جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
دارو
قسمت دوم: لوکسیم®
فانا: یکی از مهمترین عناصر انتقال پیام‌های عصبی که به لحاظ فارماکولوژیکی و بالینی بسیار حائز اهمیت است، ناقل‌های سروتونین هستند. اختلال در ناقل‌های سروتونین در ایجاد بسیاری از اختلالات و بیماری‌های عصبی نظیر افسردگی، اختلال اضطرابی، اوتیسم و اختلال وسواسی-اجباری دخیل است. این ناقل‌ها هدف داروهایی نظیر ...
کنکور ۹۸
برخی افراد در طول دوران کنکور برای کاهش استرس به سراغ روش‌هایی می‌روند که با عوارضی متعدد برای آن‌ها همراه است.
چگونه دارو‌های غیر قابل استفاده رااز بین ببریم؟
دارو‌های تجویز شده توسط پزشک ممکن است تا انتها مصرف نشوند، اما نگهداری این دارو‌ها در منزل برای روز مبادا بسیار خطرناک و نادرست بوده و باید معدوم شود.
تامین داروی فاکتور ۸ بیماران هموفیلی به صورت کامل در کشور
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم گفت: این شرکت دانش‌بنیان در سال جاری ظرفیت پوشش کامل نیاز ایران را به فاکتور هشت انعقادی نوترکیب «سافاکتوAF» دارد .
تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است و دانشجویان تمایل به ایجاد داروخانه دارند تا کار در بیمارستان که این با چرخه اقتصادی کشور ما متناسب نیست.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
اخذ گواهی‌نامه‌های GMP وزارت بهداشت توسط داروسازی فارابی برای تمام خطوط تولید
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
 
شرکت داروسازی فارابی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) موفق به اخذ دو گواهینامه GMP برای تمام خطوط تولید خود از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.
 
سارق دو هزار قلم دارو در گنبدکاووس دستگیر شد
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
 
فرمانده انتظامی گنبدکاووس درشرق استان گلستان از دستگیری سارقی که اقدام به سرقت دو هزار قلم دارو و نیز برخی تجهیزات پزشکی از یک خانه بهداشت روستایی دراین شهرستان کرده بود، خبر داد.
 
دارو‌های کمیاب را چگونه پیدا کنیم؟
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
 
بسیاری از بیماران با مشکل نبود برخی دارو‌ها در داروخانه‌ها مواجه می‌شوند، اما تنها با یک تماس رایگان می‌توان از داروخانه‌ای که داروی مدنظر در آن موجود است، اطلاع پیدا کنید.
 
27 میلیارد تومان دارو قاچاق سال گذشته در دماوند کشف شد
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
 
معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: سال گذشته 27 میلیارد تومان دارو قاچاق در شهرستان دماوند کشف شد که از مهم ترین آن یک محموله با 18 کامیونت دارو قاچاق به ارزش 18 میلیارد تومان بود.
 
ترمز داروهای وارداتی کشیده شد
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
 
وزیر بهداشت درخصوص برنامه های وزارت بهداشت برای سال 98 خاطرنشان کرد: در بهار امسال، پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان یک تکلیف قانونی بر جای مانده، به سرانجام می رسانیم .
 
9 نکته درباره آمپول ضد بارداری
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
 
آمپول دپوپروورا که نام ژنریک آن مدروکسی پروژسترون استات است حاوی پروژسترون است که تزریق آن موجب جلوگیری از بارداری می شود، در ادامه به نکات مهمی در مورد این دارو اشاره می شود.
 
تأمین داروی بیماران تالاسمی سیل‌زده خوزستان
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
 
مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان با اشاره به از دست رفتن داروی برخی بیماران تالاسمی در جریان سیل، گفت: داروهای بیماران تالاسمی مناطق سیل‌زده تأمین شده است.
 
تامین ۳ ماه نیاز دارویی بیماران خاص مناطق سیل زده
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: ۳ ماه سهمیه داروی بیماران خاص مناطق سیل زده تامین شده است.
 
نقش خرید نیمه متمرکز دارو در کنترل هزینه‌ها
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: طرح خرید نیمه متمرکز دارو برای کنترل هزینه‌ و کنترل ورود و خروج دارو و ملزومات پزشکی بسیار مفید است.
 
دارو به اندازه کافی در مناطق سیل زده موجود است
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: دپوی دارو در مناطق سیل زده به اندازه کافی موجود است و تمام انبارهای دارویی شرکت های پخش در این مناطق پُر است.
 
۵۰ شرکت دارویی ایران دارای گواهی صادرات هستند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
 
رئیس اداره بازرسی فنی سازمان غذا و دارو، گفت: ۵۰ شرکت تولید کننده دارو در کشور دارای گواهیGMP گرید A هستند که می‌توانند داروهای تولیدی خود را صادر کنند.
 
داروسازی دکترعبیدی میزبان وزیر صنعت و تجارت ایران و عراق شد/ یک دیدار صمیمانه
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
 
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمدهاشم عبدالمجید جاسم وزیر تجارت عراق و هیات همراه از خط تولید داروسازی دکترعبیدی بازدید کردند.
 
چگونه دارو‌های غیر قابل استفاده را معدوم کنیم؟
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
 
دارو‌های تجویز شده توسط پزشک ممکن است تا انتها مصرف نشوند. نگهداری این دارو‌ها در منزل برای روز مبادا بسیار خطرناک و نادرست بوده و باید معدوم شود.
 
چند درصد دارو‌ی بیماران خاص تولید داخل است؟
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 
رئیس ستاد بیماری‌های خاص گفت: تغییر شرکت سازنده داروهای بیماران خاص و تغییر نوع دارو به ضرر بیمار است.
 
اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک در حوزه سرطان
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
 
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به راه‌اندازی سامانه سیمای سرطان در کشور، گفت: با راه‌اندازی سامانه سیمای سرطان، تمام زنجیره ارائه خدمت سرطان از تشخیص زودهنگام تا تشخیص، درمان و مراقبت‌های حمایتی و تسکینی به یکدیگر متصل می‌شوند.
 
۱۱۴ محصول در روز ملی فناوری هسته‌ای رونمایی خواهد شد
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
 
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی از رونمایی ۱۱۴ دستاورد هسته ای در روز ملی فناوری هسته‌ای با قابلیت رقابت با محصولات جهانی خبر داد.
 
ضرورت جبران کسری احتمالی دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱
 
پیرصالحی گفت: باید با ایجاد دپوی مناسب در شعب پخش سراسری مورد تایید، نسبت به تامین نیاز‌های احتمالی دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی اقدام کرد.
 
خیز شاخص کل برای ورود به کانال 250 هزار واحدی تا تیرماه
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
 
کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار در سامانه نیما و همچنین افزایش قیمت کامودیتی‌ها شاهد بازدهی مناسب در فلزات اساسی، پتروپالایشی‌ها و دارویی‌ها در آینده نزدیک خواهیم بود.
 
عملکرد ضعیف یوتیوب علیه گروه‌های ضدواکسن
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
 
به گزارش فانا، یک تحقیق انجام شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد که یوتیوب معروف‌ترین سایت بارگذاری و تماشای ویدئو در جهان در زمینه جلوگیری از ترویج محتواهای دروغین و فریبنده از جمله تبلیغات مربوط به گروه‌های ضدواکسن ضعیف عمل کرده است. این در حالی است که برخی از شبکه‌های اجتماعی معروف ...
 
تخلف پروموشن یک دارو برای موارد آف‌لیبل توسط شرکت آمریکایی
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
 
هشت تن از مدیران سابق شرکت داروسازی آمریکایی Aegerion و همچنین کارمندان این شرکت متهم به تبلیغ و بازاریابی یک داروی کلسترول به نام Juxtapid برای موارد آف‌لیبل شدند.