چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ,17 July 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
دردسرهای ارز 4200 تومانی برای صنعت دارو
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
 
مدیرعامل گروه دارویی سیناژن گفت: فعالان حوزه‌هایی که ارز 4200 تومانی دریافت می‌کنند مانند حوزه دارو به صورت پیش‌فرض متهم به فساد هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
 
لطفا برای نمایندگان مجلس کلاس توجیهی دارو برگزار کنید
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲
 
به نظر می‌رسد بسیاری از نمایندگان مجلس حتی دارای ابتدایی‌ترین اطلاعات عمومی هم درباره حوزه دارو نیستند و بعضا با اظهارنظرهایشان باعث شگفتی همگان می‌شوند
 
جزئیات جدید فساد در سازمان غذا و دارو
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
 
فانا، در حالی که تنها دو روز از اظهارات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر وجود شبکه فساد و رانت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی می‌گذرد، دیروز دکتر سعید نمکی در مراسم رونمایی از فعالیت‌های مؤسسه بهداری رزمی، دفاع مقدس و مقاومت به‌طور شفاف و صریح نسبت به مصادیق برخی رانت‌های به‌...
 
انتشار لیست شرکت‌های واردکننده لوازم و تجهیزات پزشکی
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
 
تنها یک روز پس از اعلام وزیر بهداشت مبنی بر عدم شفافیت در تخصیص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز دولتی به شرکت‌های واردکننده لوازم و تجهیزات پزشکی، سازمان غذا و دارو با هدف ایجاد شفافیت لیست این شرکت‌ها را منتشر کرد.
 
تولید ۳۷ محصول حوزه پزشکی بازساختی در یکی از شرکتهای دانش‌بنیان
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
 
رییس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از ثبت و تولید انبوه ۳۷ محصول در زمینه پزشکی بازساختی از سوی یکی از شرکتهای دانش‌بنیان خبر داد.
 
افزایش ناچیز بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی در برابر افزایش۴برابری قیمتها
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
 
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با انتقاد از افزایش نامتناسب بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی برای معلولان نسبت به افزایش قیمت این محصولات گفت: بودجه این حوزه نسبت به سال گذشته تنها ۲ میلیارد تومان افزایش داشته این درحالیست که برخی از اقلام وسایل کمک توانبخشی تا ۴ برابر افزایش قیمت داشته‌اند.
 
جزییات گردش ارزیِ "تجهیزات پزشکی" در ۹۷
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
 
در پی اعلام تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: کل گردش ارزی که برای حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۷ دریافت و تامین شده، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است و از این مبلغ، حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلارش ترخیص و وارد چرخه درمان شده است....
 
شرایط انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به دانشگاه های داخلی تشریح شد
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان علوم پزشکی که قبل از ژانویه سال ۲۰۱۹ برای تحصیل به خارج از کشور رفتند، پس از گذراندن واحدهای مشخص و در صورت داشتن شرایطی مانند دانشگاه معتبر، نمره‌های قابل قبول و معدل می‌توانند به دانشگاه های داخل کشور منتقل شوند.
 
واردات لوازم آرایشی و بهداشتی متوقف شد
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
 
رئیس هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان فرآورده های بهداشتی و آرایشی و عطریات ایران اعلام کرد که واردات کلیه لوازم آرایشی و بهداشتی به غیراز عطریات با تغییر اولویت ارزی از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری متوقف شده است.
 
هیچ کمک نقدی بین‌المللی به سیل زدگان را دریافت نکرده‌ایم
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
 
رئیس جمعیت هلال احمر از عدم دریافت کمک های نقدی بین المللی به سیل زدگان کشورمان به دلیل بسته بودن حساب های ارزی خبر داد.
 
داروخانه‌های هلال‌احمر دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به اظهارات اخیر رییس انجمن داروسازان واکنش نشان داده و گفت: همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال ...
 
۱۷ قلم از داروهای تخصصی بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
 
رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: سال گذشته، ۲۱ هزار و ۶۷۹ بیمار ام اس داروهای تخصصی خود را دریافت کردند که ۷ درصد از تعداد کل این بیماران از داروهای وارداتی استفاده کردند. در حال حاضر ۱۷ قلم از داروهای تخصصی بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت است.
 
پلاسمای تولیدی کردستان تبدیل به دارو می‌شود
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
 
پلاسمای مازاد بر مصرف بیمارستان‌های کردستان با هدف تولید و بازگشت دارو به اتریش ارسال می‌شود.
 
پوست چطور بازسازی و جوانسازی می‌شود؟
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
 
پژوهشگران آمریکایی برای نخستین بار موفق شدند نحوه عملکرد روش‌های درمانی موثر در جوانسازی پوست را توضیح دهند.
 
تدوین سیاست‌های ملی و دارویی در دستور کار سازمان غذا و دارو
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
 
رییس سازمان غذا و دارو بابیان اینکه تدوین سیاست‌های ملی و دارویی در دستور کار سازمان قرار دارد گفت: از امکانات صنعت، سندیکاها و دانشکده‌های داروسازی استفاده می‌کنیم تا این سیاست‌نامه را تهیه و جهت تصویب به مجلس ارائه دهیم تا دستخوش تغییرات مقطعی در سیاست‌ها نشویم.
 
شفاف‌سازی تنها راه قطع دست مافیای غذا و دارو است
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
 
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: ایران نیازی به استفاده از کانال مالی اینستکس در بحث غذا و دارو ندارد، در این مورد مافیای ورود و خروج دارو وجود داشت و افرادی سود گزافی از آن می‌بردند که نمی‌شود گفت اگر به شفاف‌سازی کمک کنیم، بعضی دست‌های این مافیا قطع می‌شود.
 
انسولین توژئو؛ ابزاری برای مدیریت و کنترل بهتر دیابت و افزایش کیفیت زندگی بیماران
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹
 
عضو هیات مدیره انجمن متخصصان غدد ایران گفت: انسولین توژئو به ویژه برای بیمارانی که دچار افت مکرر قند می‌شوند، تجویز می‌شود که اتفاقا باعث افزایش چشمگیر رضایتمندی آنها نیز شده است. توژئو ابزاری مناسب برای مدیریت و کنترل این وضعیت است و کیفیت زندگی فرد مبتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.
 
برطرف شدن نگرانی ناشی از افت قند شبانه با انسولین نسل جدید توژئو سانوفی
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴
 
فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: انسولین‌های نسل جدید از جمله توژئو سانوفی که به تازگی وارد بازار شده است، کمک می‌کنند که بیماران خطر افت قند کمتری را داشته باشند به خصوص افت قند شبانه که بیشترین نگرانی را برای پزشک و بیمار ایجاد می‌کند.
 
فرایند واردات دارو؛ از صفر تا 100
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
 
نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو با اشاره به اینکه دغدغه وزیر بهداشت در زمینه هزینه‌کرد درست ارز دولتی در حوزه واردات دارو و مبارزه با فساد قابل احترام است و همه باید تلاش کنند تا این دغدغه بطور جدی پیگیری شود، گفت: فرآیند واردات دارو از مرحله ابتدایی تا انتهایی به گونه‌ای است که امکان تخلف و انحراف ...
 
تعقیب قضایی ۳ نفر درحوزه سازمان غذا و دارو به اتهام اخذ رشوه
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
 
سخنگوی قوه قضاییه از تعقیب قضایی ۳ نفر درحوزه سازمان غذا و دارو به اتهام اخذ رشوه خبر داد.
 
 
گروه های خبری :