چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ,26 June 2019
خدمات سلامت
امسال ۴۰ بیمارستان در کشور افتتاح می‌شود
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در سال جاری ۴۰ بیمارستان در سطح کشور افتتاح می‌شود که اکثر این بیمارستان‌ها به منظور تسهیل دسترسی مردم در مناطق کمتر برخوردار و مرزی کشور احداث و به بهره برداری می‌رسد.
برنامه وزارت بهداشت برای کاهش مرگ‌های پیش از ۷۰ سال
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، ضمن ارائه توضیحاتی در مورد نحوه اجرایی شدن سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر گفت: از مهم‌ترین اهداف این سند، آن است که مرگ‌های زودرس را تا ...
۳۰۰۰ میلیارد تومان از معوقات تامین اجتماعی وصول شد
معاون کل وزارت بهداشت، در خصوص پرداخت معوقات سازمان تامین اجتماعی گفت: ۳ هزار میلیارد تومان از معوقات ۱۰ هزار میلیاردی وصول شد.
شانزدهمین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کیست؟
پس از گذشت حدود هشت ماه از فوت مرحوم نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرانجام "مصطفی سالاری"، از میان گزینه‌های متفاوتی که نامشان در دو ماه اخیر به گوش می‌رسید؛ با حکم محمد شریعتمداری، وزیر رفاه ...
اجرای پرونده الکترونیک سلامت، حرکت نمایشی نیست
وزیر بهداشت گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت، حرکت نمایشی نیست. تعداد افرادی که خارج از محدوده پرونده الکترونیک سلامت هستند، مربوط به افرادی می شود که هنوز به نظام سلامت، مراجعه نکرده اند و تمام مراکز سطح یک، دو و سه خدمات به این سامانه متصل هستند.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
هزینه ۳۰۰۰ تومانی چاپ و صحافی دفترچه "بیمه سلامت" برای بیمه شدگان صندوق همگانی
۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۴
 
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی باید ۳ هزارتومان برای چاپ و صحافی دفترچه بیمه پرداخت کنند.
 
سوء تغذیه در بیمارستان ها، عجیب ولی واقعی
۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۲
 
شیوع سوء تغذیه در بیمارستان ها اتفاقی است که نمی توان وجود آن را کتمان کرد یا نادیده گرفت. اتفاقی که دلایل مختلفی دارد و مواردی مانند داروهای مصرفی یا عدم توجه بیماران به اهمیت تغذیه در بهبود روند بیماری در ایجاد این اتفاق موثر است.
 
ایده‌های برتر نخستین رویداد هم اندیشی بیمه سلامت پایان تیر ماه معرفی می‌شوند
۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۵
 
دبیر شورای سیاست گذاری و راهبردی نخستین رویداد هم اندیشی بیمه سلامت گفت: پیشنهادات و ایده‌های برتر نخستین رویداد هم اندیشی بیمه سلامت پس از جمع بندی و داوری نهایی در پایان تیر ماه ۹۸ معرفی می‌شوند و از پیشنهادات و ایده‌های نهایی در سازمان بیمه سلامت استفاده خواهد شد.
 
بیمارستان‌های کشور «شبکه‌ای» می‌شوند
۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰
 
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت جزییات برنامه این وزارتخانه برای شبکه‌ای کردن بیمارستان‌ها را توضیح داد.
 
فعالیت ۲۰ شتاب‌دهنده در حوزه سلامت
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶
 
ملکی فر گفت: شرکت‌هایی که هنوز تحت عنوان دانش‌بنیان ثبت نشده‌اند از منابع غیر مستقیم مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.
 
آگهی جذب ۱۰هزار نیرو در وزارت بهداشت
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۴
 
وزیر بهداشت ضمن اشاره به مشکلات مالی بیمارستان‌ها، از پیگیری‌های انجام شده جهت وصول ۱۰هزار میلیارد تومان طلب بیمارستان‌ها از تامین اجتماعی خبر داد.
 
تمام ظرفیت‌ها برای تکمیل بیمارستان «مهدی کلینیک» استفاده می‌شود
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای تسریع در تکمیل پروژه ساخت بیمارستان ۹۴۵ تخت خوابی «مهدی کلینیک» در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) استفاده کرد.
 
وزارت بهداشت برای استقرار پرونده الکترونیک سلامت عزم جدی دارد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
 
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت برای استقرار پرونده الکترونیک سلامت عزم جدی داشته و قاعدتاً طبق برنامه پیش بینی شده اقدام خواهد کرد و منتظر جایی نخواهد ماند.
 
جزئیات استخدام 20 هزار نیرو در وزارت بهداشت اعلام شد
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵
 
معاون توسعه و مدیریت منابع وزیر بهداشت، جزئیات جذب 20 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت را تشریح کرد.
 
چند بیمارستانِ کشور "عالی" هستند؟
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
 
از عالی تا رتبه چهارم؛ بیمارستان‌هایی که بنابر کیفیت‌شان در یکی از این سکوها قرار می‌گیرند؛ سکوهایی که استانداردهای خدمات سلامت و ایمنی بیماران را در بیمارستان‌های نشانه رفته‌اند...
 
رونمایی غیررسمی پرونده الکترونیک سلامت
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
 
به گزارش فانا، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح شهرک دارویی برکت خبر داد: روز ۲۵ خرداد ماه بطور غیررسمی از پرونده الکترونیک سلامت رونمایی کردیم و به‌زودی و رسما با حضور رئیس‌جمهوری از آن رونمایی می‌کنیم. وعده داده بودم که پرونده الکترونیک سلامت را در بهار امسال عملیاتی می‌...
 
۱۰ سال آینده برای سازمان تامین اجتماعی مشکلتر خواهد بود
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی، در چارچوب سفر هیات رسمی این سازمان به مسکو در گفت‌وگو با آژانس خبری اسپوتنیک موضوعات مختلفی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
کاهش بار مراجعات درمانی مردم به دلیل مسایل اقتصادی
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
 
معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت: حدود ۳۰ درصد بار مراجعات به داروخانه‌ها بدون داشتن نسخه و بدون مراجعه مجدد به پزشک است تا از این طریق بتوانند هزینه‌های خود را کاهش داده و پول ویزیت را پرداخت نکنند. اینها نشانه‌های نگران‌کننده‌ای است.
 
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹
 
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به حوزه سلامت کمک کنند دراز می‌کنیم. مردم در شرایط اقتصادی کنونی از هزینه‌های ضروری بهداشت ...
 
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
 
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
 
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
 
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
 
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
 
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما مطلوب نیست.
 
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
 
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل به صداوسیما معرفی کرده و از آنها درخواست پول کرده‌اند اما هیچ ارتباطی بین آنها و صداوسیما نیست.
 
اظهارات وزیر بهداشت درباره هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
 
وزیر بهداشت گفت: هیئت امنایی شدن بیمارستان‌ها به افزایش نظارت، مدیریت منابع و کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها منجر می‌شود.
 
نهمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا برگزار می‌شود
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱
 
نهمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا از ۲۵ الی ۲۷ خردادماه در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.