سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
مکمل‌ و گیاهان دارویی
معرفی کسب و کارهای دارو و فرآورده‌های گیاهان دارویی در دانشگاه تهران
سخنرانی علمی با موضوع معرفی کسب و کارهای صنعت دارو و فرآورده‌های گیاهان دارویی و همچنین موانع توسعه بازار آن از سوی انجمن علمی دانشجویی اقتصاد کشاورزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا یک ماه آینده
مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیر ماه سال جاری خبر داد.
رونمایی از شربت مولتی ویتامین سانستول پلاس زینک
مراسم رونمایی از محصول جدید برند سانستول (Sanostol) با حضور گسترده متخصصان اطفال در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.
افتتاح کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال تعطیلی در تیر ماه به بهره برداری خواهد رسید.
علل ناباروری در مردان
مسوول کلینیک ناباروری مردان مرکزابن سینا ضمن تشریح علل ناباروری در مردان، در عین حال نسبت به عوارض مصرف داروهای بدنسازی در جوانان و ورزشکاران هشدار داد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
توضیحات وزارت بهداشت درباره داروهای مکمل مورد نیاز بیماران دیالیز
۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
 
روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به گزارش "بیماران دیالیزی و درمان پر مشقت‌شان" مورخ 29. 8. 97 توضیحاتی ارائه کرد.
 
بازسازی ذخایر زالوی طبی ایرانی در زیستگاه‌های طبیعی
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۰
 
با توجه به برداشت بی‌رویه زالوی طبی از زیستگاه‌های کشور، تیمی از محققان پردیس علوم دانشگاه تهران با اجرای مطالعاتی موفق به تکثیر گونه زالوی طبی شدند و با رهاسازی این جانوران در مناطق حفاظت شده، اقدام به بازسازی ذخایر ژنتیکی این گونه کردند.
 
پروبیوتیک‌ها تاثیری بر درمان آنفلوآنزای معده ندارند
۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۸
 
گروهی از پزشکان در آمریکا تاکید کردند که مصرف پروبیوتیک‌ها علائم "گاستروانتریت ویروسی" یا همان آنفلوآنزای معده را تسکین نمی‌دهد.
 
چرا باید از عملکرد زیست تخمیر لذت برد؟
۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
 
وقتی هنوز اسمی از پروبیوتیک‌ها در ایران مطرح نبود، شرکت زیست تخمیر فعالیت در این حوزه را آغاز کرده و در مدتی نسبتا کوتاه توانست علاوه بر بدست گرفتن رهبری بازار ایران، حالا به دنبال صادرات و فتح بازارهای منطقه است. شرکتی که ابتدا در قالب گروهی کوچک در قلب دانشگاه متولد شد و حالا به شرکتی بزرگ و دانش‌بنیان ...
 
فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی ساماندهی می‌شوند
۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
 
مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، از ابلاغ آیین‌نامه جدید «نحوه فعالیت فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی» به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به منظور ساماندهی فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی با تایید وزیر بهداشت خبر داد.
 
شیرخشک متابولیک برای ۶ ماه در انبارهایمان موجود است
۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷
 
مدیر عامل یکی از شرکت‌های پخش شیر خشک از وجود شیرخشک متابولیک برای مدت ۶ ماه در انبارهای کشور خبر داد.
 
تدوین نقشه راه علمی همکاری ایران و هند در حوزه طب سنتی
۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵
 
نقشه راه علمی همکاری ایران و هند در زمینه طب سنتی برای مدت زمان پنج ساله از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ تدوین می‌شود.
 
محصولات تراریخته وارداتی تاییدیه نهاد ایمنی غذایی اتحادیه اروپا را دارند
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۸
 
مفید اظهار داشت: محصولات تراریخته در ایران برچسب تراریخته برای آگهی مصرف کننده می‌خورند و همچنین نصب برچسب چراغ راهنمایی تغذیه‌ای برای اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان نیز آغاز شده است.
 
تولید مکمل‌های دامی که غذای انسان را سالم‌تر می‌کند
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷
 
یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان محصولاتی به‌ عنوان مکمل خوراکی دام و طیور تولید کرده است. این محصولات صد در صد گیاهی است و موجب تولید فرآورده‌های گوشتی و لبنی سالم‌تر می‌شود.
 
کشف سوماتروپین‌های تقلبی در شهر ری
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹
 
فرمانده پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت:سوماتروپین کانادایی به علت تحریم و گرانی در کشور وجود ندارد.
 
جزییات تولید عطر حرم طبیعی در ایران
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
 
رئیس اجرایی پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی دانشگاه شهید بهشتی از تولید و تحویل ۵۵۰ لیتر عطر حرم ساخت داخل به آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: طبق مذاکرات صورت گرفته قرار بر آن است تا پایان سال، میزان ۱۲۰۰ لیتر رایحه حرم از سوی این پژوهشکده به آستان قدس رضوی تحویل داده شود.
 
۶ کشور متقاضی لارودرمانی در ایران شدند
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
 
رئیس مرکز جامع ترمیم زخم جهاددانشگاهی با بیان اینکه در ماگوت تراپی از لاروهای مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می کنیم، گفت: ۶ کشور از خدمات درمانی لارو درمانی ایران بهره می برند.
 
افزایش واردات شیرخشک‌ رژیمی
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
 
مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش ۳۳ درصدی واردات شیرخشک های رژیمی، گفت: جدی‌ترین مشکل شیرخشک‌های رژیمی «اثر شلاقی بازار» و دپوی آن توسط مردم است.
 
مصرف بالای داروی گیاهی در کردستان زنگ خطر جدی است
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مصرف بالای داروی گیاهی یک زنگ خطر جدی برای استان کردستان به شمار می رود.
 
48 فناوری گیاهی در حوزه دا رویی رونمایی شد
۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 
48 محصول فناورانه در حوزه داروهای گیاهی در حاشیه چهارمین جشنواره گیاهان دارویی رونمایی شد.
 
چهارمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در تهران گشایش یافت
۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
 
چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمود حجتی وزیر کشاورزی روز ( دوشنبه) در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت.
 
هشدار معاونت علمی در زمینه خام فروشی گیاهان دارویی
۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
 
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر از خامدفروشی در گیاهان دارویی جلوگیری نکنیم همانند حوزه نفت متضرر می شویم.
 
بهبود علائم افسردگی با مصرف پروبیوتیک ها
۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
 
به گفته محققان، مصرف منظم پروبیوتیک ها که به خاطر فایده برای سیستم گوارشی معروف هستند احتمالا موجب تسکین علائم افسردگی نیز می شوند.
 
دلیل افزایش قیمت مکمل ها واردات با ارز نیمایی است
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
 
مدیرکل فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه این سازمان متولی قیمت گذاری مکمل ها نیست، گفت: مواد اولیه مکمل‌ها و فراورده‌های نهایی آن، مشمول دریافت ارز دولتی نیستند و افزایش قیمت نسبی مکمل‌های تغذیه ای به همین دلیل است.
 
صادرات ۵۲۰ میلیون دلاری گیاهان دارویی
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
 
دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی از راه‌اندازی اولین پالایشگاه فرآورده‌های گیاهان دارویی در گلپایگان خبر داد و گفت: این پالایشگاه به منظور بررسی فرمولاسیون‌ها و مواد موثره این فرآورده‌ها در بهمن ماه سال جاری راه‌اندازی می‌شود.