جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
دارو
قسمت دوم: لوکسیم®
فانا: یکی از مهمترین عناصر انتقال پیام‌های عصبی که به لحاظ فارماکولوژیکی و بالینی بسیار حائز اهمیت است، ناقل‌های سروتونین هستند. اختلال در ناقل‌های سروتونین در ایجاد بسیاری از اختلالات و بیماری‌های عصبی نظیر افسردگی، اختلال اضطرابی، اوتیسم و اختلال وسواسی-اجباری دخیل است. این ناقل‌ها هدف داروهایی نظیر ...
کنکور ۹۸
برخی افراد در طول دوران کنکور برای کاهش استرس به سراغ روش‌هایی می‌روند که با عوارضی متعدد برای آن‌ها همراه است.
چگونه دارو‌های غیر قابل استفاده رااز بین ببریم؟
دارو‌های تجویز شده توسط پزشک ممکن است تا انتها مصرف نشوند، اما نگهداری این دارو‌ها در منزل برای روز مبادا بسیار خطرناک و نادرست بوده و باید معدوم شود.
تامین داروی فاکتور ۸ بیماران هموفیلی به صورت کامل در کشور
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم گفت: این شرکت دانش‌بنیان در سال جاری ظرفیت پوشش کامل نیاز ایران را به فاکتور هشت انعقادی نوترکیب «سافاکتوAF» دارد .
تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است و دانشجویان تمایل به ایجاد داروخانه دارند تا کار در بیمارستان که این با چرخه اقتصادی کشور ما متناسب نیست.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
اسپینرازا هزینه-اثربخش نیست
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
 
موسسه ICER که در زمینه ارزیابی هزینه-اثربخشی درمان‌های پزشکی در آمریکا فعالیت می‌کند گزارش نهایی خود را درباره داروی SMA بایوژن و همچنین ژن‌درمانی آزمایشی نوارتیس برای درمان SMA منتشر کرد.
 
تائیدیه جدید FDA برای داروی Ibrance فایزر
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
 
به گزارش فانا، داروی Ibrance (palbociclib) فایزر در ترکیب با اندوکرین تراپی‌های (هورمون‌های درمانی) خاص در زمینه درمان سرطان سینه مردان برای مورد زیر موفق به دریافت تائیدیه FDA شد:   Hormone receptor (HR)-positive, human epidermal growth factor receptor 2 (HER2)-negative advanced ...
 
احتمال فروش آپوتکس
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 
منابع آگاه خبر دادند که آپوتکس در حال بررسی گزینه فروش کل یا بخشی از کسب‌وکار خود است و برخی از شرکت‌های بزرگ داروسازی و سرمایه‌گذاران نیز نسبت به خرید آپوتکس ابراز تمایل کرده‌اند.
 
انتشار فهرست داروهای قلبی بدون ناخالصی سرطان‌زا توسط FDA
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) فهرستی از داروهای فشارخون از جمله والزارتان که بدون ناخالصی‌های سرطان‌زا هستند را منتشر کرد
 
صرفه‌جویی ۳۰ میلیارد دلاری چین در هزینه‌های دارویی!
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
 
مدیرعامل نوارتیس گفت: برنامه بلندپروازانه چین برای کاهش قیمت داروهای ژنریک ممکن است تا ۳۰ میلیارد دلار باعث صرفه‌جویی در این کشور شود و این منابع می‌تواند برای داروهای جدیدتر و نوآورانه صرف شود
 
پایان یکی از جنجالی‌ترین محاکمه‌های دارویی در آمریکا
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
 
یک دادستان فدرال در پایان محاکمه جان کاپور موسس شرکت دارویی اینسیس تراپیوتیکس گفت: او سود خود را بر ایمنی بیماران ترجیح داد و با دادن رشوه به پزشکان برای تجویز یک اسپری اعتیادآور فنتانیل (Subsys) نقشی اساسی در به وجود آمدن بحران اپیدمی اُپیویید در آمریکا داشته است. او و همکارانش افرادی طماع و بی‌عاطفه ...
 
استارت‌آپی برای کاهش هزینه‌های دارویی بیماران
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
 
داستان جالب استارت‌آپی که می‌خواهد هزینه‌های دارویی بیماران را در آمریکا کاهش دهد
 
شرط سر پا ماندن صنعت داروسازی کشور
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳
 
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان بیوتکنولوژی پزشکی، به تشریح وضعیت صنعت داروسازی کشور پرداخت و خواستار تک نرخی شدن ارز دارو شد.
 
قسمت اول: نورپیرا ®
۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
 
فانا: ﻣﻮﻟﺘﯿﭙﻞ اﺳﮑﻠﺮوزﯾﺲ (MS)* یک بیماری مزمن التهابی و پیش‌رونده در سیستم عصبی مرکزی است. ناتوانی در MS شامل اختلالات دید، ضعف، ناهماهنگی عضلات و اختلالات راه رفتن، خستگی، اختلال در عملکرد مثانه، روده و اختلالات شناختی است. بطور تقریبی در طول ۱۵-۱۰ سال از تشخیص اولیه MS، حدود ۸۰ درصد از بیماران ...
 
تداوم ارسال محموله‌های دارویی به ونزوئلا تا پایان سال
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
 
وزیر بهداشت ونزوئلا اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی به طور متوسط ماهانه ۱۰۰ محموله دارویی از سوی روسیه و چین به کاراکاس ارسال خواهند شد.
 
امسال افزایش قیمت نامتعارف در حوزه دارو نخواهیم داشت
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
 
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: امسال افزایش قیمت نامتعارف در حوزه دارو نخواهیم داشت. داروی مورد نیاز مردم تا پایان سال 98 به قدر کافی با قیمت مناسب و منطقی در دسترس آنها قرار خواهد گرفت.
 
قسمت چهارم: ژانومیکس®
۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸
 
فانا: کنترل بهینه قند خون همراستا با تعدیل ریسک فاکتورها، نقش عمده‌ای در جلوگیری از عوارض میکروواسکولار دیابتی نظیر رتینوپاتی، نفروپاتی و نوروپاتی ایفا می‌کند. دستیابی به سطوح HbA1C کمتر از ۷ درصد، نخستین هدف کنترل دیابت در جهت کاهش عوارض ثانوی ناشی از دیابت محسوب می‌شود. پاتوفیزیولوژی پیچیده دیابت ...
 
صنعت دارو قربانی هزینه های طرح تحول سلامت
۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
 
عضو سابق هیات مدیره اتحادیه وارد کنندگان دارو، در تفسیر وضعیت صنعت دارو در ۶ سال گذشته، گفت: دلایل متعددی برای عقب ماندگی صنعت داروسازی کشور وجود دارد.
 
بدهی بیش از ۴ هزار میلیاردی بخش دولتی به شرکت‌های پخش دارو
۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
 
رئیس انجمن پخش دارو گفت: حدود ۲ هزار میلیارد تومان از دانشگاه‌ها و ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بخش‌های دولتی طلبکار هستیم.
 
روند مثبت سرمایه‌گذاری در صنعت دارو
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
 
صادرات دارو به شدت افزایش یافته و نسبت به وضعیت صادرات داروی کشورهای منطقه وضعیت صنعت داروی کشور دارای رشد مطلوبی بوده اما تا ایده آل هنوز فاصله وجود دارد چراکه بازارهای خارجی خوب شناسایی نمی‌شود.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
 
استرازنکا و دایچی سانکیو قراردادی را برای توسعه و فروش داروی سرطان trastuzumab deruxtecan سانکیو امضا کردند که براساس آن داروساز بریتانیایی می‌تواند تا ۶.۹ میلیارد دلار به شریک ژاپنی‌اش پرداخت کند.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
 
صنعت داروسازی جهان از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ بالغ بر ۱.۳۶ تریلیون دلار در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
 
داروی تزریقی Cimzia (certolizumab pegol) شرکت UCB برای درمان بزرگسالان مبتلا به یک نوع خاص از آرتریت التهابی به نام (nr-axSpA) با علائم عینی التهاب تائیدیه FDA را دریافت کرد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
 
فانا: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفته هیچ کانادایی نباید بین پرداختن پول داروهای نسخه‌ای و پرداختن پول غذایش یکی را انتخاب کند. برای اینکه داروها در کانادا در دسترس‌تر و از نظر قیمتی هم مقرون به‌صرفه‌تر شوند، چاره کار ایجاد آژانس دارویی کانادا است.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
 
آمیتاب باچان فوق ستاره سینمای بالیوود نقشی کلیدی در موفقیت برنامه واکسیناسیون فلج اطفال در هند داشته است.