سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
دارو
حمایت گروه برکت از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان حوزه سلامت در سال جاری
به گزارش فانا، حمیدرضا جمشیدی رئیس هیات مدیره شرکت گروه دارویی برکت در مراسم افتتاح شهرک دارویی برکت: هم‌اکنون ۱۴ درصد تولید دارو را در اختیار داریم. تولید پنی‌سیلین‌جی را با وجود ...
جزئیات ۹ محصول دارویی که امروز از آنها رونمایی می‌شود
فانا گزارش می‌دهد: جزئیات ۹ محصول دارویی که امروز از آنها رونمایی می‌شود به شرح زیر است: شرکت تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک: 1- سرترالین هیدروکلراید، درمان افسردگی 2- داپوکستین ...
شرکت داروسازی آمریکایی اعلام ورشکستگی کرد
شرکت داروسازی اینسیس تراپیوتیکس سازنده داروهای اُپیوییدی که متهم به دست داشتن در ایجاد بحران اُپیوییدها در آمریکا شده در پی رسیدگی به پرونده این شرکت درخصوص پرداخت رشوه به پزشکان درخواست تشکیل پرونده ...
تائید نخستین رژیم شیمی‌درمانی-ایمنی‌درمانی برای درمان DLBCL
نخستین رژیم شیمی‌درمانی-ایمنی‌درمانی برای درمان بیماران مبتلا به DLBCL عود شده یا مقاوم به درمان موفق به دریافت تائیدیه FDA (از نوع تسریع شده) شد
تائیدیه FDA به کیترودا برای درمان یک نوع سرطان سر و گردن
شرکت MSD از اخذ یک تائیدیه جدید FDA برای داروی کیترودا (پمبرولیزومب) جهت درمان یک نوع سرطان سر و گردن خبر داد
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
می توانیم شرایط تحریم را کنترل کنیم
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
 
سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر تجربه کشور، نیروی انسانی، توان تولید داخل و صنعت داروسازی بیشتر از گذشته شده و می توانیم شرایط تحریم را کنترل کنیم.
 
اعضای قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی منصوب شدند
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 
وزیر بهداشت اعضای قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین شورای مشورتی را منصوب کرد.
 
جلوگیری از پیشرفت سرطان لوزالمعده با یک روش درمانی جدید
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲
 
محققان در یک مطالعه جدید با استفاده از داروی اولاپاریب (olaparib) موفق شدند روند گسترش سرطان لوزالمعده را به اندازه قابل توجهی کاهش دهند.
 
آرم خارجی دارو فصل الخطاب تجویز دارو نیست
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۱
 
نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آرم خارجی ملاک برتری دارو به نسبت مشابه داخلی نیست،گفت: تحریم ها مانع اساسی برای رونق تبادلات بانکی برای تامین داروی خارجی است.
 
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
 
به گزارش فانا، متن کامل حکم وزیر بهداشت برای اعضای شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور به شرح زیر است: با سلام؛ با توجه به سیاست‌های جدید مدیریتی در نحوه اداره سازمان غذا و دارو و اعتقاد به نقش تاثیرگذار کلیه ذینفعان و صاحب‌نظران عرصه دارو و تجهیزات پزشکی در اداره هرچه بهتر امور مربوطه ...
 
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵
 
به گزارش فانا، متن کامل حکم وزیر بهداشت برای اعضای هیات اجرایی قرارگاه اداره سازمان غذا و دارو به شرح زیر است: با سلام؛ با توجه به رویکرد مدیریتی جدید اداره سازمان غذا و دارو در شرایط تحریم و در راستای اعمال شیوه مناسب قرارگاهی برای اداره آن مجموعه جهت تامین مواد اولیه دارو، داروهای ساخته شده ...
 
مدیرکل جدید امور دارو کیست؟
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
 
با حکم محمدرضا شانه‌ساز سرپرست سازمان غذا و دارو، غلامحسين مهرعليان به‌عنوان مدیرکل جدید امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو منصوب شد.
 
سه فرمان نمکی به شانه‌ساز
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
 
به گزارش فانا، متن کامل حکم وزیر بهداشت برای رئیس جدید سازمان غذا و دارو به شرح زیر است: جناب آقای دکتر محمدرضا شانه‌ساز با سلام؛ با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم‌های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی ...
 
حمیدرضا اینانلو هم استعفا کرد
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
 
اخبار موثقی دریافتی توسط "فانا" حاکی از آن است که حمیدرضا اینانلو تنها چند روز پس از انتصاب به‌عنوان مدیرکل جدید امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از این سمت استعفا کرده و استعفای خود را هم به رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرده است
 
انتقاد انجمن داروسازان از بی‌نظمی بیمه‌ها در پرداخت طلب داروخانه‌ها
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
 
دبیر انجمن داروسازان ایران با ابراز نگرانی از آنچه که "بی‌نظمی بیمه‌ها در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها" خواند، گفت: وقتی پیوستگی خدمات وجود دارد و داروخانه‌های سراسر کشور به صورت مرتب و بدون وقفه به مردم خدمات ارائه می‌کنند، چرا پرداخت‌های نظام بیمه بر اساس برنامه‌ریزی و منظم نیست؟
 
تبلیغات دارویی در فضای مجازی و غیر مجازی ممنوع و جرم است
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: اکثر تبلیغات دارویی در فضای مجازی، رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری ممنوع است و تخلف محسوب می شود.
 
نشت کارپول‌های دندانپزشکی از داروخانه‌ها به بازار آزاد
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
 
رئیس اداره درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت گفت: احتمال اینکه کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد به فروش برسند وجود دارد.
 
مذاکره دارویی با ۱۵کشور
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
 
مبادلات بانکی برای تأمین دارو همچنان با مشکل مواجه است؛ دلیل هم تحریم‌های آمریکاست.
 
افزایش اثربخشی داروی ضدبیماری‌های التهابی روده توسط محققان کشور
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸
 
محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران توانستند با استفاده از نانوذرات در سیستم دارورسانی، میزان نفوذپذیری دارو را افزایش داده و این سیستم را به یک سامانه دارورسانی هدفمند تبدیل کنند.
 
درمان سرطان روده با یک نوع شیمی درمانی جدید از سوی محققان کشور
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
 
سرطان کولون با متاستاز کبدی با استفاده از روش کموامبولیزاسیون داخل کبدی (TACE) در بیمارستان امام حسین(ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درمان شد.
 
تحریمهای آمریکا و مشکلات داروئی در ایران
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵
 
شورای آتلانتیک در گزارشی به تشریح ابعاد مختلف مشکلات داروئی در ایران پس از نقض یکجانبه برجام توسط ترامپ پرداخت.
 
فقط ۱۵۰ روز
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
 
مهدی پیرصالحی تنها دو روز مانده به پنج ماهه شدن ریاستش بر سازمان غذا و دارو با حکم وزیر بهداشت از این سمت کنار رفت تا به این ترتیب پیرصالحی یکی از کوتاه‌ترین دوره‌های ریاست بر رگولاتور غذا و داروی کشور را به خود اختصاص دهد.
 
مبادلات بانکی در تامین دارو همچنان با مشکل مواجه است
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از اعلام آمادگی سوئیس برای کمک به ایران در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی خبر داد.
 
تامین٨.٣میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و دارو
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
 
رییس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون۸.۳ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالاهای ضروری تامین شد.
 
اکثر تبلیغات پزشکی و دارویی در فضای مجازی غیرقانونی است
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
 
معاون کل وزارت بهداشت، گفت: اکثر تبلیغات پزشکی و دارویی در فضای مجازی، غیر قانونی است.