يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
مجبوریم نسخه بیماران را آزاد محاسبه کنیم
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
 
رئیس انجمن داروسازان ایران، در نامه ای به سرپرست سازمان تامین اجتماعی، نسبت به تبعات بحرانی شدن نقدینگی داروخانه ها هشدار داد.
 
ارائه 85 ایده و اختراع در دومین جشنواره ابداعات حوزه سلامت
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
 
ئیس دومین جشنواره ابداعات و اختراعات حوزه سلامت اظهار داشت: حدود 150 ایده و اختراع به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که 88 مورد آن پذیرفته شده و در این جشنواره ارایه می شود.
 
نوبخت: اجرای طرح تحول سلامت با قوت ادامه خواهد داشت
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «اجرای طرح تحول سلامت با حمایت مجلس با قوت و قاطعیت ادامه خواهد داشت»، گفت که در حال حاضر بودجه برای اجرای طرح تحول در سال آینده کافی است و حتی زیاد هم است.
 
صرفه جویی ۷۰۰میلیاردی با حذف همپوشانی بیمه‌ای
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳
 
مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: از آنجایی که دفترچه‌های بیمه‌ای روستاییان از مدت اعتبار 5 ساله برخوردار هستند برای حذف این همپوشانی 5 سال زمان لازم است.
 
فرماندار: پیشرفت مرکز درمان رومشکان قابل قبول است
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵
 
پروژه مرکز درمان بستر شهرستان رومشکان که بی‌بیمارستان است، بهمن 96 کلنگ‌زنی شده و هم‌اکنون فعال است.
 
اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده را پیگیریم
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
 
سرپرست وزارت بهداشت با اشاره به تکالیف برنامه‌های پنجم و ششم توسعه برای اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده، گفت: از پیشرفت‌های اجرای آزمایشی نظام ارجاع در استان گلستان آگاهی دارم و به دنبال عملیاتی کردن آن هستیم.
 
یک امکان ویژه برای بیماران مصروع در بیمارستان امام حسین (ع) تهران
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲
 
رئیس بخش نورولوژی بیمارستان امام حسین (ع) با بیان اینکه ۸۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در کشور وجود دارد، از افتتاح واحد ویدیو مونیتورینگ نوار مغزی در بیمارستان امام حسین (ع) ویژه این بیماران خبر داد.
 
درمان سکته مغزی برای کدام بیمارستان‌ها اجباری است؟
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
 
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت از درمان ۳۰ هزار بیمار سکته مغزی در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۵۰۰ بیمار داروی ترومبولیتیک دریافت کرده و کاملا بهبود یافته‌اند.
 
بدهی واقعی دولت به تامین اجتماعی ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بدهی واقعی دولت به تامین اجتماعی را ۱۵۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بدهی‌ها به تایید سازمان حسابرسی رسیده است.
 
افتتاح مرکز تروما و اورژانس ۱۵۲ تختخوابی شهید نبوی گرگان
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
 
مرکز ۱۵۲ تختخوابی اورژانس و ترومای شهید نبوی (۵آذر) گرگان با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
 
جزئیات توافقات با وزیر سابق بر سر بودجه طرح تحول سلامت
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: هر سال با وزیر بهداشت موافقتنامه ای مبادله می شد که بر این اساس میزان منابع مشخص و فعالیت های وزارتخانه نیز تعیین می شد.
 
بیمارستان 600 تختخوابی در گرگان ساخته می شود
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
 
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ساخت بیمارستان بزرگ 600 تختخوابی در گرگان مرکز استان گلستان از برنامه های آینده این وزارتخانه است.
 
وزارت بهداشت تحریم‌های مغایر با حق برسلامت را مستندسازی کند
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
 
یک حقوقدان گفت: وزارت بهداشت و سایران باید نسبت به مستند کردن دقیق تحریم های مغایر با حق بر سلامت تلاش کنند.
 
هزینه بازاریابی و تبلیغات صنعت سلامت آمریکا؛ سالی ۳۰ میلیارد دلار
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
 
نتیجه یک مطالعه جدید نشان داد: هزینه بازاریابی و تبلیغات شرکت‌های فعال در صنعت بهداشت و درمان آمریکا طی دو دهه اخیر تقریبا دو برابر شده و به سالانه حدود ۳۰ میلیارد دلار رسیده است، رقابتی تنگاتنگ برای گرفتن سهم از بزرگترین بازار محصولات سلامت‌محور جهان
 
نشست بررسی آثار تحریم بر حق سلامت در کانون وکلای مرکز
۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
 
نشست بررسی آثار تحریم بر حق سلامت توسط کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری در رور سه‌‌شنبه هجدهم دی ماه ساعت ۱۷ تا ۱۹ در محل کانون وکلا واقع در میدان آرژانتین ابتدای خیابان زاگرس برگزار می‌‌‌شود.
 
مجلس طرح اخذ عوارض از تابلوی پزشکان را رد می کند
۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح اخذ عوارض از تابلوی پزشکان تاکید می شود که پزشکان تنها می توانند مطب خود را در اماکن تجاری تاسیس کنند این در حالی است که با اجرای آن، قشر کمی از پزشکان مستقل خواهند شد چرا که با اجاره بهای سنگین، به طور حتم نرخ تعرفه ها نیز مطابق روز تعیین شده و با ...
 
بهره‌برداری از ۱۰۰ مرکز ترک الکل دولتی در بهمن
۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از بهره‌برداری از ۷۰ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان و کلینیک‌های بیماری‌های غیرواگیر، ۱۰۰ کلینیک دیابت و ۱۰۰ مرکز ترک الکل در هفته ابتدایی بهمن خبر داد و گفت: ما اعتیاد به الکل را یک بیماری می‌دانیم و باید با آن مانند بیماری برخورد کنیم.
 
دعوت از وزیر سابق بهداشت برای مناظره و پاسخگویی بابت مشکلات طرح تحول
۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
 
تشکل‌های دانشجویی اصلاح‌طلب 40 دانشگاه علوم پزشکی از قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت برای مناظره و پاسخگویی بابت مشکلات طرح تحول سلامت دعوت کردند.
 
سرمایه گذاری در حوزه سلامت هزینه نیست
۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
 
وزیر سابق بهداشت گفت: باید سیاستگزاران را متقاعد کرد که بخش بهداشت و درمان جزو بخش‌هایی است که هزینه حساب نمی‌شود. سرمایه گذاری در این حوزه، سرمایه گذاری برای اقتصاد کشور است، زیرا محور توسعه، انسان سالم است.
 
طرح تحول سلامت متوقف نخواهد شد
۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
 
روز پنجشنبه حسن روحانی، رئیس جمهوری با پذیرش استعفای حسن قاضی‌زاده هاشمی ضمن تقدیر از زحمات وی در اجرا و پیشبرد طرح تحول سلامت، با انتصاب سعید نمکی از مدیران اجرایی باسابقه کشور به سرپرستی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی هدایت سکان نظام سلامت را به وی سپرد.