سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
سایر اخبار
انجمن بیوتکنولوژی پزشکی هیات مدیره جدید خود را شناخت
سومین مجمع عمومی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران روز شنبه مورخ ۲۵ خرداد ماه سال جاری با حضور جمعی از فعالان حوزه بیوتکنولوژی پزشکی کشور در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن ...
مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور
مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با حضور چهره‌هایی مانند سردار سپهر، حریرچی، امامی رضوی، باقری لنکرانی و ...
اولین جلسه تدوین سند ملی بیماری های نادر برگزار شد
اولین جلسه تدوین سند ملی بیماری های نادر با همکاری بنیاد بیماری های نادر ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در روز یکشنبه 26 خرداد 1398 برگزار شد.
افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، کبد چرب را شایع‌ترین نوع بیماری کبدی در ایران دانست و نسبت به افزایش شیوع این بیماری به دلیل رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.
نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت شد
علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در سال چهارم مجلس دهم شد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
نوه دختری ماندلا، یک نجات‌یافته از سرطان سینه
۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
 
به گزارش فانا، زولِکا ماندلا یک نجات‌یافته از سرطان سینه و نوه دختری نلسون ماندلا داستان زندگی شخصی خود را در نشسته حاشیه‌ای بیماری‌های غیرواگیر در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو به اشتراک گذاشت وی گفت: همه زنان و همه مردان مبتلا به بیماری‌های غیرواگیر باید دسترسی برابر ...
 
چالش بیماری مالاریا در برخی مناطق ایران وجود دارد
۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸
 
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: در برخی مناطق ایران از جمله استان سیستان و بلوچستان هنوز چالش‌های بهداشتی مانند بیماری مالاریا وجود دارد البته این استان بسیار بزرگ بوده و جمعیت آن پراکنده است.
 
سالانه 112 هزار مورد سرطان جدید در ایران رخ می دهد
۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 112 هزار مورد سرطان هر ساله در کشور رخ می دهد که 10 هزار و 500 مورد آن مربوط به سرطان معده است.
 
جزئیات اخذ مالیات علی‌الحساب از پزشکان مشخص شد
۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶
 
با دستور پناهی دستورالعمل کسر ۱۰ درصد مالیات علی‌الحساب از پرداختی به پزشکان توسط مراکز درمانی طبق احکام قانون بودجه سال ۹۸ ابلاغ شد.
 
علوم پزشکی تهران با فنلاند همکاری های علمی خود را آغاز کرد
۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰
 
دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشکده بهداشت و علوم اجتماعی دانشگاه Tampere فنلاند با امضای تفاهم نامه، همکاری های علمی خود را آغاز کردند.
 
تشخیص زودهنگام، راهی برای نجات بیماران سرطانی
۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
 
اول تا هشتم خرداد ماه هر سال به عنوان هفته سلامت گوارش درکشور نامگذاری شده و«تشخیص زودهنگام و درمان سرطان دستگاه گوارش» شعار امسال این هفته تعیین شد تا مردم با اقدامات پیشگیرانه و تشخیص زودهنگام از عوارض این بیماری مهلک در امان باشند.
 
خیز وزارت بهداشت برای "افزایش دوباره تعرفه‌های پزشکی"
۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲
 
مشاور سلامت وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به معاون اول رییس‌جمهور با وجود افزایش تعرف‌های پزشکی در سال جدید و ابلاغ آن، خواستار تجدید‌نظر جدی در تعرفه‌های درمانی و افزایش مجدد آن شد!
 
دلیل بازداشت دکتر «سلیمانی» در آمریکا کاملا مضحک است
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
 
عضو انجمن هماتولوژی ایران با بیان اینکه دلیل بازداشت دکتر «سلیمانی» در آمریکا کاملا مضحک است، گفت: جامعه علمی کشور خواستار پیگیری مراجع، برای آزادی دکتر سلیمانی است.
 
وضعیت اهدای عضو در ایران
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
 
با مطالعه این خبر می توانید از آمار اهدای عضو و مرگ مغزی در ایران با خبر شوید.
 
ماجرای امضای جعلی کلانتری برای احیای بانک ژن
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست در دهه شصت که یکی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی بود، امضای جعلی به نام وزیر کشاورزی وقت زده است.
 
آخرین وضعیت جمعیتی ایران تا سال ۱۴۳۰
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲
 
رئیس انجمن جمعیت شناسی ایران گفت: هرچند که تا سال ۱۴۳۰ جمعیت ایران با بیش از ۱۵ درصد افراد بالای ۶۵ سال سن سالخورده می شود، اما ۶۳ درصد جمعیت فعال خواهیم داشت که باید برای آنها برنامه ریزی‌های لازم را داشته باشیم.
 
سال گذشته ۶۰۰۰ عضو پیوندی، زیر خاک رفت
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
 
چند روزی است که تبلیغات، بنرها و آگهی‌های تلویزیونی با محتوای "اهدای عضو" را بیش از گذشته در سطح شهر و رسانه‌ها شاهد هستیم؛ طرحی که هدف اصلی آن فرهنگسازی بیشتر برای افزایش آمار اهدای عضو است.
 
واکنش اداره کل بازرگانی صداوسیما نسبت به ادعای سازمان غذا و دارو درباره یک تبلیغ
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
 
اداره کل بازرگانی صداوسیما درخصوص ادعای سازمان غذا و دارو، مبنی بر ممنوعیت تبلیغ یک محصول ابراز شگفتی و اعلام آمادگی کرد در صورت نیاز مدارک مربوطه به مراجع قانونی ارائه خواهد شد.
 
نیمی از سرطان‌ها قابل‌پیشگیری است
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
 
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری است، گفت: بخشی از سرطان‌ها مانند معده و روده بزرگ معالجه می‌شوند.
 
سالانه چهار هزار مرگ مغزی قابل اهدای عضو در کشور رخ می دهد
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سالانه چهار هزار نفر دچار مرگ مغزی قابل اهدای عضو در کشور وجود دارد که فقط هزار نفر اعضایشان اهدا می شود.
 
چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را 10 برابر افزایش می دهد
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
 
عضو هیات علمی پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به مضرات مصرف چای داغ، گفت: چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را 10 برابر افزایش می دهد.
 
تبریک رییس منطقه شرقی سازمان WHO به ایران برای حذف سرخک و سرخچه
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
 
مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای دریافت گواهی حذف سرخک و سرخچه توسط کشورهای ایران، بحرین و عمان به این کشورها تبریک گفت.
 
لزوم همکاری همه معاونت‌های وزارت بهداشت با کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
 
وزیر بهداشت در ابلاغی به همه معاونین وزارت بهداشت و نیز رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه بر ضرورت همکاری با کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر تاکید کرد.
 
سومین سرطان شایع در ایران
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
 
عضو هیئت علمی هفته سلامت گوارش، از سرطان روده بزرگ به عنوان سومین سرطان شایع در کشور نام برد.
 
افزایش سرطان روده بزرگ در کشور
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
 
معاون تحقیقات وزارت بهداشت با اشاره به شیوع سرطان روده بزرگ در کشور گفت: ۷۰ درصد ایرانیان تحرک کافی نداشته و چاق هستند.