يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
قرار است ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی به بیمه سلامت داده شود
۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در صورت جلسه این موضوع حدود ۲ هزار میلیارد تومان به دارو و مابقی به سایر هزینه‌ها اختصاص خواهد یافت. حدود دو ماه است که ...
 
آدرس‌های غلط وزارت بهداشت درباره بودجه طرح تحول سلامت
۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
 
در حالی که سازمان برنامه و بودجه کشور مکررا بودجه طرح تحول سلامت در سال آینده را ۳۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است، وزارت بهداشت با ارائه آدرس های غلط ادعا دارد که این بودجه صرفا ۳۸۰۰ میلیارد تومان است.
 
آمادگی عراق برای توسعه روابط سلامت با ایران
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
کارشناس ارشد حوزه روابط بین الملل وزارت بهداشت عراق با اشاره به آمادگی کشورش برای توسعه روابط سلامت با ایران از کمبودها و کاستی‌هایی که در این حوزه وجود دارد سخن گفت.
 
75 درصد اختیارات نظام سلامت خارج از وزارت بهداشت است
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
 
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت فقط 25 درصد اختیارات مدیریت نظام سلامت را در اختیار دارد و 75 درصد اختیارات و تصمیمات مرتبط با سلامت مردم در دستگاه های دیگر است.
 
چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی آغاز به کار کرد
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
 
چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی امروز (دوشنبه) با حضور مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وروسای برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.
 
ایران به بیمارستان سلول درمانی نیاز دارد
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
 
مدیرعامل شرکت فناوری بانک خون بند ناف رویان با استناد به جایگاه جمهوری اسلامی در دانش سلول های بنیادی، گفت: ایران به بیمارستان سلول درمانی و تعداد بیشتری مراکز پیوندهای سلولی نیاز دارد.
 
مدیریت نادرست منابع چالش اصلی «طرح تحول سلامت»
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
رییس انجمن اقتصاد سلامت ایران معتقد است طرح تحول سلامت طی سال‌های گذشته با چالش‌های زیادی مواجه بوده که با مدیرت صحیح منابع می‌توان این طرح را به مسیر اصلی خود بازگرداند.
 
محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
 
با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد حسن زدا به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی کشور انتخاب شد.
 
۴۹۰۰ خدمت درمانی تحت پوشش بیمه سلامت
۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
 
مدیر عامل بیمه سلامت گفت: در حال حاضر حدود ۴ هزار و ۹۰۰ خدمت، ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو و ۴ هزار و ‌‏۷۰۰ مورد لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت است.
 
پرداخت بودجه 500 میلیون یورویی سلامت از صندوق توسعه ملی آغاز شد
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
 
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: اولین بخش ریالی از مبلغ 500 میلیون یورو دریافتی از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی دارو، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی های نظام سلامت، امروز واریز می شود.
 
بزرگترین بیمارستان جنوب شرق کشور در چابهار ساخته می‌شود
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
 
بزرگترین بیمارستان آموزشی ـ درمانی جنوب شرق کشور در چابهار ساخته می‌شود.
 
بیمه‌ها موظف به خرید خدمت راهبردی از طریق نظام ارجاع هستند
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه بیمه‌ها باید به سمت خرید راهبری بر مبنای الکترونیک از طریق نظام ارجاع حرکت کنند، گفت: از آنجایی که بار زیادی از خدمات سطح یک بر دوش پزشکان عمومی است می‌توان این اقدام را از این گروه آغاز کرد.
 
‌عملیات اجرایی بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی چابهار
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: عملیات اجرایی بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار امروز با حضور وزیر بهداشت آغاز می‌شود.
 
دست‌انداز‌های بیمه‌‌ها برای درمان جانبازان
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۴
 
لغو قرارداد یک بیمه خصوصی طی ماه‌های اخیر با بسیاری از بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و شرکت‌های تجهیزات پزشکی موجب سرگردانی جانبازان و خانواده‌های شهدا شده است.
 
کارگزاری رسمی تامین اجتماعی در کانادا ایجاد می شود
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۱
 
مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر به ایرانیان خارج از کشور و برای استفاده آنها از بیمه تامین اجتماعی، فراخوانی برای ایجاد کارگزاری رسمی این سازمان در آمریکا و کانادا داده شده است تا در صورت تمایل این کارگزاری ایجاد شود.
 
حكم ديوان عدالت ادارى مربوط به شرکت سرمایه گذاری بیمه خدمات درمانی است
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۲
 
مديركل روابط عمومى و امور بین الملل سازمان بيمه سلامت گفت: حكم ديوان عدالت ادارى درباره آيين نامه استخدامی شرکت سرمایه گذاری بیمه خدمات درمانی بوده و اين آيين نامه در مديريت جديد سازمان بيمه سلامت اصلاح شده است.
 
فعالیتهاى اقتصادى عمده در جمعیت هلال احمر موقتاً متوقف شد
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۱
 
شورای عالی جمعیت هلال احمر مصوب کرد که به منظور اطمینان از صحت جریان امور، فعالیتهاى اقتصادى عمده در جمعیت هلال احمر، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و وابسته تا تهیه گزارش موصوف متوقف شود.
 
ضرورت ورود جدی دستگاه‌های نظارتی به بحث قرارداد بیمه سلامت
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
 
حسینی‌کیا در واکنش «امضای قرارداد بیمه سلامت با یک شرکت ترکیه‌ای» بر ضرورت ورود جدی دستگاه‌های نظارتی برای بررسی موضوع تاکید کرد.
 
استقرار تيم سلامت در تركيه
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
 
موهبتی گفت: اولين همكاری ما با كشور تركيه در حوزه سلامت است، دوستان ما در تركيه نسبت به نظام سلامت بیگانه نيستند.
 
شکایت سازمان بازرسی از شرکت سرمایه‌گذاری بیمه سلامت
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
 
هیأت عمومی دیوان عدالت با ابطال فصل سوم آیین نامه استخدامی شرکت سرمایه گذاری سازمان بیمه سلامت ایرانیان، بر دولتی بودن این شرکت و غیرقانونی و خارج از ضوابط و مقررات بودن پرداخت حقوق و مزایای مدیرعامل،اعضای هیأت مدیره و کارکنان این شرکت دولتی حکم داد.