جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
دارو
قسمت دوم: لوکسیم®
فانا: یکی از مهمترین عناصر انتقال پیام‌های عصبی که به لحاظ فارماکولوژیکی و بالینی بسیار حائز اهمیت است، ناقل‌های سروتونین هستند. اختلال در ناقل‌های سروتونین در ایجاد بسیاری از اختلالات و بیماری‌های عصبی نظیر افسردگی، اختلال اضطرابی، اوتیسم و اختلال وسواسی-اجباری دخیل است. این ناقل‌ها هدف داروهایی نظیر ...
کنکور ۹۸
برخی افراد در طول دوران کنکور برای کاهش استرس به سراغ روش‌هایی می‌روند که با عوارضی متعدد برای آن‌ها همراه است.
چگونه دارو‌های غیر قابل استفاده رااز بین ببریم؟
دارو‌های تجویز شده توسط پزشک ممکن است تا انتها مصرف نشوند، اما نگهداری این دارو‌ها در منزل برای روز مبادا بسیار خطرناک و نادرست بوده و باید معدوم شود.
تامین داروی فاکتور ۸ بیماران هموفیلی به صورت کامل در کشور
مدیرعامل شرکت سامان داروی هشتم گفت: این شرکت دانش‌بنیان در سال جاری ظرفیت پوشش کامل نیاز ایران را به فاکتور هشت انعقادی نوترکیب «سافاکتوAF» دارد .
تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تعداد دانشجویان داروسازی نسبت به بازار کار بیشتر است و دانشجویان تمایل به ایجاد داروخانه دارند تا کار در بیمارستان که این با چرخه اقتصادی کشور ما متناسب نیست.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۳
 
آمریکا در حال بررسی پیشنهاد سوئیس در زمینه ایجاد یک کانال پرداخت بشردوستانه است که از طریق آن بانک‌های سوئیسی برای همکاری در فروش دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر اقلام بشردوستانه به ایران بدون ترس از نقض تحریم‌های آمریکا تشویق می‌شوند.
 
۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۲
 
معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد که بر اثر سیل اخیر شهرک صنعتی آق قلا در استان گلستان با خسارت نسبتا سنگینی مواجه شده است اما با این حال برآورد میزان خسارت پس از بررسی‌های کارشناسی اعلام می‌شود.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۱۴ فرد و نهاد را در ارتباط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران به فهرست تحریم‌های خود افزود، از جمله دو شرکت کیمیا پخش شرق و پیشرو داروی پردیس.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) اعلام کرد به برخی از تولیدکنندگان، مجوز فروش داروهای فشارخون حاوی حد مشخصی از یک ناخالصی سرطان‌زا را می‌دهد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
 
نوونوردیسک در اقدامی مهم درخواست دریافت تائیدیه FDA برای داروی دیابت خوراکی خود به نام سماگلوتاید را ثبت کرد، قرصی که نوو امیدوار است تغییر و تحول شگرفی را در بازار دیابت به وجود آورد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸
 
همزمان با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری انتخابات مهم پارلمانی در یونان، نوارتیس اعلام کرد که در تحقیقات داخلی خود به هیچ شواهدی که مبنی بر پرداخت رشوه از سوی این شرکت به مقامات یونانی باشد دست نیافته است.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
داروی Sunosi (solriamfetol) شرکت جَز فارماسوتیکالز برای درمان بیماران مبتلا به نارکولپسی یا آپنه انسدادی خواب (OSA) که یک نوع اختلال خواب است، تائیدیه FDA را گرفت.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵
 
فایزر ۱۵% درصد از سهام شرکت فرانسوی ویوِت تراپیوتیکس را که روی یک ژن درمانی آزمایشی برای درمان بیماری ویلسون یک اختلال ژنتیکی نادر کار می‌کند، خرید.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
 
به گزارش فانا، در نشست CND 2019 در سازمان ملل متحد از ایران هم یاد شد، به‌عنوان یک لیدر در جهان در زمینه OST (درمان جایگزین با اوپیوئیدی) که بسیار هم هزینه-اثربخش است. در ایران، عمدتا متادون به‌عنوان دارو تجویز می‌شود و همچنین بوپرنورفین به‌عنوان درمان کمکی اعتیاد به هروئین.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
 
رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: طی چند ماه آینده صنعت داروسازی ونزوئلا قادر خواهد بود تا ۷۰% نیازهای دارویی این کشور را تامین کند و مابقی ۳۰% نیاز هم از طریق واردات تامین خواهد شد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲
 
نتیجه یک گزارش جدید در آمریکا نشان داد: داروهای OTC حدود ۱۴۶ در سیستم بهداشت و درمان آمریکا صرفه‌جویی ایجاد می‌کنند.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹
 
دو شرکت بایوژن و ایسای از توقف دو مطالعه بالینی فاز نهایی یک داروی آزمایشی برای درمان بیماری آلزایمر خبر دادند و اعلام کردند که این مطالعات ادامه نخواهند یافت.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸
 
آژانس دارویی اروپا (EMA) معتبرترین رگولاتور دارویی جهان بعد از FDA رسما مقر خود را در لندن ترک کرد و در آمستردام هلند مستقر شد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
 
وزیر اقتصاد کانادا از برنامه دولت این کشور برای تاسیس یک آژانس دارویی ملی با هدف کمک به کاهش هزینه داروهای نسخه‌ای خبر داد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
 
بلومبرگ نوشت: در کشوری که سرانه GDP آن فقط ۱۵% آمریکا است، مصرف‌کنندگان در حال پرداخت قیمت‌های بالایی برای داروهای موردنیازشان هستند. منظورمان کدام کشور است؟ چین!
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
 
نتیجه جالب یک مطالعه جدید در آمریکا: تجویز غذاهای سالم و بهداشتی می‌تواند علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن پرهزینه مانند دیابت و بیماری قلبی عروقی، در کاهش هزینه‌های نظام سلامت هم نقش چشمگیری داشته باشد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
 
طبق جدیدترین آمار CDC در ۱۲ ماه گذشته از هر پنج آمریکایی بزرگسال (تحت پوشش بیمه یا فاقد پوشش بیمه)، یک نفر به‌خاطر بالا بودن هزینه‌های دارویی از پزشک خود درخواست تجویز داروی جایگزین ارزان‌تر کرده است.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹
 
داروی Zulresso (brexanolone) شرکت سیج تراپیوتیکس برای درمان افسردگی پس از زایمان (PPD) در زنان بزرگسال تائیدیه FDA را دریافت کرد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
 
رئیس سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) گفت: گروه‌های ضدواکسن ممکن است باعث ایجاد یک بحران بهداشتی ملی در آمریکا شوند.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
 
شرکت گوانگژو فارماسوتیکال هلدینگز یکی از بزرگترین شرکت‌های عمده‌فروشی دارو در چین طرح جمع‌آوری داروهای تاریخ مصرف گذشته را در بیش از ۲۰۰ شهر چین به اجرا درآورد.