سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
کمبود شدید جراح عروق در کشور
۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۹
 
رئیس بیمارستان فوق تخصصی جراحی عروق علوی مشهد گفت: در ایران تعداد جراحان عروق شاید بیشتر از ۶۰ نفر نباشد و در این زمینه خیلی کمبود داریم.
 
معرفی ظرفیت های نظام سلامت ایران به جهانیان
۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۲
 
نماینده تام الاختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران مصمم است از نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت، بهترین بهره را ببرد.
 
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
 
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
 
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۷
 
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
 
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
 
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
 
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶
 
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
اردبیل میزبان همایش گردشگری سلامت اکو شد
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵
 
معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دومین همایش و نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) از 28 تا 30 خرداد ماه در اردبیل برگزار می شود.
 
خیرین بیش از 6 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند
۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: این مجمع از حدود 10 سال پیش در جلسه ای درحضور مقام معظم رهبری تشکیل شد و تا پایان سال 96، خیرین بیش از 6 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند.
 
افتتاح بیست‌ و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بهداشت در تاشکند
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
 
بیست‌ و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی «بهداشت 2019 TIHE» در مرکز نمایشگاهی بین‌المللی شهر «تاشکند» آغاز به کار کرد.
 
مرتضی لطفی عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی شد
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، مرتضی لطفی را به عنوان عضو هیات مدیره این سازمان منصوب کرد.
 
پزشکان حوزه سرطان زودتر از بقیه امضای الکترونیک می گیرند
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: تقریبا همه مراکز فعال در زمینه سرطان در سامانه «سیمای سرطان» ثبت نام کردند و در حال حاضر پزشکان حوزه سرطان امضای الکترونیک می گیرند تا نسخه ها را به صورت الکترونیک صادر کنند.
 
تعهدات درمانی کاهش پیدا نکرده
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تابع تصمیمات شورای عالی بیمه هستیم، گفت: تعهدات درمانی تامین اجتماعی کاهش پیدا نکرده است.
 
بیماری های نادر باید از حمایت کامل بیمه ها برخوردار شوند
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵
 
حمیدرضا ادراکی با بیان اینکه افراد مبتلا به بیماری های نادر به دلیل نوع بیماری که دارند، داروهای ویژه ای مصرف می‌کنند، گفت: این بیماری ها باید تحت پوشش درمانی و بیمه ای خاصی قرار گیرند تا مبتلایان بدون دغدغه و فارغ از کمبود و گرانی بتوانند داروهای خود را به راحتی تهیه کنند و از چتر حمایتی دولت و متولیان ...
 
دفاتر بیمه جانبازان و ایثارگران با اعتبار ۳ ساله صادر می‌شود
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱
 
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: جهت افزایش رضایت مندی و تسهیل امور بیمه‌ای بیمه شدگان صندوق سایر ‏اقشار، از این به بعد قرارداد بیمه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان به صورت ۳ ‏ساله منعقد می‌شود.‏
 
حضور برترین‌های ایران و جهان در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۸
 
معاون آموزشی دانشگاه و سرگروه پنل آموزش پزشکی در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت اظهار کرد: برترین‌های ایران و جهان برای حضور در هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گردهم می‌آیند.
 
دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزبان هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 
نماینده تام الاختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدایت وزارت متبوع و تمامی نهادهای ذیربط مصمم است، از این فرصت بی نظیر جهانی در راستای ارتقای دیپلماسی سلامت و معرفی ظرفیت های نظام سلامت کشور به جهانیان به بهترین وجه استفاده کند.
 
با وجود تحریم‌ها ایران میزبان مهمترین نشست‌های حوزه سلامت در دنیا است
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: یکی از مهمترین اهداف سازمان بهداشت جهانی، دستیابی به سلامت حداقلی برای همه کشورهای دنیا است و این نشست در تلاش است تا صرف نظر از اختلافات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اعتقادی که وجود دارد، به بررسی روش هایی برای رفع موانعی که بر سر دستیابی به سلامت برای همه قرار ...
 
سوال از سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت؛ بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی حوزه سلامت کجا هزینه شد؟
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هفته آینده سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت به جهت ارائه گزارش هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت به کمیسیون بهداشت و درمان می‌آیند.
 
راه اندازی کانون "رسانه و سلامت"
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱
 
دبیر کانون "رسانه و سلامت" جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به راه اندازی این کانون دانشجویی در مجموعه جهاد دانشگاهی، ایجاد یک مرجع علمی در حوزه رصد، راستی آزمایی و پالایش اخبار سلامت جهت فرهنگ سازی سواد رسانه‌ای در کنار سواد سلامت برای تمامی اقشار جامعه را یکی از اهداف راه‌اندازی این کانون ...