يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تکمیل پرونده الکترونیک سلامت تا بهار سال ۹۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
 
وزیر پیشنهادی بهداشت از تکمیل پرونده الکترونیک سلامت تا بهار ۹۸ خبر داد و گفت: اگر بتوان پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان ریل اصلی اطلاعاتی برای نظام سلامت تکمیل کرد از تقاضاهای القایی، دوباره کاری در نظام سلامت و مفقود شدن اطلاعات بیماران جلوگیری می شود.
 
توجه جدی به کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
 
سرپرست وزارت بهداشت گفت: طرح تحول را به ویژه در مورد کاهش پرداختی ها از جیب بیماران و سال آینده که ممکن است فشارهای ناشی از تحریم مردم را تحت فشار قرار دهد، با قدرت ادامه می دهیم.
 
تلاش می کنیم بیمارستان ها تجهیزات پزشکی داخلی بخرند
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
 
یوسفی گفت: باید تسهیلات و کمک‌هایی از طریق صندوق های ویژه شرکت های دانش بنیان به تولیدکنندگان داده شود.
 
خطر سوء تغذیه در کمین بیش از ۶۰ درصد کودکان بستری شده
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
 
به گزارش فانا، فارسانی گفت: ۶۸.۶ درصد کودکان بستری در بخش‌‌های مراقبت ویژه در معرض سوء تغذیه هستند. غلامرضا محمدی فارسانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول تغذیه بالینی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در حاشیه چهاردهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان ایران ...
 
توزیع منابع در طرح تحول نظام سلامت منطقی نیست
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲
 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از مشکلات پیش روی طرح تحول نظام سلامت، گره نخوردن طرح به منابع مالی و اینکه توزیع منابع در طرح منطقی و عادلانه نیست.
 
5 سال اختلاف میان وزارت بهداشت و تامین اجتماعی پایان یافت
۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به آنچه امروز در تغییر نگاه‌ها، فرآیندها و خط و مشی‌های حوزه سلامت می‌گذرد باید با قاطعیت از پایان 5 سال اختلافات مبنایی و کارشناسی میان وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی سخن گفت.
 
آغاز حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی از هفته آینده
۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰
 
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: در شرایط فعلی اقتصادی و نوسانات ارزی کشور، بیشترین ضربه و فشار را کارگران و مستمری‌بگیران تحمل کرده‌اند، به همین علت، طرح همسان‌سازی حقوق‌ها در حال پیگیری است.
 
طرح تحول سلامت، تفکر اقتصادی نداشت
۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۹
 
سرپرست وزارت بهداشت گفت: طرح تحول سلامت یکی از کارهای بسیار خداپسندانه دولت بود، اما فرمول درست ‏اقتصادی نداشت. طرح تحول سلامت همه چیز داشت، اما تفکر اقتصادی نداشت.‏
 
پزشک خانواده تا پایان سال آینده اجرایی می شود
۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۷
 
سرپرست وزارت بهداشت گفت: نظام ارجاع و پزشک خانواده حداکثر تا بهار سال آینده در استان‌های شمالی کشور تکمیل ‏می‌شود و سپس از استان‌های دیگر دعوت می‌کنیم که از این الگوی موفق بازدید کنند و تا پایان سال 98 قسمت عمده‌ای از کشور را ‏تحت پوشش قرار می دهیم.‏
 
افزایش ۳۳۰ درصدی دریافتی پزشکان با اجرای طرح تحول سلامت
۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
 
هرچند برخی معتقدند افزایش هزینه‌های دولت و بیمه‌ها به واسطه اجرای طرح تحول سلامت برای مردم بوده و دستمزد پزشکان افزایش نداشته اما آمار هزینه‌های سازمان بیمه سلامت ایران نشان می‌دهد دریافتی پزشکان با اجرای این طرح حدود ۳۳۰ درصد افزایش داشته است!
 
کاظمی ادعا کرد: مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی خدمات نمی‌دهند
۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲
 
نماینده مردم ملایر در مجلس ادعا کرد: چند ماهی است که داروخانه‌ها و مراکز درمانی مرتبط با تأمین اجتماعی مطالبات خود را دریافت نکرده و از ارائه‌ی خدمات به بیماران تحت پوشش خودداری می‌کنند.
 
فروش بیمارستان پرحاشیه!
۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱
 
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرج از فروش این بیمارستان خبر داد.
 
بپذیریم در توسعه تعداد تخت‌های بیمارستانی اشتباه کردیم
۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹
 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی با تأکید بر اینکه بپذیریم در توسعه تخت‌های بیمارستانی اشتباه کرده‌ایم، توسعه درمان سرپایی را از اولویت‌های فعلی حوزه بهداشت برشمرد.
 
تغییرات شگرف در انتظار چهره نظام سلامت دنیا
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
 
دبیر همایش دریچه‌ای به سلامت فردای ایران با اشاره به اینکه در آینده چهره بیماری‌ها، وضعیت بیماری و روش‌های درمانی متفاوت می‌شود، گفت: چهره نظام سلامت دنیا تغییرات شگرفی را پیش رو دارد.
 
تجمیع بیمه های درمانی به صلاح کشور نیست
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
 
سرپرست وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه بیمه های درمانی کشور مثل سازمان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی به عنوان دو سازمان بیمه گر بزرگ از منابع کاملا متفاوتی تامین اعتبار می شوند و جایگاه آنها مجزا است، تجمیع آنها به صلاح کشور نیست.
 
اثرات تحریم بر حوزه سلامت مستندسازی می شود
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۵
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت اثرات تحریم های آمریکا بر حوزه سلامت را مستندسازی می کند تا از این اسناد در دادگاه های بین المللی استفاده شود.
 
تنها با مدیریت منابع نمی توان کسری‌ بودجه را جبران کرد
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: استقرار سازمان الکترونیکی و رسیدگی الکترونیکی به اسناد، رفع هم پوشانی های بیمه ای و هدفمند کردن یارانه بیمه اقشار کم درآمد نشان از مدیریت منابع دارد، اما تنها با مدیریت منابع نمی توان کسری‌های بودجه ای سازمان بیمه سلامت را جبران کرد.
 
نامگذاری پروژه‌های شستا به نام شهدای داروسازی
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶
 
مدیرعامل شستا با بیان اینکه در خانواده بزرگ دارویی تامین، ۹ شهید، ۵۷فرزند شهید، ۱۲۷ جانباز و ۷۹ خانواده ایثار گر داریم که از تمام آنها تجلیل می‌شود گفت: به منظور پاسداشت یاد شهدای داروساز، پروژه‌هایی که افتتاح شود به نام این شهدا نام گذاری خواهد شد.
 
اقامت یک شب بیماران در ICU هزار دلار هزینه دارد
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱
 
سرپرست وزارت بهداشت گفت: در این دوره بر پیشگیری و بهداشت تمرکز داریم زیرا هم موثرتر و هم ارزانتر است، هزینه دوره شیمی درمانی یک بیمار به اندازه واکسیناسیون یک روستاست و اقامت یک شب بیمار در بخش ICU در ارزانترین کشورها هزار دلار (بیش از 10 میلیون تومان) هزینه دارد.
 
بودجه وزارت بهداشت ۸۸ هزار میلیارد تومان است
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
 
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به بودجه ۸۸ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۸ اعلام کرد:راهكار تزريق منابع بيشتر به سازمان بیمه سلامت بدون توجه به مديريت منابع به افزايش مشكلات سازمان و كسری مجدد منابع آن دامن میزند.