يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
"دهکده سلامت قشم"، فرصتی برای توریسم سلامت در جام جهانی 2022 قطر
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
 
وزیر ورزش و جوانان از طرح بزرگ دهکده سلامت قشم به عنوان فرصتی برای افزایش ظرفیت توریسم سلامت در کشور نام برد.
 
۸۰ درصد گردشگران سلامت به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
 
رئیس اداره گردشگری سلامت گفت: فروش دارو و تجهیزات پزشکی ویژه گردشگران سلامت در بخش خصوصی با ارز آزاد انجام می‌شود.
 
یونیسف: اقلام امدادی اولیه در راه ارسال به ایران است
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
 
دفتر نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در ایران اعلام کرد که با هماهنگی دولت جمهوری اسلامی اقلام امدادی اولیه این آژانس به منظور کمک به واکسیناسیون و تغذیه کودکان مناطق سیل زده در راه ارسال به ایران است.
 
ضرورت تامین توالت و حمام برای سیل‌زدگان
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت جلوگیری از بروز و طغیان بیماری‌های واگیر در مناطق سیل‌زده، در عین حال بر لزوم اهمیت مراقبت از سلامت سیل‌زدگان در کمپ‌ها و اردگاه‌ها و همچنین تامین توالت و حمام بهداشتی در این مناطق تاکید کرد.
 
درخواست رییس کل نظام پزشکی از پزشکان برای کمک به سیل‌زدگان
۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور و شورای هماهنگی استان‌ها، خواستار همراهی جامعه پزشکی با دستگاه‌های کمک رسان به سیل زدگان شد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
 
برای نخستین بار در جهان یک فرد +HIV زنده کلیه خود را اهدا کرد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
دکتر دِوی پراساد شِتی موسس و رئیس شرکت بیمارستان‌های زنجیره‌ای نارایانا هلث شامل ۲۳ بیمارستان در سراسر هند، احتمالا عرضه‌کننده ارزان‌ترین خدمات کامل بهداشت و درمان در جهان.
 
کدام بیمارستان‌های ایران فرسوده‌اند؟
۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
 
تصور هر زلزله، آتش‌سوزی، سیل و هر بحران خانمان‌برانداز دیگر، می‌تواند لرزه‌ای بر اندام‌مان باشد و به ما یادآوری کند که ساختمان‌هایمان استحکام ندارند، امکانات مدیریت بحران‌مان کافی نیست و بیمارستان‌هایمان فرسوده‌اند.
 
پیشنهاد افزایش 13درصدی تعرفه های پزشکی به دولت ارائه شد
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی نیز گفت: با پیشنهاد نظام پزشکی برای تعرفه های پزشکی سال 98 که از سوی شورای عالی بیمه به دولت فرستاده شده است، حدود 13درصد افزایش هزینه خدمات سلامت پیشنهاد شده است.
 
طلب ۷۰۰۰میلیاردی وزارت بهداشت از تامین اجتماعی
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
وزیر بهداشت گفت: ما حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم و پرداخت مطالبات پرستاران از اولویت‌های ما است.
 
هزینه های سلامت در ایران مبتنی بر کیفیت نیست
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت گفت: برای پرداخت هزینه های سلامت در دنیا نظام های مختلفی وجود دارد مثل پرداخت بر اساس تعداد خدمات (مدل فعلی ایران) و پرداخت سرانه که در هیچ کدام از آنها به کیفیت خدمت توجه نمی شود اما در نظام DRG پرداخت بر اساس کیفیت است.
 
۴۶۸ میلیارد تومان افزایش بودجه جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۸
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: مبلغ ۴۶۸ میلیارد تومان به بودجه ۹۸ جمعیت هلال احمر کشور افزوده شد که شاخص و عمده آن رقم ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه امداد و نجات بود.
 
انتقاد شدید TTB از ساخت ابربیمارستان آنکارا
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
 
با وجود افتتاح بزرگترین بیمارستان شهری اروپا در آنکارا پایتخت ترکیه اما به نظر می‌رسد این پروژه منتقدان جدی هم دارد.
 
برنامه ترکیه برای ساخت ۳۰ بیمارستان به‌صورت PPP
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
 
رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاح بزرگترین بیماری شهری اروپا در آنکارا:همانطور که در صنایع دفاعی موفق شدیم، ما باید کشورمان را از وابستگی خارجی در حوزه‌هایی مانند دارو و فناوری پزشکی حفظ کنیم
 
افتتاح بزرگترین بیمارستان شهری اروپا در ترکیه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
 
بزرگترین بیمارستان شهری اروپا در آنکارا پایتخت ترکیه با حضور رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری این کشور افتتاح شد
 
سلامت دیگر جزو ۱۰ دغدغه اول ایرانی‌ها نیست!
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
به گزارش فانا، درحالی‌که در سال ۹۵ دو موضوع کاملا سلامت‌محور "نرخ رشد سرطان" و "بیمه و خدمات سلامت" جزو ۱۰ دغدغه اول جامعه ایران بودند در سال ۹۷ هیچ موضوع کاملا سلامت‌محوری در بین ۱۰ دغدغه اول جامعه ایران قرار نگرفت! از دو حالت خارج نیست، یا این دغدغه‌ها کاملا ...
 
مجمع جهانی سلامت فرصت ارتباط با صنعت را فراهم می‌کند
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
 
رئیس هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت گفت: این نشست فرصت ارتباط با دانشگاه‌ها و صنایع را ‏فراهم می‌کند. زیرا در شرایط تحریم ارتباط با صنعت سخت است، اما در همین شرایط می‌توانیم با مسئولان شرکت‌های بزرگ ‏دارویی و تجهیزاتی بین المللی ارتباط بگیریم.‏
 
توصیه‌های وزیر بهداشت به ماموران بهداشت در پی گرانی گوشت و فشارهای اقتصادی
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
 
وزیر بهداشت خطاب به ماموران و بازرسان بهداشت محیط در طرح سلامت نوروزی گفت: امسال به دلیل فشارهای اقتصادی و تغییرات در نرخ ارز کار شما از سال گذشته بیشتر می‌شود. زیرا وقتی گوشت گران شد، قطعاً تخلف و تقلب هم در آن بیشتر می‌شود. بنابراین امسال کارتان سنگین‌تر و سخت‌تر است.
 
آغاز نسخه‌نویسی الکترونیک در ۳۱ استان
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اعلام استحقاق‌سنجی در ۶۰۵ بیمارستان دولتی و دانشگاهی و حذف دفترچه بیمه از این بیمارستان‌ها، در عین حال از آغاز نسخه نویسی الکترونیک در ۳۱ استان کشور خبر داد.
 
ارائه خدمات بستری بدون دفترچه بیمه در ۶۰۵ بیمارستان دولتی
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، بر ضرورت توسعه خدمات الکترونیک تاکید کرد و گفت: امروز توانسته ایم در ۶۰۵ بیمارستان دولتی و دانشگاهی، طرح استحقاق سنجی اجرا می شود.