سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
کارتخوان جزو چک لیست نظارت بر مراکز درمانی نیست
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
 
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: چک لیست های نظارت بر مراکز درمانی برای رعایت استانداردهای واحد به منظور نظارت بیشتر، تدوین و ابلاغ شده است اما استفاده از کارتخوان در این مراکز فعلا جزو این چک لیست ها نیست.
 
برای دریافت رایگان "خدمات پایه سلامت" و تشکیل "پرونده الکترونیک" چه باید کرد؟
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳
 
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت همزمان با هفته سلامت، اقدامات انجام شده در جهت دسترسی مردم به مراقبت‌های اولیه بهداشتی و تحقق شعار "پوشش همگانی سلامت" را تشریح کرد.
 
دلایل تشکیل نشدن «نظام بهداشت»
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷
 
معاون وزیر بهداشت در خصوص تشکیل نشدن «نظام بهداشت» برای نیروهای بهداشتی کشور توضیحاتی را ارائه داد.
 
۴ پروژه الکترونیک بیمه سلامت در ۵ استان در حال اجراست
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت چهار پروژه در زمینه استقرار سازمان الکترونیک دارد که این پروژه‌ها در ‏حال حاضر به صورت آزمایشی در پنج استان در حال اجراست و گزارش آن تا پایان خرداد 98 ارائه می‌شود.‏
 
هزینه درمان ناباروری در ایران؛ یک دهم اروپا و آمریکا
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۷
 
رئیس پژوهشگاه ابن‌سینا گفت: زمانی که اقلام مصرفی ما در داخل کشور وجود داشت می‌توانستیم بهترین برندها و مارک‌های تجاری را انتخاب کنیم اما امروز به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌ها گاهی اوقات می‌بینید که در مورد کالاهای مصرفی مورد نیاز مراکز درمان ناباروری، کالاهایی با کیفیت نازل‌تر در دسترس هستند.
 
والدین با ثبت اطلاعات فرزند اوتیسم خود از خدمات بهداشتی بهره مند می شوند
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۳
 
مدیرعامل انجمن اوتیسم گفت: در ثبت مبتلایان به اختلال اوتیسم به شدت دچار چالش هستیم. خانواده هایی که دارای فرزند اوتیسم هستند باید به سازمان های مرتبط مراجعه و اطلاعات فرزند خود را ثبت کنند تا از خدمات مربوطه بهره مند شوند.
 
تعرفه ها موجب ورشکستگی بیمارستان ها می شود
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۱
 
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اشاره به رشد تعرفه های پزشکی در سال ۹۸، گفت: متاسفانه گروه های زیادی از جامعه پزشکی، حرفه طبابت را رها کرده اند.
 
تعیین تعرفه‌های پزشکی ارتباطی با مجلس ندارد
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۶
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعیین تعرفه‌های پزشکان هیچ ربطی به مجلس شورای اسلامی ندارد.
 
هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کیش برگزار می‌شود
۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۷
 
رئیس هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت گفت: هفتمین نشست دو روزه و منطقه ‌ای مجمع جهانی سلامت از 9 اردیبهشت ماه در جزیزه کیش آغاز می شود.
 
تامین اجتماعی از دولت ۱۸۰هزار میلیارد تومان طلب دارد
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲
 
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت که طبق گزارش وزیر کار از ۱۸ هزار میلیارد تومان وام روستایی ۷ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
 
هزینه‌های درمان سالانه ۵۰۰ ایرانی را فقیر می‌کند
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۳
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به اینکه سالانه ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به دلیل پرداخت هزینه‌های سنگین حوزه بهداشت و درمان دچار فقر شدید می‌شوند، افزود: این آمار در کشور ما کمتر از هزار نفر است و به حدود ۵۰۰ نفر می‌رسد که نسبت به آمار جهانی قابل قبول است.
 
پرداخت غیرنقدی بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
 
زدا از پرداخت غیرنقدی بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی خبر داد.
 
5 سند همکاری بهداشتی درمانی میان ایران و عراق امضا شد
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
 
با حضور وزیران بهداشت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بعد از ظهر امروز سه شنبه پنج سند همکاری در زمینه، بهداشت، درمان و دارو بین دو کشور به امضا رسید.
 
راه‌اندازی شرکت‌های توریسم درمانی در عراق
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵
 
سرکنسول ایران در نجف اشرف گفت که ایران در حوزه سلامت فضای قابل توجهی برای فعالیت در عراق دارد و در صورت برنامه‌ریزی دقیق امکان حضور پررنگ‌تر کشور در این حوزه وجود دارد.
 
یکی دیگر از شرکتهای شستا وارد بورس شد
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
 
شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین امروز طی مراسمی با حضور مسوولان شرکت شستا وارد بورس و اوراق بهادار تهران شد.
 
اثرات هزینه‌های درمانی بر معیشت بیماران
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
 
«سالانه ۴۳۰ نفر در کشور به‌ خاطر هزینه‌های درمانی زیر خط فقر می‌روند». این خبری بود که روز گذشته ایرج حریرچی، قائم‌مقام وزیر بهداشت، اعلام کرد.
 
بهداشت و درمان؛ میدانی مهم در توسعه همکاری ایران و عراق
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۷
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راس هیاتی روز دوشنبه وارد بغداد شد تا در زمینه پیگیری اجرای توافقنامه های گذشته و گسترش همکاری ها در حوزه درمان و پزشکی با مقامات ذیربط عراقی گفت و گو کند.
 
تهران و اسلام آباد یک سند همکاری در زمینه بهداشت و درمان امضا کردند
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۹
 
به گزارش فانا، یک سند همکاری در زمینه بهداشت و درمان با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران و عمران خان نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در زمینه بهداشت و درمان به امضا رسید.
 
رونمایی از سه سند جهانی در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۲
 
دبیر هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت، برگزاری نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت را حرکتی ملی با مشارکت سازمان ها و ذی نفعان مختلف خواند و تاکید کرد: منابع مالی برگزاری این همایش از خارج دانشگاه فراهم شده است.
 
سالانه ۴۳۰ نفر به‌ دلیل هزینه‌های درمانی زیر خط فقر می‌روند
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۰
 
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در ایران سالانه ۴۳۰ نفر بخاطر هزینه‌های درمانی زیر خط فقر می‌روند.