سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
پیشرفت‌های قابل توجه ایران در حوزه بهداشت و درمان
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
 
فانا گزارش می‌دهد: دتلِو گانتن رئیس موسس مجمع جهانی سلامت در هفتمین نشست منطقه‌ای این مجمع در کیش:نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت فرصتی مناسب است برای ارتباطات علمی و دانشگاهی در حوزه سلامت و پزشکی
 
فرصتی برای توسعه دیپلماسی سلامت
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
 
به گزارش فانا،  غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت گفت: توجه دولت ایران به توسعه پوشش بیمه پایه برای اقشار جامعه قابل تقدیر است. هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کیش فرصتی است برای توسعه دیپلماسی سلامت.
 
تاثیر منفی تحریم آمریکا بر بهداشت و درمان ایران
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
 
فانا گزارش می‌دهد: عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کیش :تحریم‌های ظالمانه و غیرمنصفانه برخلاف ادعای آمریکا روی حوزه بهداشت و درمان ایران تاثیر منفی گذاشته است
 
پیش‌رویداد دانشجویی هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت برگزار شد
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
 
فانا گزارش می‌دهد:پیش‌رویداد دانشجویی هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت (WHS) امروز در جزیره کیش برگزار شد
 
۲۵ سال چشم انتظاری برای افتتاح بیمارستان آیت الله خویی امسال به پایان می‌رسد؟
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
 
بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی آیت‌الله خویی که امسال ۲۵ ساله شد و در طی این سال‌ها تنها وعده افتتاح آن از سالی به سال دیگر موکول می‌شد و آخرین خبرهایی که از وعده افتتاح این پروژه به گوش می‌رسد شهریورماه امسال است.
 
انصاف نیست پول از جای دیگر به سلامت اختصاص داده شود
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بی انصافی است که پول از جای دیگر به بهداشت و درمان اختصاص داده ‏شود یا توقع آن را داشته باشیم، زیرا پول را مدیریت نکردیم و منابع باید مدیریت شود.‏
 
بیمه همگانی سلامت رویکرد قابل تقدیر دولت است
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از مشکلات در سازمان برنامه و بودجه این بود که بیمه‌ها چاه ویلی بودند که هر چقدر ‏پول در آن ریخته می شد، پرنمی‌شدند. پوشش بیمه همگانی سلامت و طرح تحول سلامت، رویکرد بسیار انسانی، مهم و قابل تقدیر ‏دولت آقای روحانی است.‏
 
۴۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
 
موهبتی گفت: با وجود تصویب قانون بیمه شدن اجباری، تعداد قابل توجهی از مردم تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.
 
شعب آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز درشهرهای بزرگ تاسیس می شود
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
 
- رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز گفت: در تلاش هستیم تا شعب آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز را در شهرهای بزرگ تاسیس کنیم.
 
همکاری ها با ایران افزایش می یابد
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
 
معاون وزیر بهداشت عراق با موفقیت آمیز توصیف کردن سفر اخیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به بغداد گفت که نظر به اداره جدی دو طرف روابط و همکاری فی مابین در این حوزه افزایش خواهد یافت.
 
برگزاری جلسه اعضای هیات امنای صرفه جویی ارزی با حضور نماینده دیوان محاسبات کشور
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸
 
جلسه اعضای هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با حضور نماینده دیوان محاسبات کشور برگزار شد.
 
حذف بودجه «بیمه درمان اعتیاد» در سال ۹۸
۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
 
یک کارشناس ترک اعتیاد با انتقاد از حذف بودجه بیمه درمان اعتیاد در سال ۹۸ گفت: این مساله باعث شده تا امکان فراهم کردن سیستم نظام ارجاع برای درمان اعتیاد به وجود نیاید.
 
مشکل مبادلات ارزی و تبادل مالی در خدمات پزشکی
۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به آثار تحریم ها در حوزه سلامت، گفت: در مبادلات ارزی و تبادل مالی، دچار مشکلات بسیاری هستیم.
 
برگزاری اولین کنفرانس ملی بیمه سلامت
۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
 
رییس کمیته علمی اولین کنفرانس ملی بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت ماموریت دارد برای کاهش خطرهای مالی با گسترش و ‏توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش و زمینه حفظ و ارتقای سلامت را برای همه ‏جامعه فراهم کند.
 
افتتاح اولین مرکز لیزردرمانی بیماری‌های پوستی و سوختگی دولتی در کشور
۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶
 
اولین و تنها مرکز لیزر درمانی بیماری‌های پوستی و سوختگی بخش دولتی کشور در مرکز فوق تخصصی آموزشی و درمانی حضرت فاطمه (س) افتتاح شد.
 
افتتاح ۵ بیمارستان نیرو‌های مسلح تا پایان سال ۹۸
۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶
 
سردار سرتیپ دوم پاسدار تاجیک گفت: ۱۰ بیمارستان نیرو‌های مسلح در حال ساخت داریم که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و امیدواریم در سال ۹۸ حداقل پنج بیمارستان در حال ساخت نیرو‌های مسلح را افتتاح کنیم.
 
اعطای گرنت به شرکت‌های دانش بنیان برای تولید محصولات سلامت‌محور
۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
 
وطن‌پور گفت: در حوزه سلامت وابستگی ارزی ما حدود ۲۰ درصد است، باید با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان این وابستگی را کاهش دهیم.
 
اتصال تمام مراکز درمان سرطان به سامانه «سیمای سرطان»
۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴
 
رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت در خصوص سامانه سیمای سرطان اظهار داشت: این سامانه بهمن ماه سال گذشته رونمایی شد و در حال حاضر تمام مراکز ارایه خدمات سرطان در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.
 
پایان هفته سلامت، آغاز کارزار «هر خانه، یک پایگاه سلامت»
۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۲
 
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت هفته سلامت، پایان هفته سلامت را آغاز کارزار «هر خانه، یک پایگاه سلامت » اعلام کرد.
 
عملیات عمرانی بیمارستان یک هزار تختخوابی بزودی آغاز خواهد شد
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: قرارداد عملیات عمرانی بیمارستان یک هزار تختخوابی با قرارگاه خاتم انبیا به امضا رسید و بزودی کارهای اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.