سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
سایر اخبار
انجمن بیوتکنولوژی پزشکی هیات مدیره جدید خود را شناخت
سومین مجمع عمومی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران روز شنبه مورخ ۲۵ خرداد ماه سال جاری با حضور جمعی از فعالان حوزه بیوتکنولوژی پزشکی کشور در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن ...
مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور
مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با حضور چهره‌هایی مانند سردار سپهر، حریرچی، امامی رضوی، باقری لنکرانی و ...
اولین جلسه تدوین سند ملی بیماری های نادر برگزار شد
اولین جلسه تدوین سند ملی بیماری های نادر با همکاری بنیاد بیماری های نادر ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در روز یکشنبه 26 خرداد 1398 برگزار شد.
افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، کبد چرب را شایع‌ترین نوع بیماری کبدی در ایران دانست و نسبت به افزایش شیوع این بیماری به دلیل رشد نگران‌کننده بی‌تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.
نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت شد
علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در سال چهارم مجلس دهم شد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تهران، رکورددار حیوان‌گزیدگی در کشور
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۸
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به سیل اخیر در کشور، موارد حیوان گزیدگی در سال جاری را رو به رشد پیش‌بینی کرد.
 
چرا مردم «زود از کوره در می روند؟»
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۷
 
آستانه تحمل و تاب آوری مردم پایین آمده و با کوچکترین جرقه از کوره درمی روند و درگیری کلامی و رفتاری شکل می گیرد. روان شناسان علل ایجاد منازعات فردی در اجتماع و خانواده را تشریح کردند.
 
جامعه پزشکی نباید تسلیم بی اخلاقی شود
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
 
رئیس جامعه جراحان ایران ، گفت: جامعه پزشکی نباید تسلیم بی اخلاقی شود و باید مردم را از خود راضی نگه دارد.
 
فاطمه هاشمی دوباره رئیس فدراسیون پیوند اعضا شد
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
 
فاطمه هاشمی با ۳۸ رای بار دیگر رئیس فدراسیون پیوند اعضا شد.
 
با رای کامل اعضای مجمع مسئولیت من سنگین‌تر شد
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
 
رئیس فدراسیون ورزش پیوند اعضا و بیماری‌های خاص پس از انتخاب دوباره در ریاست فدراسیون ورزش پیوند اعضا و بیماری‌های خاص گفت: اعضای مجمع با دادن رأی کامل مسئولیت من را نسبت به گذشته سنگین‌تر کردند و من وظیفه دارم وقت بیشتری را در این فدراسیون بگذارم و کارهای بزرگ‌تری انجام دهم.
 
شناسایی بیش از 30 نوع سرطان با یک روش غیرتهاجمی
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲
 
پژوهشگران آمریکایی موفق شدند با یک روش غیرتهاجمی بیش از 30 نوع سرطان را شناسایی کنند.
 
علی از دوستی با تومور مغزی می گوید
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
 
تومورهای مغزی دومین سرطان شایع در کودکان هستند و اگر در مراحل ابتدایی، این بیماری تشخیص داده شود، امکان کنترل و درمان موثر آن با درصد بالا وجود دارد.
 
کاهش ۳۰ درصدی دخانیات، هدفی همچنان دور از دسترس
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
 
دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با اطمینان می گوید: ایران، «قطعا» و «حتما» به هدف کاهش ۳۰ درصدی دخانیات تا سال ۲۰۲۵ نمی رسد.
 
پارکی برای سلامت روح
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
 
بزرگترین پارک سلامت روان جهان با یک فضای زیبا و خدمات مطلوب در شیراز به ارائه خدمات می‌پردازد.
 
کمپین دیابت به زودی آغاز می‌شود
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: وزارت بهداشت به دنبال پیشگیری است در این راستا کمپین فشار خون را آغاز کرده که در این کمپین 40 میلیون ایرانی که بالای 30 سال دارند شرکت کنند. همچنین بعد از این کمپین، کمپین دیابت را هم راه اندازی می‌کنیم تا با پیشگیری، میزان نیاز بستری شدن افراد را ...
 
عضویت پزشک تبریزی در هیئت مدیره «انجمن جهانی درد» شاخه ایران
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
 
علیرضا رحیمی پزشک تبریزی با اعلام نتایج انتخابات انجمن جهانی درد به عضویت هیئت مدیره «انجمن جهانی درد» شاخه ایران درامد.
 
پرخطرترین استان‌ها در بروز ۱۰ نوع سرطان
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
 
معاون تحقیقات وزیر بهداشت ضمن تشریح نتایج دومین گزارش ثبت سرطان مبتنی بر کل جمعیت ایران، پرخطرترین استان‌های کشور در مورد شیوع ١٠ سرطان شایع کشور را معرفی کرد.
 
جزئیات روند اجرای کنترل فشار خون
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
 
مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، از مشارکت فعال در طرح بسیج ملی غربالگری فشارخون خبر داد.
 
اصلاح سبک زندگی نخستین گام برای درمان فشارخون بالا است
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳
 
رئیس دانشگاه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آمار بالای فشار خون بالا در کشور گفت: نخستین گام برای درمان فشار خون بالا اصلاح سبک زندگی است.
 
سال گذشته حدود ۳۰ درصد از مرگ و میرها مربوط به پرفشاری خون بوده است
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: پرفشاری خون یکی از بیماری های مهمی است که به مرگ خاموش شهرت دارد و افراد قبل از اینکه متوجه این بیماری شوند، ممکن است عوارض ناگواری را تجربه کنند و وقتی فشار خون، بیش از حد افزایش پیدا کند می تواند به بخش های مختلف بدن، آسیب وارد کند.
 
حقایقی در مورد قلیان و اثرات ناگوار آن بر سلامت
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶
 
استعمال قلیان در سال‌های اخیر روند روبه رشدی داشته و این روند در مقایسه با سیگار بویژه در نسل جوان و زنان شدت بیشتری گرفته است. طبق مطالعات صورت گرفته بیش از ۷۰۰۰ ماده شیمیایی در دود سیگار و قلیان شناسایی شده که از آن میان بیماری‌زایی بیش از ۴۰۰ ماده و سرطان‌زایی ۷۰ ماده تایید شده است.
 
طول عمر اهداکنندگان "کلیه" چقدر است؟
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۴
 
رییس قطب اورولوژی ایران ضمن تاکید بر لزوم فرهنگسازی در زمینه اهدای عضو از مرگ مغزی، در عین حال گفت: باید این موضوع جا بیفتد که اهدای یک کلیه باعث اختلال در سلامت و زندگی فرد نمی‌شود و طول عمر کسانی که کلیه خود را اهدا کرده‌اند، کمتر از سایر افراد نیست.
 
شیوع بیشتر آسم در تهران
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲
 
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی ضمن اشاره به مطالعه‌ ملی که در سال‌های 2015 و 2016 در رابطه با میزان شیوع علائم آسم در سراسر ایران و در دو گروه بالغین و کودکان انجام شده، اعلام کرد: این مطالعه نشان داد آسم در گروه کودکان، بین پسران بیشتر از دختران شایع است در حالی که در گروه بزرگسال،...
 
سنجش «فشارخون »۲۰ میلیون ایرانی از امروز
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
 
طرح ملی بسیج کنترل فشارخون از امروز تا ۱۵ تیرماه در مراکز درمانی، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و ایستگاه‌های سنجش در سراسر کشور آغاز می‌شود و فشار خون ۲۰ میلیون ایرانی بالای ۱۸ سال سنجش می‌شود.
 
فلج خواب چیست و چرا به آن دچار می‌شویم؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹
 
طبق گزارشی در سال ۲۰۱۱، حدود ۷.۶ درصد از جمعیت دنیا دست کم یک بار در زندگی خود فلج خواب را تجربه می‌کنند و شیوع آن در میان دانشجویان و بیماران روانی زیاد است.