سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
فعالیت های جدید بیمارستان دانشگاه آزاد آغاز شد
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
فعالیت های جدید بخش های مختلف درمانی بیمارستان فرهیختگان تهران وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با آغاز سال جدید آغاز شد.
 
افزایش نرخ جهانی امید به زندگی با وجود نابرابری‌ها در خدمات سلامت
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام کرد: با وجود نابرابری‌ها در خدمات مراقبتی اما نرخ امید به زندگی پنج سال افزایش پیدا کرده‌ است.
 
برخورد عجیب پذیرش بیمارستان میلاد با بیماری که کنترل ادرار ندارد
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
 
بار‌ها در فضای مجازی شاهد انتشار خبر‌هایی بوده‌ایم که تلنگری به مسئولان ذی‌ربط در حوزه مدیریت زده است.
 
برخورد قانونی با متخلفان حوزه بیمه سلامت
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با توجه به وظیفه خدمات رسانی و پیشگیری از بروز مشکلات برای بیمه شدگان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با متخلفان برخورد قانونی می شود.
 
تعرفه‌های ابلاغی دولت با رشد هزینه‌ها تطابق ندارد
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۰
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد.
 
تخلیه بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز صحت ندارد
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
 
رییس مرکز آموزشی، درمانی فوق تخصصی امام خمینی (ره) اهواز گفت: تخلیه بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز به علت احتمال خطر آبگرفتگی صحت ندارد.
 
رنج مضاعف بیمه‌شدگان "بیمه سلامت" به خاطر یک اشتباه عجیب
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
 
ظاهراً بروز یک اشتباه تایپی در بخشنامه ابلاغی سازمان بیمه سلامت، باعث مشقت مضاعف بیمه‌شدگان "بیمه سلامت" و عدم پذیرش دفترچه‌های درمانی این دسته از بیمه‌شدگان در مراکز درمانی کشورمان شده است.
 
راه‌اندازی اولین بیمارستان خرس عروسکی کشور در یزد
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
 
مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به تدوین برنامه‌های جامع سلامت روانی در این دانشگاه گفت: اولین بیمارستان خرس عروسکی کشور به منظور کاهش استرس کودکان برای اولین بار در یزد راه‌اندازی می‌شود.
 
قول وزیر برای اجرای کامل پرونده الکترونیک سلامت
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به نشست روز گذشته در محل وزارت بهداشت، گفت: در این نشست، وزیر بهداشت قول داد پرونده الکترونیک سلامت تا دو ماه آینده به طور کامل عملیاتی شود.
 
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
 
معاون امور بین الملل وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات سند جدید سازمان جهانی بهداشت برای تحقق پوشش همگانی سلامت اظهارکرد: این سند امسال در اجلاس سران نیویورک مطرح و تصویب می‌شود.
 
ماجرای دریافت پول درمان از سیل زدگان
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
 
اظهارات یکی از نمایندگان مجلس، مبنی بر اینکه مردم مناطق سیل زده برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان ها هزینه پرداخت کرده اند، با واکنش وزارت بهداشت همراه شد.
 
مراکز درمانی و پزشکی فاقد کارتخوان، پلمب می‌شوند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
 
دادستان مرکز استان ایلام گفت: عدم پایانه‌های فروشگاهی (POS)، در مطب‌ها و مراکز درمانی، مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده است و از طرفی زمینه فرار مالیاتی را فراهم می‌دارد.
 
۷ درصد ایرانی ها بیمه نیستند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
 
معاون کل وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که در حال حاضر ۹۳ درصد مردم بیمه هستند، گفت: هنوز ۷ درصد مردم بیمه نیستند.
 
هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود و بیمه سلامت برای تسهیل امور، اعلام کرده است که نیازی به ارائه دفترچه نیست و امور درمانی با ارائه کد ملی انجام می‌شود.
 
نیاز مراکز درمانی علوم پزشکی شهید بهشتی به ۱۰ هزار تخت بیمارستانی
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استفاده بهینه از تخت‌های بیمارستانی مصداق اقتصاد مقاومتی است.
 
نحوه ارائه خدمات بیمه سلامت به سیل‌زدگان با کد ملی
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۰
 
مدیرعامل بیمه سلامت ایران با تشریح تسهیلات بیمه سلامت برای هموطنانی که بر اثر حوادث جوی دفترچه بیمه‌شان مفقود شده است، گفت: هزینه‌های درمانی این افراد بر اساس قانون دریافت می‌شود.
 
پنج اتاق عمل با حضور وزیر بهداشت در ایلام افتتاح شد
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸
 
خانه فرهنگ آیت الله خامنه ای، سالن ورزشی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و پنج اتاق عمل در بیمارستان امام خمینی (ره) با اعتبار 110 میلیارد ریال و با حضور وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و استاندار ایلام افتتاح شدند.
 
حوادث غیر مترقبه در تعهد بیمه‌های پایه نیست
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳
 
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: حوادث غیر مترقبه در تعهد بیمه‌های پایه نیست اما در مناطق سیل زده تلاش می‌شود خدمات قابل توجهی ارائه شود.
 
خطرات سیل بر سلامت افراد
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲
 
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به خطراتی که سلامت هموطنان سیل زده را تهدید می کند، هشدار داد.
 
گلایه مردم سیل‌زده استان لرستان از دریافت هزینه‌های درمان توسط بیمارستان‌ها
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹
 
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس، از گلایه مردم سیل‌زده این منطقه از دریافت هزینه‌های درمان توسط مراکز درمانی در ازای خدماتی که به آنها ارائه داده‌اند، خبر داد.