سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
مکمل‌ و گیاهان دارویی
معرفی کسب و کارهای دارو و فرآورده‌های گیاهان دارویی در دانشگاه تهران
سخنرانی علمی با موضوع معرفی کسب و کارهای صنعت دارو و فرآورده‌های گیاهان دارویی و همچنین موانع توسعه بازار آن از سوی انجمن علمی دانشجویی اقتصاد کشاورزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا یک ماه آینده
مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیر ماه سال جاری خبر داد.
رونمایی از شربت مولتی ویتامین سانستول پلاس زینک
مراسم رونمایی از محصول جدید برند سانستول (Sanostol) با حضور گسترده متخصصان اطفال در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.
افتتاح کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال تعطیلی در تیر ماه به بهره برداری خواهد رسید.
علل ناباروری در مردان
مسوول کلینیک ناباروری مردان مرکزابن سینا ضمن تشریح علل ناباروری در مردان، در عین حال نسبت به عوارض مصرف داروهای بدنسازی در جوانان و ورزشکاران هشدار داد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
افراد سودجو با تبلیغات کاذب به سلامت مردم آسیب می زنند
۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
 
مدیرکل طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افراد سودجو با تبلیغات کاذب و بزرگ‌ نمایی اثربخشی طب سنتی و مداخله در بیماری‌های صعب‌العلاج و لاعلاج به نظام سلامت آسیب می‌زنند.
 
کشف ۱۵ میلیاردی انواع داروهای رژیمی و مکمل‌های غذایی در پایتخت
۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
 
سرهنگ یوسف‌وند از کشف ۱۵ میلیاردی انواع داروهای رژیمی، مکمل‌های غذایی، لوازم بهداشتی و آرایشی و غیره در پایتخت خبر داد.
 
فراخوان سازمان غذا و دارو درباره برگزاری یک مناقصه در حوزه فرآورده‌های متابولیک یارانه‌ای
۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
 
سازمان غذا و دارو برای مناقصه یک مرحله‌ای خرید خدمت "انبارش، توزیع و تحویل فرآورده­‌های ویژه متابولیک یارانه‌­ای سازمان غذا و دارو ۱۳۹۷" فراخوان داد.
 
مدعیان طب سنتی آزمون مهارت سنجی می دهند
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
 
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: بر اساس آیین نامه ابلاغی، از مدعیان طب سنتی آزمون مهارت سنجی گرفته می شود و در صورت تایید صلاحیت و اخذ مجوز، این افراد می توانند فقط در سلامتکده ها و تحت نظر پزشک، ارائه خدمت کنند.
 
داروی «سرطان» گیاهان پیدا شد
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
 
«سرطان» تنها برای انسان‌ نیست، گیاهان هم سرطان دارند که سالهاست کشاورزان را اسیر کرده و تا 100 درصد به مزارع آنها خسارت می‌زند به حدی که بسیاری از آنها مجبور شدند کشاورزی را رها کنند؛ اما خبر خوش این است که به تازگی دانشمندان کشور داروی این سرطان گیاهی را پیدا کرده‌اند.
 
برخی سوسیس و کالباس ها ترکیبات تراریخته دارند
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
 
مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: برخی فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و کالباس موجود در بازار دارای ترکیبات تراریخته هستند و لازم است که حتما روی برچسب خود قید کنند.
 
خانواده‌ها حق دارند نگران فرزندان‌شان در باشگاه‌های بدنسازی باشند
۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵
 
دبیر فدراسیون پروش اندام گفت: من هم فرزند دارم و به خانواده‌ها حق می‌دهم که نگران حضور فرزندانشان در باشگاه‌های بدنسازی باشند. به همه مربیان و باشگاه‌های بدنسازی توصیه کرده‌ایم که از فروش مکمل‌های غیرمجاز خودداری کنند.
 
سیاه‌نمایی علیه "حجامت" در رسانه ملی
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۲
 
یک متخصص بیماریهای عفونی نسبت به سیاه‌نمایی و شبهه‌پردازی در سریال "بانوی عمارت" علیه حجامت واکنش نشان داد.
 
الزامات جدید سازمان غذا و دارو برای برچسب گذاری غذاهای تراریخته
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
 
روابط عمومی سازمان غذا و دارو ضمن اعلام مجدد الزامات اداره کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی این سازمان برای برچسب‌گذاری محصولات و فرآورده‌های غذایی تراریخته، با اشاره ابلاغیه اخیر به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، درباره مصوبات جلسه شورای ملی ایمنی زیستی (آبان ماه امسال) در ...
 
مخالفت با مصرف محصولات تراریخته برای تضعیف دولت است
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
 
رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران گفت: برخی قصد دارند برای توجیه مخالفت خود با تولید ملی و داخلی محصولات تراریخته، تعرفه یا ممنوعیتی روی این محصولات گذاشته شود تا دولت نتواند این محصولات را تامین کند و تضعیف شود.
 
"تغییر یافته‌ ژنتیک" درست است، نه "اصلاح شده"
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
 
مطابق اعلام وزارت بهداشت، برخلاف قانون مقرر شده بود واژه‌ی «اصلاح ژنتیک شده» برای درج در برچسب محصولات تراریخت، درج شود. یک مقام آگاه سازمان بازرسی اعلام کرد: چنین مصوبه‌ای نبوده و «تغییر ژنتیک یافته» درج خواهد شد.
 
شرط تولید تحت لیسانس مکمل های تغذیه ای در ایران
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲
 
مدیرکل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، داشتن موافقت نامه شرکت مبدا و صاحب امتیاز خارجی برای تولید تحت لیسانس مکمل های تغذیه ای را الزامی دانست.
 
آمار نقل شده درباره میزان واردات تراریخته درست نیست
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به نقل قولی در برخی رسانه ها منسوب به رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مبنی بر اینکه حدود 70درصد مواد غذایی وارداتی تراریخته است گفت: این آمار با وافعیت فاصله زیادی دارد، مگر اینکه تعریف تراریخته را عوض کرده و واژه ای دیگر را جایگزین کرده باشند، البته بسیار بعید می دانم ...
 
عطاری‎ها تحت نظر اتحادیه آجیل‌فروشان هستند، مجوز درمان ندارند
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶
 
رئیس انجمن علمی طب سنتی شمالغرب کشور گفت: عطاری‎ها تحت نظر اتحادیه آجیل‌فروشان بوده و هیچ مجوزی برای درمان ندارند و تنها کاری که باید انجام دهند، فروش گیاه دارویی است، عطاری‎ها حق فروش داروهای گیاهی، داروهای ترکیبی و درمانی را ندارند و این اقدام در صورت شکایت، پیگرد قانونی دارد، هر چند که معاونت درمان ...
 
برخورد با قاچاق مکمل های ورزشی فرآیندی قاطع است
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
 
رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم برخورد قاطع با قاچاق محصولات و مکمل های ورزشی تاکید کرد و بیان داشت: این موضوع یک فرآیند همیشگی، قاطع و بدون اغماض است.
 
چگونگی صدور مجوز ورود و ترخیص غذاهای تراریخته
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
 
رییس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت تشخیص مواد غذایی تراریخته و اطمینان از سلامت آنها، تاکید کرد که تاکنون کلیه اقلام وارداتی تراریخته که از طریق سامانه و قانونی وارد کشور شده‌اند، مجوزهای لازم را اخذ کرده‌اند و تخلفی مشاهده نشده است.
 
ابلاغیه جدید وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان طب سنتی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸
 
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت طی بخشنامه‌ای درباره نحوه نظارت بر فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی دستوراتی را صادر کرد.
 
چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
 
مدیر دفتر طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: برگزاری کلاس‌های طب اسلامی مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی نیست.
 
ضوابط جدید عرضه شیرخشک های رژیمی ابلاغ شد
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
 
مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از ابلاغ ضوابط جدید عرضه شیرخشک های رژیمی و غذاهای مشمول ارز دولتی خبر داد.
 
داروخانه‌های گیاهی تاسیس شود
۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت واگذاری اعطای مجوز فعالیت عطاری‌ها به سازمان غذا و دارو تاکید کرد.