يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,21 April 2019
خدمات سلامت
داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به سرمایه برخی از خیرین سلامت جفا کرده‌ایم
نمکی گفت: نمی‌گذارم که کسی چوب لای چرخ خیرین سلامت بگذارد و فردی که بخواهد ترمز کار خیر را بکشد، برکنار خواهم کرد و با هیچ کسی هم تعارف ندارم.
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ اعلام شد
شعار و روزشمار هفته سلامت ۱۳۹۸ از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.
تعرفه پزشکی بیمارستان‌های خصوصی بیش از ۴ برابر تعرفه‌های پزشکی دولتی
دولت باید بیمارستان‌های خصوی را ملزم کند تا بخشی از وظایف حاکمیتی را نیز در خدمات داشته باشند با این‌حال متاسفانه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ به نفع بخش خصوصی بود.
طرح خطر سنجی بیماری های قلبی دانشگاه تهران راه اندازی می شود
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت که طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، در هفته سلامت در این دانشگاه است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
بیمارستان های دولتی در تامین منابع مشکل دارند
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به کمبود منابع در حوزه سلامت کشور، گفت: بیمارستان های دولتی در تامین منابع مالی مشکل دارند.
 
حوزه سلامت نیازمند انضباط مالی است
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی، انضباط مالی در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی، نیازمند ایجاد انضباط مالی در حوزه سلامت هستیم.
 
از نپرداختن 5 ماه حقوق کارکنان تا انجام 20 عمل جراحی در روز!
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
چندی است بیمارستان امام سجاد(ع) مشهد در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود با مشکل مواجه شده که همین امر گلایه پرسنل را در بر داشته است.
 
برنامه‌ای جدید برای پیش برد برنامه‌های دانش بنیان
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
 
رضوانی‌فر گفت: متعهد هستیم که هر سه ماه یکبار گزارشی را ارائه کنیم تا در چار چوب قرارداد پیش برویم؛ اولین گزارش ما خرداد ماه اعلام می‌شود.
 
فهرست ثروتمندترین افراد جهان فوربس  در صنعت بهداشت و درمان
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 
به گزارش فانا، فوربس فهرست ۲۰۱۹ ثروتمندترین افراد جهان را منتشر کرد که در صنعت بهداشت و درمان ۱۰ نفر اول به شرح زیرند: 1- توماس فریست جونیور و خانواده، از موسسان شرکت HCA فعال در زمینه بهره‌برداری و مدیریت صدها بیمارستان و مرکز جراحی در آمریکا، ۱۲.۴ میلیارد دلار 2- سایروس پوناوالا، رئیس هیات ...
 
شورای نظارت بر خدمت رسانی به بیماران از سال 98 فعال می‌شود
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از شکل گیری شورای نظارت بر خدمت رسانی به بیماران به دستور وزیر بهداشت و ‏آغاز فعالیت این شورا از ابتدای سال 98 خبر داد.‏
 
سازمان‌های مردم نهاد سلامت زیر نظر وزیر بهداشت قرار می‌گیرند
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
 
وزیر بهداشت گفت: جلسه‌ای با حضور سازمان‌های مردم نهاد و بنیادهای فعال در حوزه سلامت برای بررسی مشکلات آنها به زودی برگزار می‌شود؛ قصد داریم همه این سازما‌ن‌ها به صورت مستقیم زیر نظر وزیر قرار گیرد تا متولی واحدی داشته باشند.
 
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
 
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «باید صرفا به شرکت‌های شستا نظارت و آن‌ها را واگذار کرد. حتی اگر بخش خصوصی می‌تواند به‌درستی شرکت‌ها را به سوددهی برساند باید به آن‌ها مجانی واگذار کنیم.» اظهارات رئیس‌جمهور در حالی است که بررسی‌های آماری عملکرد سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های شستا در سال‌های اخیر ...
 
واگذاری پرحرف و حدیث بیمارستان امام خمینی کرج
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: فردی که اخیراً در مزایده ۲۱۷ میلیارد تومانی خرید بیمارستان امام خمینی(ره) کرج برنده شده بود به هیچکدام از تعهدات اولیه خود عمل نکرده و استان در روزهای آتی در مورد تعرفه و نحوه این بیمارستان تصمیم‌گیری خواهد کرد.
 
دولت بدهی ۱۸۰ هزارمیلیاردی به تامین اجتماعی را بپردازد
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
 
ایلنا نوشت: عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران تاکید کرد: بخشی از زیان‌ده شدن سازمان تامین اجتماعی به دلیل سوءمدیریت ناشی از حضور افراد غیرمتخصص و خبره در زیرمجموعه‌های اقتصادی این سازمان است که باید اصلاح شود.
 
سال سختی برای ارائه خدمت به مردم محروم و متوسط در پیش داریم
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
 
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سال سختی برای ارائه خدمت به مردم محروم و متوسط در پیش داریم براین اساس لازم است تا خیرین نیز کمک کنند تا با تلاش شبانه روزی در راستای رضایت مردم قدم برداریم.
 
از ایجاد درمانگاه‌ برای «پروانه‌ای‌ها» تا جلوگیری از هدررفت داروهای بیماران سرطانی
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
 
رییس بنیاد بیماری‌های خاص پیشنهاداتی را برای جلوگیری از هدر رفت اضافه داروهای بیماران سرطانی و ایجاد درمانگاه‌هایی برای بیماران «ای‌بی» به وزارت بهداشت ارائه داد.
 
چالش‌های حوزه سلامت از سوی دانشمندان کشور‌های اسلامی بررسی شد
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
 
دانشمندان کشور‌های اسلامی در پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) به بررسی چالش‌های حوزه سلامت پرداختند.
 
بسیاری از بیمارستان‌ها در حال تعدیل نیرو
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
نائب‌رییس اول شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور پنج درخواست تعرفه‌ای این سازمان را تشریح کرد.
 
بازی با جان و سلامت مردم در البرز
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
 
بر اساس اسنادی که به دست باشگاه خبرنگاران جوان رسیده، در یک مرکز رادیولوژی گزارش‌های بیماران به غلط داده می‌شده است.
 
احتمال تعطیلی برخی مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان در سال ۹۸
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
 
مدیرعامل انجمن عالی مراکز غیردولتی توانبخشی معلولان کشور با بیان اینکه در سال ۹۶، هزینه نگهداری ماهانه یک معلول و سالمند به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌رسید گفت: این رقم در سال ۹۷ به بالغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است که این امر مشکلاتی را برای مراکز ایجاد کرده است.
 
سرانجام تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت
۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰
 
پیر صالحی گفت: ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی به طور کامل به دست صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی نرسیده است و وزیر بهداشت قول دادند با دانشگاه‌هایی که پول را در ردیف دارو و تجهیزات پزشکی صرف نکردند برخورد قاطعی کنند.
 
مدیرعامل شستا از تحولات بزرگ در این شرکت خبر داد
۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
 
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جریان بازدید امروز رئیس‌جمهور از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واگذاری سهام 40 شرکت از شرکت‌های زیر مجموعه شستا در بورس تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: عرضه شستا در بورس شاه بیت عرضه های سال آینده خواهد بود.
 
مجوز بیمارستان ایرانیان دوبی تمدید شد
۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
 
روابط عمومی جمعیت هلال احمر اعلام کرد: پس از چندین ماه رایزنی و تلاش مسئولان این جمعیت، مشکلات ایجاد شده برای فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی رفع و مجوز فعالیت این بیمارستان تحت مالکیت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تمدید شد.
 
گردشگران سلامت خارجی 1.2 میلیارد دلار ارزآوری داشتند
۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
 
رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی گفت: تخمین زده می شود در سال 96 گردشگران سلامت خارجی حدود یک میلیارد و 200میلیون دلار ارز آوری داشتند.