سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تعطیلی چند ماهه تنها بیمارستان پردیس!
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
 
شهرستان پردیس در حدود ۱۷کیلومتری تهران واقع شده است و از غرب با تهران، ازشرق با دماوند، از شمال با شمیرانات و از جنوب با پاکدشت دارای مرز مشترک است. این شهرستان اگرچه نزدیک به پایتخت است اما حال خوشی از در سرانه‌های رفاهی، آموزشی و بهداشتی و درمانی ندارد به طوری که تنها بیمارستان این شهرستان، چند ماهیست ...
 
هزینه درمان یک بیمار مبتلا به ایدز ۴ میلیارد تومان است
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۴ میلیارد تومان هزینه درمان یک بیمار مبتلا به ایدز تا پایان عمر است و وزارت بهداشت مکلف به ارائه درمان رایگان است.
 
ویزیت بیمار با دفترچه بیمه دیگران ممنوع است
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴
 
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: ویزیت بیماران با استفاده از دفترچه بیمه سلامت دیگران ممنوع است. همچنین استفاده سایر پزشکان از مُهر یک پزشک جهت مُهر کردن اوراق بیمه‌ای خلاف ضوابط است.
 
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت از استقبال مجمع جهانی سلامت در ژنو از برگزاری بسیج ملی کنترل فشار خون در ایران خبر داد.
 
کتاب "تاریخچه موفقیت های برنامه مالاریا در جمهوری اسلامی ایران" منتشر شد
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
 
به منظور نشان دادن فعالیت و دستاوردهای چندین ساله برنامه مالاریا در ایران ،اداره مالاریا مرکز مدیریت بیماریهای واگیر اقدام به جمع آوری مستندات برنامه کشور با همکاری دفتر سازمان بهداشت جهانی، کتابی تحت عنوان "تاریخچه موفقیت های برنامه مالاریا در جمهوری اسلامی ایران" منتشر نموده است.
 
هزینه ماهانه ۱۴ میلیاردی بیمه سلامت در دو بیمارستان قلب تهران
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
 
با آغاز به کار بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، مباحثی مانند هزینه‌های درمان و کنترل بیماری‌های ناشی از فشارخون نیز مطرح می‌شود؛ موضوعی که بخش قابل توجهی از پرداختی‌های سازمان‌های بیمه‌گر را برای تامین دارو و ارائه خدمات درمانی به خود اختصاص می‌دهد؛ اما به دلیل نوع ساز و کار ذخیره‌سازی اطلاعات، آمار دقیق ...
 
ماجرای عجیب بیهوشی ۴ بیمار در یکی از بیمارستان‌های پایتخت
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
 
۴ بیمار در بیمارستانی در تهران پس از عمل جراحی به هوش نمی‌آیند و این حالت عجیب مشکوک به نظر می‌آید.
 
کشور ۸۰ میلیونی فقط یک بیمارستان توانبخشی دارد
۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶
 
دبیر علمی کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: در کشور ۸۰ میلیونی، فقط یک بیمارستان توانبخشی با ۸۰ تخت فعال است.
 
"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟
۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱
 
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.
 
اعلام آمادگی 20 وزارتخانه و دستگاه ملی برای کمک به اجرای بهتر بسیج ملی کنترل فشارخون
۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷
 
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی گفت: یکی از وظایف ما در دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، تامین و تقویت مشارکت های بین بخشی در حوزه سلامت است و در طرح ملی بسیج کنترل فشارخون نیز وظیفه فراهم کردن بستر همکاری های بیشتر را بر عهده داریم.
 
۹۴ پایگاه سنجش فشار خون توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعال می شود
۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این دانشگاه برای سنجش فشار خون ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش آماده است و برای شرکت در پویش ملی کنترل فشار خون، علاوه بر ۵۳۰ خانه و مرکز بهداشت روستایی، ۹۴ پایگاه در مراکز پرتردد مانند ایستگاه های مترو و پارک ها نیز فعال می شود.
 
پوشش ۹۸ درصدی غربالگری «تیروئید» نوزادان
۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
 
رئیس اداره بیماری‌های غدد و متابولیسم وزارت بهداشت گفت: از سال ۸۴ برنامه‌های غربالگری تیروئید نوزادان آغاز شد و خوشبختانه در حال حاضر این برنامه به پوشش ۹۸ درصدی رسیده است.
 
راه‌اندازی بانک اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت
۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
 
بانک اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی شد.
 
ثبت تاریک‌ترین لحظه در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت
۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
 
تعداد محدودی از کشورهای جهان شامل آمریکا، انگلستان، کانادا، فرانسه، آلمان، سوئیس و ژاپن با قطعنامه پیشنهادی شفافیت قیمت و هزینه‌های توسعه دارو در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو مخالفت کردند
 
تائید ۱۷ سپتامبر به‌عنوان روز جهانی ایمنی بیمار
۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۷
 
در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو نامگذاری ۱۷ سپتامبر هر سال به‌عنوان "روز جهانی ایمنی بیمار" تائید و تصویب شد.
 
ورود مدعی المعوم به موضوع ارائه خدمات بهداشتی و درمانی
۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۸
 
آقایاری ضمن تشریح مواردی در راستای احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: بازدید‌های مستمر خصوصا در ایام شب و به صورت سرزده از مراکز درمانی صورت گیرد و آمار دقیق و شفاف از رضایتمندی بیماران ارائه شود.
 
"مراقبت"؛ حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان
۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه هدف اصلی معاونت پرستاری ارائه مراقبت‌های با کیفیت و مقرون به صرفه به همه مردم است، گفت: امر مراقبت در نظام سلامت ما حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان است.
 
به کوبا، چین، روسیه، ترکیه، فلسطین و ایران متوسل شده‌ایم
۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۵
 
بعد از وزیر بهداشت ایران، وزیر بهداشت ونزوئلا هم در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو از تحریم‌های آمریکا انتقاد کرد.
 
جلوگیری از خودکشی ۷ هزار نفر فقط در یک سال
۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲
 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی عدم ثبات شغلی کارشناسان اورژانس اجتماعی را مشکلی جدی در این سازمان عنوان کرد و گفت: این عامل بزرگترین آسیب را به ارائه و تداوم خدمات اورژانس اجتماعی می‌زند.
 
اظهارات تحریک‌آمیز وزیر بهداشت آمریکا در ژنو
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
 
وزیر بهداشت آمریکا در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو بدون اشاره به تاثیر تحریم‌های آمریکا بر بخش بهداشت و درمان ایران و همچنین ونزوئلا در اظهاراتی تحریک آمیز و سیاسی خواستار اعطای موقعیت عضویت ناظر به تایوان در گردهمایی سالانه سازمان جهانی بهداشت شد