سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ,18 June 2019
خدمات سلامت
به گزارش فانا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:الان شرایط کشور واقعا خطیر است و دست نیاز به سوی تمام کسانی که می‌توانند به ...
اداره مجتمع های درمانی با سرمایه افراد غیر پزشک
نایب‌ رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی، نسبت به همکاری بدون قرارداد همکاران جوان با مجتمع های پزشکی و دندانپزشکی که عمدتا توسط افراد غیر پزشک، راه اندازی و اداره می شوند، هشدار داد.
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت به ۳۵ درصد رسیده است
معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.
چرا کارایی بیمارستان‌های کشور نامطلوب است؟
بیمارستان یک سازمان اجتماعی بسیار پیچیده چند تخصصی و بوروکراتیک است که نقش بسزایی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامتی جامعه دارد. ولی نتایج یک پژوهش داخلی حکایت از آن دارد که کارایی بیمارستان‌ها در کشور ما ...
هیچ پزشکی برای حضور در تلویزیون پول نمی‌پردازد
زهرا مفاخر با رد ادعاهای مطرح شده درباره دریافت هزینه از پزشکانی که به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا می‌کنند، گفت: چند شرکت تبلیغاتی در تماس با پزشکان، خودشان را به عنوان شرکتی متصل ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
رای پارلمان بخش خصوصی به حفظ کمیسیون اقتصاد سلامت
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
 
در دومین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران در دور نهم فهرست کمیسیون‌های مشورتی اتاق در این دوره با ۱۱ کمیسیون نهایی و به تصویب رسید
 
امضای برنامه عملیاتی همکاریهای وزارت بهداشت ایران و اندونزی
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
 
برنامه عملیاتی همکاری های بهداشتی بین ایران و اندونزی در حاشیه مجمع جهانی سلامت در ژنو، توسط مدیران ارشد وزارت بهداشت دو کشور به امضا رسید.
 
انفجار در بیمارستان محک یک کشته به جای گذاشت
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱
 
صابریان گفت: انفجار در خط گاز بیمارستان محک یک کشته به جای گذاشت.
 
اعلام آمادگی قطر برای گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه سلامت
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
 
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: وزیر بهداشت کشور قطر در دیدار با دکتر نمکی ضمن ابراز تمایل جهت گسترش ارتباطات و همکاری های بیشتر با وزارت بهداشت ایران، از پیشرفت ها و دستاوردهای موفق ایران در حوزه سلامت تقدیر کرد.
 
تحریم‌های یک جانبه بر پوشش همگانی سلامت اثر می‌گذارد
۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: تحریم‌های یک جانبه و ناعادلانه قطعا بر تلاش‌های پوشش همگانی سلامت در زمینه دسترسی به داروها، خدمات پیشرفته مراقبت بهداشتی و تکنولوژی و به خصوص بر افرادی که از بیماری مزمن رنج می‌کشند اثر می‌گذارد.
 
دلال‌بازی‌های کلان و بیمارانی که بی‌کیفیت درمان می‌شوند
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲
 
رئیس انجمن گردشگری سلامت ضمن تشریح مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های حوزه گردشگری سلامت در کشور، گفت: در سال گذشته حدود یک میلیارد دلار درآمد ارزی از این حوزه داشتیم.
 
سوء استفاده از قدرت فساد را در حوزه سلامت افزایش می دهد
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
 
کارشناسان می گویند: سوء استفاده از قدرت عمومی برای منافع خصوصی یکی از مسائلی است که احتمال بروز فساد در حوزه سلامت را افزایش می دهد .
 
آثار تحریم بر سلامت مردم
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲
 
وزیر بهداشت گفت: ما متعهد به اطمینان از دسترسی همه افراد به بسته جامع با کیفیت و موثر خدمات سلامت بدون تحمل مشکلات مالی هستیم.
 
واکنش "زدا" به حواشی انتصاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی به برخی حواشی رخ داده در فضای مجازی پیرامون انتصاب مدیرعامل این سازمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، فقط به دنبال عمل به تعهدات سازمانی خود هستم.
 
تحریم‌ها مشکل مضاعفِ نظام سلامت ایران
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
 
مشاور بین‌الملل سازمان جهانی بهداشت گفت: یکی از چالش‌های مهم ایران، محدودیت در بودجه نظام سلامت است. هرچند با توجه به بسته‌های ‌خدماتی و منابع محدود، مانند بقیه کشورها با محدودیت منابع روبه‌رو هستیم، اما درباره ایران نکته تحریم‌ها هم وجود دارد.
 
پوشش ۹۰ درصدی مراقبت‌های بهداشتی در روستاها
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
 
نمکی گفت: مراقبت‌های اولیه بهداشتی در مناطق روستایی به مناطق شهری با پوششی بیش از ۹۰ درصد بسط داده شده است.
 
تغییری در سازمان «بیمه سلامت» رخ نمی‌دهد
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
 
مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد که مدیر عامل این سازمان تغییر نمی‌کند.
 
علاوه بر محدودیت منابع، تحریم‌ها هم بر نظام سلامت موثر است
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
 
نماینده سازمان جهانی بهداشت گفت: یکی از چالش‌های مهم نظام سلامت ایران، علاوه بر محدودیت در بودجه نظام سلامت، موضوع تحریم‌ها است که چالش مخصوص ایران محسوب می‌شود.
 
عید فطر؛ آغاز غربالگری فشار خون ایرانی‌ها
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰
 
رئیس اداره قلب وزارت بهداشت گفت: آغاز غربالگری فشار خون از ۱۸ خرداد آغاز می‌شود و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.
 
هزینه ۷.۵ میلیارد تومانی ۱۵ هزار دیالیز برای خزانه کشور در هر روز
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
 
مدیرکل بیماری‌های پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت از انجام روزانه ۱۵ هزار دیالیز در ۵۶۵ مرکز دیالیز در کشور خبر داد و گفت: هر وعده دیالیز حدود ۵۰۰ هزار تومان برای خزانه‌ دولت هزینه دارد! (معادل ۷.۵ میلیارد تومان در هر روز).
 
ضرر ۲۳۰۰ میلیاردی بیمه‌ها از طرح تحول سلامت
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴
 
با گذشت چند سال از آغاز طرح تحول سلامت و آشکار شدن زوایای مختلف آن، یک عضو سندیکای بیمه‌گران ایران از ضرر و زیان ۲۳۰۰ میلیارد تومانی صنعت بیمه از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.
 
هزینه درمان در ایران یک دهم اروپاست
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
هاشم زاده گفت: هزینه خدمات درمانی ارائه شده به اتباع خارجی بین یک دهم تا یک پانزدهم هزینه‌های درمان در اروپا و آمریکای شمالی است.
 
اختلافات ۵ ساله تامین اجتماعی با وزارت بهداشت حل شد
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حمایت این سازمان از اجرای طرح تحول سلامت، گفت: در دود جدید، اختلافات پنج ساله تامین اجتماعی با وزارت بهداشت حل شد.
 
کنترل «فشار خون» ۲۰ میلیون نفر در ۲۶ هزار پایگاه سلامت از امروز
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲
 
طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون» از امروز با هدف سنجش و کنترل فشار خون ۲۰ میلیون نفر در ۱۰۰۲ بیمارستان و ۲۶ هزار پایگاه بهداشت سراسر کشور آغاز شد.
 
پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
 
رئیس سازمان نظام پزشکی میزان زمانی را که پزشکان عمومی و متخصص باید صرف ویزیت بیماران کنند، اعلام کرد.