جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
دارو
قسمت دوم: لوکسیم®
فانا: یکی از مهمترین عناصر انتقال پیام‌های عصبی که به لحاظ فارماکولوژیکی و بالینی بسیار حائز اهمیت است، ناقل‌های سروتونین هستند. اختلال در ناقل‌های سروتونین در ایجاد بسیاری از اختلالات و بیماری‌های عصبی نظیر افسردگی، اختلال اضطرابی، اوتیسم و اختلال وسواسی-اجباری دخیل است. این ناقل‌ها هدف داروهایی نظیر ...
کنکور ۹۸
برخی افراد در طول دوران کنکور برای کاهش استرس به سراغ روش‌هایی می‌روند که با عوارضی متعدد برای آن‌ها همراه است.
چگونه دارو‌های غیر قابل استفاده رااز بین ببریم؟
دارو‌های تجویز شده توسط پزشک ممکن است تا انتها مصرف نشوند، اما نگهداری این دارو‌ها در منزل برای روز مبادا بسیار خطرناک و نادرست بوده و باید معدوم شود.
تامین داروی فاکتور ۸ بیماران هموفیلی به صورت کامل در کشور
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم گفت: این شرکت دانش‌بنیان در سال جاری ظرفیت پوشش کامل نیاز ایران را به فاکتور هشت انعقادی نوترکیب «سافاکتوAF» دارد .
تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است و دانشجویان تمایل به ایجاد داروخانه دارند تا کار در بیمارستان که این با چرخه اقتصادی کشور ما متناسب نیست.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
 
فانا: رضا نصری حقوقدان بین‌المللی و تحلیلگر سیاست خارجی در صفحه توییتر خود نوشت: برایان هوک یک مجرم مسلم است. او مسوول مرگ هر بیمار سرطانی ایرانی است که نمی‌تواند به درمان مناسب دسترسی پیدا کند. او مثل دونالد رامسفلد و همکارانش دوران بازنشستگی خود را با فرار از عدالت سپری خواهد کرد. فعلا برای الان ...
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
 
فایزر از نتایج مثبت فاز میانی مطالعه بالینی داروی آزمایشی خود در بهبود کبد چرب غیرالکلی (NASH) خبر داد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
 
مشاور سابق دولت بریتانیا با حمله شدید به شرکت‌های بزرگ داروسازی گفت: صنعت داروسازی باید حرف‌هایش را با اقداماتش در زمینه تحقیق روی آنتی‌بیوتیک‌های جدید به‌منظور مقابله با تهدید ناشی از سوپرباگ‌های مقام به دارو یکی کند.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
 
داروی Jatenzo (testosterone undecanoate) شرکت کلاروس تراپیوتیکس به‌عنوان یک کپسول تستسترون خوراکی برای درمان مردان مبتلا به برخی از اشکال هیپوگنادیسم تائیدیه FDA را دریافت کرد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
 
دولت آلمان در حال بررسی طرحی به‌منظور اجباری کردن واکسیناسیون سرخک کودکان در این کشور است.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
 
شرکت‌های داروسازی در آمریکا در حال تغییر مسیر تبلیغات خود از تلویزیون به رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی هستند تا از این طریق به مخاطبان جوان‌تر دسترسی بهتری داشته باشند.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
بایر و جانسون&جانسون توافق کردند تا با پرداخت ۷۷۵ میلیون دلار پرونده بیش از ۲۵ هزار شکایت از داروی رقیق‌کننده خون زارلتو را در آمریکا حل و فصل کنند.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
 
داروی Mayzent (siponimod) نوارتیس برای درمان بزرگسالان مبتلا به اشکال عودکننده MS تائیدیه FDA را دریافت کرد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۲
 
وزیر بهداشت و مراقبت اجتماعی انگلستان اعلام کرد به‌زودی قانون جدیدی در این کشور اجرا می‌شود که براساس آن شبکه‌های اجتماعی مجبور به حذف محتواهای گروه‌های ضدواکسن خواهند شد.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۰
 
روزانه هزاران نفر بین پاکستان و افغانستان رفت‌وآمد می‌کنند.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۸
 
مدیرعامل شرکت MSD گفت: بهترین نصیحت زندگی‌ام را پدرم در سن ۱۳ سالگی به من کرد و همان نصیحت کمک کرد تا شرکت MSD را به یک غول داروسازی ۲۱۰ میلیارد دلاری تبدیل کنم.
 
۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۳
 
متخصصان اعلام کردند که قرص پیشگیری از بارداری مردان تست‌های ایمنی انسانی اولیه را پشت سر گذاشته است اما ورود این قرص به بازار ممکن است حدود ۱۰ سال طول بکشد.
 
۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
 
کمیسیون اروپا داروی دیابت Forxiga (dapagliflozin) استرازنکا را برای مصرف به‌عنوان یک مکمل خوراکی برای انسولین در بزرگسالان مبتلا به یک نوع نادر دیابت نوع ۱ تائید کرد.
 
۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 
بیل گیتس با اشاره به مانع‌تراشی رهبران طالبان در راه تلاش‌های جهانی برای ریشه‌کنی فلج اطفال در افغانستان گفت: افغانستان و پاکستان باید به مبارزه خود برای به صفر رساندن موارد ابتلای فلج اطفال ادامه دهند.
 
۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
 
رابرت اف کندی جونیور از چهره‌های معروف ضدواکسن در آمریکا گفت: علت افزایش شدید و غیرقابل توضیح افسردگی و اضطراب نوجوانان آمریکایی به‌خاطر آلومینیوم نوروتوکسیک موجود در واکسن گارداسیل است که به آنها تزریق می‌شود!
 
۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
 
داستان جالب سه برادر، سه پزشک و سه میلیاردر که روزی محبوب همگان بودند و حالا به منفورترین خانواده آمریکا تبدیل شده‌اند.
 
اميرحسين مقصودی مدیرعامل سامان داروی هشتم شد
۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
 
طی حکمی دکتر اميرحسين مقصودی به سمت مديرعامل شركت سامان داروی هشتم منصوب و جانشین مجید طبسی در این سمت شد.
 
۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۹
 
فانا: در نخستین نشست هیات مدیره آژانس دارویی اروپا (EMA) در مقر جدید خود در آمستردام هلند رخ داد: ۱. انتخاب مجدد ویرتومر هاچ به‌عنوان رئیس هیات مدیره EMA برای یک دوره سه سال دیگر. او که بار نخست در اکتبر ۲۰۱۳ این سمت را بر عهده گرفت، رئیس آژانس دارو و تجهیزات پزشکی اتریش است. رئیس هیات مدیره EMA ...
 
۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۷
 
شرکت ایزای از آغاز فاز ۳ مطالعه بالینی داروی آزمایشی درمان آلزایمر BAN2401 خبر داد، درست یک روز بعد از آنکه این شرکت داروسازی ژاپنی و بایوژن شریک آمریکایی‌اش از توقف مطالعات بالینی دیگر داروی درمان آلزایمر به نام aducanumab خبر دادند.
 
۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۵
 
به گزارش فانا، براساس گایدلاین‌های به‌روزشده ACC و AHA: مصرف روزانه آسپرین دوز کم توسط بزرگسالان مسن برای پیشگیری از حملات قلبی و سکته مغزی دیگر توصیه نمی‌شود. متن کامل در زیر: https://cnn.it/2uprt3L