يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تعهد به شفاف‌سازی در شستا از دوران ربیعی شروع شد
۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
 
صندلی‌های شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بسیاری را وسوسه می‌کند؛ چراکه سهم ۱.۲ درصدی از اقتصاد و سهم ۱۰ درصدی از بازار سرمایه دارد. شاید یکی از دلایل برخی برای پافشاری بر اجرای شفاف‌سازی، انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های زیرمجموعه باشد؛ شرکت‌های ثروتمندی که عده‌ای همواره در هیات مدیره‌های آنها ...
 
قطار طرح تحول سلامت در هیچ ایستگاهی متوقف نمی شود
۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵
 
سرپرست وزارت بهداشت گفت: قطار طرح تحول سلامت را در هیچ ایستگاهی نگه نداشتیم و در حین حرکت تعمیر کردیم، این طرح مال وزارت بهداشت نیست و مربوط به کل دولت آقای روحانی و دولت تدبیر و امید است و از این طرح به خصوص درباره کاهش هزینه های کمرشکن حمایت می کنیم.
 
بودجه ۹۸ سلامت پاسخگوی حداقل نیازهاست
۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
 
سرپرست وزارت بهداشت ضمن تشکر از زحمات دکتر سید حسن هاشمی، گفت: مردم نگران نباشند و بدانند که طرح تحول نظام سلامت که طرح دولت روحانی است، با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد و منابع مناسب‌تری برایش تخصیص خواهیم داد.
 
نظر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره بودجه بخش سلامت
۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۹
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بودجه ۹۸ در حوزه سلامت انتقاد کرد.
 
وازکتومی در کشور ممنوع است
۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۱
 
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: بر اساس سیاست‌های جمعیتی، انجام وازکتومی (بستن لوله باروری مردان) ‏در کشور ممنوع است و در صورت گزارش چنین موردی حتما با متخلفان برخورد می‌شود.‏
 
یادداشت رییس سازمان غذا و دارو درباره حواشی اخیر حوزه "سلامت"
۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹
 
رییس سازمان غذا و دارو گفت: روزهای اخیر تدبیر اداره امور کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همدلی افزونتر مدیران، خصوصا مدیران ارشد، تسهیل فرایندهای تصمیم‌سازی و تسریع در تصمیم گیری و اجرا است.
 
چک‌های سازمان تامین اجتماعی از بابک زنجانی پس گرفته شد
۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: 5 فقره چک سازمان تامین اجتماعی به مبلغ بیش از 17 هزار میلیارد تومان که بابت تضمین واگذاری بیش از ۱۳۰ شرکت این سازمان به شرکت سورینت قشم متعلق به بابک زنجانی واگذار شده بود با پیگیری واحد حقوقی به سازمان تامین اجتماعی بازگشت.
 
حداقل به ۳ برابر اعتبار فعلی برای اجرای پزشک خانواده نیاز داریم
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: برای اجرای ۱۲ گام پیش‌بینی شده پزشک خانواده در سال ۹۸ حداقل به ۳ برابر بودجه فعلی نیاز داریم.
 
اولین مرکز پایش سلامت سالمندی کشور تأسیس می شود
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
 
رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه سی امین سالگرد تاسیس این واحد، با تشریح مهمترین دستاوردهای این نهاد از افتتاح مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل «امداد»، راه اندازی مرکز مشاوره «نشاط و سلامت» و راه اندازی اولین مرکز ارزیابی و پایش سلامت سالمندی کشور خبر داد.
 
در بودجه ۹۸ اعتبارات وزارت بهداشت ۶ درصد افزایش یافت
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشار به بودجه سال ۹۸ گفت: ‌در بخش بهداشت و درمان با وجود نیازها در برخی حوزه‌ها با افزایش اعتبار و در برخی با کاهش اعتبار مواجه هستیم، اما مجموعا اعتبارات با رشد ۶ درصدی مواجه است.
 
400هزار میلیار تومان هر سال برای رفاه اجتماعی هزینه می شود
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
 
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: سالانه حدود 400 هزار میلیارد تومان در خدمات رفاه اجتماعی هزینه می کنیم که بالغ بر حدود 30 درصد کل تولید ناخالض کشور است.
 
انتشار حساب‌های ملی سلامت
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
 
معاون درمان وزارت بهداشت از کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت طبق حساب‌های ملی سلامت خبر داد.
 
بیمارستان ها با کمبود 15 هزار تخت مراقبت ویژه مواجه هستند
۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
 
دبیر انجمن علمی مراقبت‌های ویژه گفت: درحال حاضر با کمبود حدود 15 هزار تخت بیمارستانی در زمینه مراقبت های ویژه روبه رو هستیم از این رو لازم است، 10 درصد از تخت های بیمارستانی به مراقبت های ویژه اختصاص یابد.
 
بحث کاهش بودجه سلامت در «حالا خورشید» و از زبان برخی مسئولان، چقدر واقعی است؟
۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 
آمار رسمی وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه نشان می‌دهد به صورت کلی اعتبارات بخش سلامت و بهداشت و درمان در دولت روحانی حدود ۳ برابر شده است. تا جایی که در سال ۹۲ کل اعتبار بخش سلامت و بهداشت بالغ بر ۲۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان که برای سال ۹۸ به ۷۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
 
تهران ظرفیت ساخت مدرن ترین دهکده سلامت را دارد
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: استان تهران ظرفیت ساخت مدرن ترین دهکده سلامت در کشور و حتی خاورمیانه را دارد.
 
پرداخت صرفا ۶۰۰ میلیارد تومان از ۵۰۰ میلیون یورو به بیمه سلامت
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: قرار بود ۲ هزار و۶۴۰ میلیارد تومان از ۵۰۰ میلیون یورو پرداخت شود اما متاسفانه بعد از دو ماه فقط ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
 
بیمارستانی که دردسرهایش تمامی ندارد
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷
 
نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج از مراجعه شرکت تأمین کننده تجهیزات آنژیوگرافی این بیمارستان برای بازپس‌گیری این تجهیزات خبر داد.
 
نقد فعالان اقتصادی بر عملکرد هیات امنای صرفه‌جویی ارزی
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۹
 
نمایندگان بخش خصوصی و هیات امنای صرفه‌جویی ارزی، در نشست کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران، در عین وارد کردن نقد بر لزوم اصلاح فرآیندهای موجود در این هیات و ایجاد فرصت‌های برابر و پرهیز از ایجاد انحصار تاکید کردند.
 
ساخت کلینیک سلول درمانی بیماران "ای. ال. اس" و "نوروپاتی"
۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰
 
کلینیک ویژه سلول درمانی به منظور تحقیق، پژوهش، پیشگیری و درمان بیماری‌ "ای‌ال‌اس" و "نوروپاتی" با مشارکت انجمن حمایت از این بیماران و پژوهشکده رویان در اصفهان ساخته می‌شود.
 
۸۰ درصد مردم کشور استطاعت مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی را ندارند
۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸
 
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۸۰ درصد مردم کشورمان استطاعت مراجعه به بخش خصوصی را ندارند، گفت: ۱۵ تا ۱۸ درصد مردم با کمک بیمه تکمیلی به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند.