید ادامه خواهد داشت.
 
اعلام وضعیت اضطراری در «سانفرانسیسکو» به دلیل کرونا
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹
 
شهردار «سانفرانسیسکو»، واقع در ایالت کالیفرنیای شمالی سه‌شنبه اعلام وضعیت اضطراری کرد.
 
دستگیری ۲۴ شایعه پراکن فضای مجازی درخصوص کروناویروس
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
 
رئیس پلیس سایبری کشور خبر داد: در پی رصد فضای مجازی و تشکیل کارگروه ویژه در پلیس فتا در خصوص مقابله با شایعه سازان فضای مجازی با موضوع " شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور " ۲۴ نفر بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۱۸ نفر از کاربران نیز مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند.
 
هموطنان ایرانی سفرشان را به قطر به تاخیر بیندازند
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
 
سفارت ایران در دوحه با اشاره به مقررات اعلام شده از سوی دستگا‌های ذیربط قطری در پی شیوع کرونا به هموطنانی که قصد سفر به قطر را داشته و مقصد نهایی آنها این کشور است توصیه کرد سفرشان را تا بازگشت به شرایط عادی به تاخیر بیندازند.
 
کشورها از الگوی چین برای مقابله با کرونا استفاده کنند
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
 
کارشناس سازمان بهداشت جهانی پس از بازگشت از چین، اقدامات این کشور در راستای مبارزه با ویروس کرونا را تحسین برانگیز توصیف کرد.
 
تست کرونا در مقابل در منازل انجام نمی‌شود
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
 
معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد که تست‌های مربوط به کرونا به هیچ عنوان در مقابل در منازل انجام نمی‌شود.
 
اعلام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و محدودیت فعالیت ادارات؛ بعداز ظهر امروز
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از سوی رئیس جمهور به ستاد مقابله با کرونا واگذار شده است، گفت: امروز عصر نیز تصمیماتی در این خصوص و نیز اعمال محدودیت در سیستم اداری و دولتی برخی شهرها نیز اخذ می‌شود و به اطلاع مردم می‌رسد.
 
منتظر تصمیم ستاد بحران برای فعالیت دانشگاه‌ها هستیم
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
 
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر این که صحبت‌های رئیس جمهور مبنی بر ادامه فعالیت آموزشی دانشگاه‌های کشور از شنبه شامل همه استان‌ها نمی‌شود، گفت: ستاد بحران در خصوص وضعیت کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها در استان‌هایی که کرونا ویروس در آن شیوع پیدا کرده است از جمله استان تهران، امروز تعیین تکلیف ...
 
ملاقات کودکان شیرخوارگاه‌ها تا اطلاع ثانونی ممنوع شد
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور گفت که براساس آخرین بخشنامه این سازمان برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در شیرخوارگاه‌ها، تب سنجی روزانه در شیرخوارگاه‌ها برای پرسنل و کودکان با استفاده از دماسنج دیجیتال انجام می‌شود. همچنین کلیه ملاقات‌ها نیز تا اطلاع ثانونی ممنوع است.
 
با بحران "کرونا" علمی و مستند برخورد شود
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
 
عضو هیئت‌علمی گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار به مسئولان کشور گفت: با حرکت‌های ساده و روبنایی نمی‌توان بحران گسترش "کرونا ویروس" را مرتفع کرد، بلکه باید با اقدامات زیربنایی و اصولی حرکت کنیم. امروز در شرایطی قرار داریم که شهرهای بزرگ را باید قرنطینه کنیم، در غیراین‌صورت ...
 
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
 
نگرانی و اضطراب مردم از کرونا ویروس، بیشتر از آنفلوانزا است. در حالی که مرگ و میر آنفلوانزا خیلی بیشتر از کرونا است.
 
انتقال شهروند ایرانی مشکوک به کرونا در نجف به کشور
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
 
طلبه ایرانی در نجف که مشکوک به داشتن عوارض بیماری کرونا است، برای دریافت مراقبت های ویژه به کشور منتقل شد.
 
کرونا نشان داد جامعه پزشکی در خدمت مردم هستند
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲
 
رئیس سابق و عضو هیئت رئیسه علوم پزشکی تهران در پیامی توئیتری نوشت: کرونا نشان داد که ارائه دهندگان خدمات سلامت چطور در خدمت مردم هستند، گاهی با کمترین امکانات در پرخطرترین شرایط.
 
مرگ یک پرستار بر اثر ابتلا به کرونا صحت دارد؟
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
 
کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت درباره خبر مرگ یک پرستار بر اثر ابتلا به ویروس کرونا توضیح داد.
 
مرگ و میر ویروس کرونا کمتر از تصور مردم است
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
 
رئیس انجمن علمی سالمندان ایران گفت: میزان مرگ و میر ویروس کرونا کمتر از تصور مردم است، معمولا بیشتر بیماران بهبود پیدا می کنند.
 
کروناویروس؛ از واهمه‌ تا واقعیت‌
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۸
 
در گذر روزگار و زمانه، بیماری‌های واگیردار زیادی جان بسیاری از انسان‌ها را گرفته‌اند و در اوج یاس از یافتن مرهم و درمانی بر آن‌ها، روزنه‌های روشن امید نمایان شد، امیدهایی که به مدد دانش و فناوری زنده شدند. بشر در برخورد نخست به دلیل آگاه نبودن، از بیماری ترس و نگرانی داشت و بیماری‌ ساده یا پیچیده، بلای ...
 
ماسک؛ کیمیایی در استان‌ها
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۶
 
سرانجام ویروس کرونا هم راه خود را به کشور ما باز کرد و چند روزی است که مردم با دقت بیشتری خبرهای این ویروس ناخوانده و البته ناشناخته را دنبال می کنند، در این میان وسایل مورد نیاز از جمله ماسک و محلول ضدعفونی کننده این روزها به گوهر نایابی تبدیل شده است.
 
آزمایشگاه‌های خصوصی مسئول تشخیص "کرونا" نیستند
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۳
 
سازمان نظام پزشکی در اطلاعیه اعلام کرد که آزمایشگاه‌های خصوصی مسئول تشخیص کرونا ویروس جدید نیستند.