سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
جذب ۹ هزار پرستار تا پایان سال جاری
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت از جذب ۹ هزار پرستار تا پایان سال جاری خبر داد.
 
38درصد بیماران در بیمارستان های کشور سوء تغذیه دارند
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
 
مسئول تغذیه بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 38 درصد بیماران بستری در بیمارستان های کشور مبتلا به سوء تغذیه متوسط و شدید هستند.
 
پرویز افشار رئیس مراکز درمانی هلال‌احمر ایران در امارات شد
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
 
رئیس جمعیت هلال احمر در حکمی پرویز افشار را به سمت رئیس مراکز درمانی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کشور امارات متحده عربی (دوبی) منصوب کرد.
 
رکوردشکنی در عرضه سهام شرکت صدر تامین وابسته به شستا
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
 
سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین از شرکت‌های وابسته به شستا با قیمت هر سهم 2200ریال به عنوان اولین عرضه سال98، امروز در بازار بورس تهران عرضه شد.
 
انتشار مقاله«پیشرفت‌هاو چالش‌های سلامت ایران»دریک مجله بین المللی
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱
 
محققان ایرانی طی مقاله ای به تشریح وضعیت سلامت در ایران طی قرن‌های گذشته تا کنون و تاثیر وقایع سیاسی بر سلامت مردم پرداختند و این مقاله در مجله بین المللی «لنست» نیز منتشر شده است.
 
بیمارستان مختص معتادان مبتلا به HIV احداث می شود
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در نشستی با ستاد مبارزه با مواد مخدر مقرر شد بیمارستان هایی برای پذیرش معتادان مبتلا به HIV، بیماری های خاص و زخم های باز و مزمن ایجاد شود.
 
تخلفات در شستا و تیپیکو با جدیت پیگیری می شود
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و یکی از امضا کنندگان طرح تحقیق و تفحص از شرکت شستا و شرکت های زیر مجموعه آن گفت: تحقیق و تفحص از شستا و تیپیکو با جدیت دنبال خواهد شد و موارد تخلف در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
 
بیمه‌ها ۱۲ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی دارند
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
 
معاون وزیر بهداشت و درمان گفت: تا پایان سال گذشته ۷ هزار میلیارد تومان از بیمه تامین اجتماعی و ۵ هزار میلیارد تومان از بیمه سلامت ایرانیان مطالبه داریم که مجموع بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت و درمان به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
 
سال گذشته ۱۳۱ هزار عمل جراحی در بیمارستان میلاد انجام شد
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
 
قائم مقام مدیر عامل بیمارستان میلاد با اشاره به اینکه سال قبل ۱۳۱ هزار عمل جراحی در بیمارستان میلاد انجام شدگفت: در سال گذشته یک میلیون و ۹۲۱ هزار و ۳۱۸ نفر به این بیمارستان مراجعه کرده اند.
 
شگرد جدید برای فرار پزشکان از نصب کارتخوان در مطب‌ها
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷
 
این روزها در فضای مجازی توصیه‌هایی به پزشکان دست به دست می‌شود برای دور زدن قانون "الزام پزشکان به نصب دستگاه کارتخوان در مطب‌ها" ...
 
لغو همه عمل‌های جراحی در یکی از درمانگا‌های چشم
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
 
دکتر پرهام گفت: آلودگی بیمارستانی در یکی از کلینیک‌های خصوصی چشم پزشکی در قم منجر به آسیب‌های شدید به چند نفر شد.
 
همه ایرانیان تا خرداد دارای پرونده الکترونیک سلامت می شوند
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استقرار پرونده الکترونیک سلامت از تکالیف برنامه پنجم و ششم توسعه بود که قرار است تا پایان بهار امسال همه ایرانیان و نیز غیرایرانیان مجاز به حضور در ایران، دارای پرونده الکترونیک سلامت شوند.
 
هیات بهداشتی قزاقستان با روند امور در بیمارستان میلاد آشنا شدند
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
هیاتی از مسئولان بهداشتی قزاقستان از بیمارستان میلاد تهران بازدید کرد. اعضای این هیات در جلسه ای با حضور همایون نصابیان قائم مقام مدیرعامل این بیمارستان با روند امور در این مرکز درمانی آشنا شدند.
 
یک سوم جرایم اعمال شده توسط تعزیرات مربوط به حوزه سلامت بوده است
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
 
اسفنانی با بیان اینکه این سازمان در ایام نوروز در تهران رقم ۷۶ میلیارد ریال جریمه اعمال کرده است یادآورشد که یک سوم این مبلغ مربوط به حوزه بهداشت و درمان بوده است.
 
انتقاد نمکی از ریل‌گذاری‌های غلط در طرح تحول
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
 
سال‌ها بود که کارشناسان سلامت، طرح تحول را نیازمند تغییرات اساسی می‌دانستند و از آن به عنوان چاه ویلی یاد می کردند، اما مسئولان وزارت بهداشت با پافشاری آن را یک دستاورد مهم معرفی می‌کردند.
 
ایمیدرو در تکمیل بیمارستان تکاب مشارکت می کند
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
 
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت در روند تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی نیمه تمام این شهرستان مشارکت می کند.
 
شیوع یک قارچ خطرناک در بیمارستان‌های بریتانیا
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲
 
شیوع یک عفونت بسیار خطرناک در بیمارستان‌های بریتانیا تاکنون جان ۸ بیمار را گرفته است.
 
مخابره پیام صلح ایران به جهان در مجمع جهانی سلامت
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
 
دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت با بیان اینکه با وجود تبلیغات ایران هراسی دشمنان، مهم‌ترین و معتبرترین نشست جهانی سلامت که مظهر عدالت سلامت عمومی است، در ایران برگزار می‌شود، تاکید کرد: با برگزاری این مجمع پیام صلح خود را به جهان مخابره خواهیم کرد.
 
جان بیماران زیادی در ایران به‌خاطر تحریم‌ها به خطر افتاده است
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کیش:تحریم‌های آمریکا جان بیماران زیادی را در ایران به خطر انداخته است.
 
در مقابل متجاوزین به سلامت مردم ایستادگی کنید
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
 
فانا گزارش می‌دهد: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفتمین نشست منطقه‌ای این مجمع کیش:پبسیج ملی کنترل فشارخون بالا را در اردیبهشت ماه اجرا می‌کنیم