پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ,18 April 2019
خدمات سلامت
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
اردبیل میزبان همایش گردشگری سلامت اکو شد
معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: دومین همایش و نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) از 28 تا 30 خرداد ماه در اردبیل برگزار ...
مرتضی لطفی عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، مرتضی لطفی را به عنوان عضو هیات مدیره این سازمان منصوب کرد.
پزشکان حوزه سرطان زودتر از بقیه امضای الکترونیک می گیرند
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: تقریبا همه مراکز فعال در زمینه سرطان در سامانه «سیمای سرطان» ثبت نام کردند و در حال حاضر پزشکان حوزه سرطان امضای الکترونیک می گیرند تا نسخه ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
راه‌اندازی اولین بیمارستان خرس عروسکی کشور در یزد
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
 
مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به تدوین برنامه‌های جامع سلامت روانی در این دانشگاه گفت: اولین بیمارستان خرس عروسکی کشور به منظور کاهش استرس کودکان برای اولین بار در یزد راه‌اندازی می‌شود.
 
قول وزیر برای اجرای کامل پرونده الکترونیک سلامت
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به نشست روز گذشته در محل وزارت بهداشت، گفت: در این نشست، وزیر بهداشت قول داد پرونده الکترونیک سلامت تا دو ماه آینده به طور کامل عملیاتی شود.
 
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
 
معاون امور بین الملل وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات سند جدید سازمان جهانی بهداشت برای تحقق پوشش همگانی سلامت اظهارکرد: این سند امسال در اجلاس سران نیویورک مطرح و تصویب می‌شود.
 
ماجرای دریافت پول درمان از سیل زدگان
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
 
اظهارات یکی از نمایندگان مجلس، مبنی بر اینکه مردم مناطق سیل زده برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان ها هزینه پرداخت کرده اند، با واکنش وزارت بهداشت همراه شد.
 
مراکز درمانی و پزشکی فاقد کارتخوان، پلمب می‌شوند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
 
دادستان مرکز استان ایلام گفت: عدم پایانه‌های فروشگاهی (POS)، در مطب‌ها و مراکز درمانی، مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده است و از طرفی زمینه فرار مالیاتی را فراهم می‌دارد.
 
۷ درصد ایرانی ها بیمه نیستند
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
 
معاون کل وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که در حال حاضر ۹۳ درصد مردم بیمه هستند، گفت: هنوز ۷ درصد مردم بیمه نیستند.
 
هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود و بیمه سلامت برای تسهیل امور، اعلام کرده است که نیازی به ارائه دفترچه نیست و امور درمانی با ارائه کد ملی انجام می‌شود.
 
نیاز مراکز درمانی علوم پزشکی شهید بهشتی به ۱۰ هزار تخت بیمارستانی
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استفاده بهینه از تخت‌های بیمارستانی مصداق اقتصاد مقاومتی است.
 
نحوه ارائه خدمات بیمه سلامت به سیل‌زدگان با کد ملی
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۰
 
مدیرعامل بیمه سلامت ایران با تشریح تسهیلات بیمه سلامت برای هموطنانی که بر اثر حوادث جوی دفترچه بیمه‌شان مفقود شده است، گفت: هزینه‌های درمانی این افراد بر اساس قانون دریافت می‌شود.
 
پنج اتاق عمل با حضور وزیر بهداشت در ایلام افتتاح شد
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸
 
خانه فرهنگ آیت الله خامنه ای، سالن ورزشی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و پنج اتاق عمل در بیمارستان امام خمینی (ره) با اعتبار 110 میلیارد ریال و با حضور وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و استاندار ایلام افتتاح شدند.
 
حوادث غیر مترقبه در تعهد بیمه‌های پایه نیست
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳
 
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: حوادث غیر مترقبه در تعهد بیمه‌های پایه نیست اما در مناطق سیل زده تلاش می‌شود خدمات قابل توجهی ارائه شود.
 
خطرات سیل بر سلامت افراد
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲
 
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به خطراتی که سلامت هموطنان سیل زده را تهدید می کند، هشدار داد.
 
گلایه مردم سیل‌زده استان لرستان از دریافت هزینه‌های درمان توسط بیمارستان‌ها
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹
 
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس، از گلایه مردم سیل‌زده این منطقه از دریافت هزینه‌های درمان توسط مراکز درمانی در ازای خدماتی که به آنها ارائه داده‌اند، خبر داد.
 
آمریکا مانع کمک‌رسانی صلیب سرخ جهانی به سیل‌زدگان شد
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶
 
ایلنا نوشت: رئیس مجلس تاکید کرد:‌ در حاشیه اجلاس بین‌المجالس با روسای مجالس دنیا در جهت همکاری های اقتصادی مذاکره خواهیم کرد.
 
تعرفه‌های پزشکی ۹۸ تصویب شد
۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
 
دبیر شورای عالی بیمه سلامت از تصویب تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: بنابر مصوبه هیات دولت، این تعرفه‌ها در سال جاری، در بخش دولتی بطور میانگین ۱۰ و در بخش خصوصی ۱۳ درصد رشد خواهد داشت.
 
"دهکده سلامت قشم"، فرصتی برای توریسم سلامت در جام جهانی 2022 قطر
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
 
وزیر ورزش و جوانان از طرح بزرگ دهکده سلامت قشم به عنوان فرصتی برای افزایش ظرفیت توریسم سلامت در کشور نام برد.
 
۸۰ درصد گردشگران سلامت به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
 
رئیس اداره گردشگری سلامت گفت: فروش دارو و تجهیزات پزشکی ویژه گردشگران سلامت در بخش خصوصی با ارز آزاد انجام می‌شود.
 
یونیسف: اقلام امدادی اولیه در راه ارسال به ایران است
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
 
دفتر نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در ایران اعلام کرد که با هماهنگی دولت جمهوری اسلامی اقلام امدادی اولیه این آژانس به منظور کمک به واکسیناسیون و تغذیه کودکان مناطق سیل زده در راه ارسال به ایران است.
 
ضرورت تامین توالت و حمام برای سیل‌زدگان
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت جلوگیری از بروز و طغیان بیماری‌های واگیر در مناطق سیل‌زده، در عین حال بر لزوم اهمیت مراقبت از سلامت سیل‌زدگان در کمپ‌ها و اردگاه‌ها و همچنین تامین توالت و حمام بهداشتی در این مناطق تاکید کرد.
 
درخواست رییس کل نظام پزشکی از پزشکان برای کمک به سیل‌زدگان
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور و شورای هماهنگی استان‌ها، خواستار همراهی جامعه پزشکی با دستگاه‌های کمک رسان به سیل زدگان شد.