دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ,17 June 2019
دارو
شرکت داروسازی آمریکایی اعلام ورشکستگی کرد
شرکت داروسازی اینسیس تراپیوتیکس سازنده داروهای اُپیوییدی که متهم به دست داشتن در ایجاد بحران اُپیوییدها در آمریکا شده در پی رسیدگی به پرونده این شرکت درخصوص پرداخت رشوه به پزشکان درخواست تشکیل پرونده ...
تائید نخستین رژیم شیمی‌درمانی-ایمنی‌درمانی برای درمان DLBCL
نخستین رژیم شیمی‌درمانی-ایمنی‌درمانی برای درمان بیماران مبتلا به DLBCL عود شده یا مقاوم به درمان موفق به دریافت تائیدیه FDA (از نوع تسریع شده) شد
تائیدیه FDA به کیترودا برای درمان یک نوع سرطان سر و گردن
شرکت MSD از اخذ یک تائیدیه جدید FDA برای داروی کیترودا (پمبرولیزومب) جهت درمان یک نوع سرطان سر و گردن خبر داد
آخرین وضعیت پرونده رشوه‌پردازی نوارتیس
یک فایل به اشتباه منتشر شده از سوی دادگاهی در آمریکا نشان داد که مذاکرات برای حل و فصل پرونده رشوه‌پردازی نوارتیس در آمریکا پیشرفت زیادی داشته است
داروسازها چقدر به اخلاق حرفه‌ای پایبند هستند؟
داروسازان در انجام وظایف شغلی خود با چالش‌های اخلاقی زیادی روبرو می‌شوند و این چالش‌ها در نحوه ارائه خدمات آن‌ها تاثیرگذار است. به همین دلیل پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز میزان رعایت اصول اخلاقی ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
معافیت بی‌معافیت
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 
در پی وقوع بدترین شیوع سرخک در آمریکا طی چند دهه اخیر ایالت نیویورک معافیت گروه‌های مذهبی از اجرای قانون واکسیناسیون اجباری کودکان مدرسه‌ای را لغو کرد
 
مدیرعامل سانوفی تغییر کرد
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
 
مدیرعامل سانوفی بزرگترین شرکت داروسازی فرانسه و یکی از غول‌های داروسازی جهان تغییر کرد
 
ابلاغ تکالیف اعضای قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
 
مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت:با معاونت علمی در حال عقد تفاهم نامه هستیم تا از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تامین اولویت‌های در حوزه تجهیزات پزشکی استفاده کنیم.
 
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴
 
مدیرعامل شرکت سیناژن ایلاچ در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: ارزش صنعت داروسازی جهان به ۱.۴ تریلیون دلار رسیده است و ترکیه در بین کشورهای در حال توسعه با نرخ رشد اقتصادی سالانه ۱۴ درصد پیشرو است. ترکیه هم‌اکنون هفدهمین بازار بزرگ دارو در جهان است و طی دو سال آینده به یکی از ۱۵ بازار بزرگ دارو در جهان ...
 
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۲
 
کارخانه داروسازی سیناژن ایلاچ یکی از بزرگترین شرکت‌های بایوفارماسوتیکال در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) امروز طی مراسمی بطور رسمی در شهر چرکزکوی در استان تکیرداغ واقع در شمال غرب ترکیه افتتاح شد.
 
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱
 
شرکت تحقیقاتی و تولیدی سیناژن اعلام کرد که کارخانه این شرکت در ترکیه با نام "سیناژن ایلاچ" به صورت رسمی افتتاح شد.
 
صادرات 14 میلیون دلاری دارو به عراق و سوریه توسط برکت الصحه
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶
 
مدیرعامل شرکت برکت الصحه گفت: طی سه سال 2015، 2016 و 2017 حدود 8 میلیون دلار دارو به عراق و طی سه سال 2016، 2017 و 2018 حدود 5.6 میلیون دلار دارو به سوریه صادر کرده‌ایم.
 
صادرات 25 میلیارد تومانی داروسازی اکسیر در سال 97
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷
 
مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر میزان صادرات این شرکت را در سال گذشته حدود 25 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از نظر میزان صادرات در سال 1397 رتبه اول را در بین شرکت‌های گروه تی پی کو بدست آوردیم.
 
برای کمک به موفقیت قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی آماده‌ایم
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳
 
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو و عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور گفت: هنوز سازوکار اجرایی قرارگاه تامین مواد اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی برای ما مبهم است اما هر کاری از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم و امیدواریم این قرارگاه در راه رسیدن به اهدافش موفق باشد.
 
جزئیات توافق نامه همکاری رُش و زهراوی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
 
امروز طی مراسمی در تبریز بین دو شرکت داروسازی زهراوی ایران و رُش سوئیس تفاهم نامه‌ای درخصوص تولید داروهای سل سپت، راکوتان و زلودا از API امضاء شد.
 
افزایش قاچاق با مصوبه وزارت صمت
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
 
پیرصالحی گفت: وقتی برخی نمایندگان دنبال منافع خود هستند و تامین نمی‌شود همیشه شاکی هستند و سازمان را متهم به مافیا می‌کنند.
 
زمان ورود واکسن HPV ایرانی به بازار مشخص شد
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
 
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی درباره زمان ورود واکسن HPV ایرانی ساخته شده در یکی از شرکت‌های دانش بنیان توضیح داد.
 
شفافیت در فرایندهای اجرایی سازمان غذا و دارو کلید خورد
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو از بارگذاری مصوبات یکی از کمیسیون‌های قانونی دارو روی سایت این سازمان برای اولین بار خبر داد.
 
رشد ۳.۳ درصدی تولید دارو در سال ۹۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
 
بررسی آمارهای منتشر شده برخی کالاهای منتخب صنعتی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان دهنده تولید ۳۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون عدد داروی انسانی در سال گذشته در کشور است که در مقایسه با سال ۹۶ رشد ۳.۳ درصدی نشان می دهد.
 
نخستین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
 
نخستین جلسه قرارگاه تامین مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی، به فرماندهی وزیر بهداشت، در محل سازمان غذا و دارو تشکیل شد.
 
سالانه یک میلیون نفر در عرصه پزشکی از رادیوداروها بهره مند می شوند
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
 
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بیش از ۱۸۰ مرکز درمانی از خدمات رادیوداروهای تولیدی سازمان انرژی اتمی استفاده می‌کنند و سالانه یک میلیون نفر از این رادیوداروها در عرصه تشخیص و درمان بهره مند می شوند.
 
در فصل تابستان چگونه داروها را نگهداری کنیم
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۶
 
دکتر علیمرادیان: قرص های محلول چربی مثل امگا سه و غیره را در فصل تابستان بهتر است در داخل یخچال نگهداری کرد.
 
رشد 44 درصدی سود ناخالص «دسبحان» در سال 97
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵
 
مدیرعامل سبحان دارو گفت:در آمدهای عملیاتی این شرکت نسبت به سال مالی گذشته 23 درصد و سود ناخالص شرکت نیز رشد 44 درصدی را تجربه کرده است.
 
رفع مشکل کمبود داروی انسولین در سیرجان
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶
 
مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شهرستان سیرجان گفت: داروی انسولین جزو دارو‌هایی است که تنها در شهر سیرجان دچار کمبود نبوده بلکه در کل کشور این مشکل وجود داشته است.
 
سر بی کلاه داروخانه ها از ۵۰۰ میلیون یورو صندوق توسعه ملی
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
 
رئیس انجمن داروسازان ایران، گفت: از ۵۰۰ میلیون یورو اختصاص داده شده به زنجیره تامین دارو در سال گذشته، سهمی به داروخانه‌ها نرسیده است.