دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ,25 June 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
در خروج دارو‌های بدون نسخه از پوشش بیمه، تابع شورای عالی بیمه هستیم
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
 
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت: این سازمان در زمینه خروج دارو‌های بدون نسخه از پوشش بیمه تابع مصوبات شورای عالی بیمه است.
 
30 درصد ایرانیان کبد چرب دارند
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۹
 
عضو پژوهشکده گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: 30 درصد جمعیت کشور، مشکل کبد چرب دارند که می تواند به مرور زمان قلب، فشارخون و قند خون آنان را مختل کند.
 
بیماران سرطانی از داروهای داخلی راضی نیستند
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
 
مسئول انستیتو کانسر البرز گفت: واقعیت این است که داروهای ایرانی به نسبت داروهای مشابه خارجی عوارض بیشتری دارد و بیماران را راضی نمی‌کند.
 
خلع سلاح می شویم اگر آنتی بیوتیک نباشد
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
 
رئیس انجمن داروسازان بالینی ایران گفت: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها ما را در برابر عفونت هایی که ممکن است در آینده به وجود بیایند، خلع سلاح می کند.
 
ماجرای قرارداد نبستن بیمه سلامت با داروخانه‌ها
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
 
با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در خصوص بدهی ۸ ماهه بیمه سلامت به داروخانه‌ها توضیح داد: در حال حاضر بیمه سلامت تنها دو ماه به داروخانه‌ها بدهی دارد.
 
تاثیر آزاد شدن نرخ برخی داروها بر شرکت های دارویی مثبت اعلام شد
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
 
مهدی محمدزاده رئیس هیات مدیره انجمن علمی مدیریت و اقتصاد دارویی ایران ضمن تائید اخبار غیر رسمی منتشر شده مبنی بر خروج بیش از ٨٠ قلم داروی پرمصرف و OTC از پوشش بیمه گفت: داروهایی که از پوشش بیمه خارج شده اند داروهایی نیستند که تهیه آن ها فشاری بر بیمار وارد نماید. زیرا با وجود این که این داروها الزام ...
 
ایجاد مشکل در تهیه مواد مصرفی مراکز تحقیقاتی به دلیل نوسانات ارز
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
رییس مرکز تحقیقات آلرژی و ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ماه‌های اخیر به دلیل نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی در تامین مواد مصرفی مورد نیاز مراکز تحقیقاتی ایجاد شده که به بخش پژوهش کشور لطمه وارد کرده است.
 
راه اندازی سامانه اعلام و پیشگیری از کمبود در تأمین تجهیزات پزشکی
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
 
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: سامانه برخط، برای اعلام و پیشگیری از کمبود در تأمین تجهیزات پزشکی توسط اداره کل تجهیزات پزشکی طراحی و راه اندازی شد.
 
خروج ۸۰ قلم داروی ارزان‌قیمت از پوشش بیمه‌ای!
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به خروج ۸۰ قلم داروی بدون نسخه از لیست بیمه‌ها گفت: با این اقدام حدود ۱۴۰ میلیارد تومان برای منابع بیمه‌ای صرفه‌جویی صورت خواهد گرفت.
 
حبس داروی هموفیلی‌ها در شرکت‌های دارویی
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
 
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به دو مشکل اصلی در داروی بیماران هموفیلی، گفت: باید توجه کرد که هیچ کس به جز پزشک معالج اجازه ندارد در نسخه بیمار دست ببرد، دارو را کاهش یا افزایش دهد، اما متاسفانه بیمه‌ها این اقدام را انجام می‌دهند و در برخی مواقع تنها نصف داروی بیماران هموفیلی را تایید می‌کنند....
 
چک های داروخانه ها برگشت می خورد
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
 
عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان ایران، گفت: داروخانه ها به دلایل مختلف از جمله رکود اقتصادی و کاهش توان مالی مردم، در وضعیت بحرانی به سر می برند.
 
سالانه 10 هزار ایرانی به سرطان سینه مبتلا می شوند
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی گفت: سالانه 10 هزار مورد جدید ابتلا به سرطان سینه در جمعیت زنان کشور تشخیص داده می شود.
 
سنتز بیش از 12 قلم ماده دارویی پپتیدی و انجام 3طرح کلان ملی
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
 
رئیس و موسس پژوهشکده شیمی پپتید دانشگاه خواجه نصیر از سنتز بیش از 12 قلم ماده مؤثره دارویی پپتیدی، انجام 3 طرح کلان ملی و کسب دانش فنی تهیه برخی مواد مؤثره دارویی در این پژوهشکده خبر داد.
 
عدد داروهای خارجی کمیاب در کشور قابل توجه نیست
۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۷
 
روابط عمومی وزارت بهداشت، در واکنش به خبر کمبود دارو به علت نوسانات ارزی، توضیحاتی ارائه داد.
 
هشدار در خصوص مصرف شیرخشک‌های قاچاق آلوده
۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
 
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان در خصوص مصرف شیرخشک های قاچاق آلوده با نشان های تجاری Picto، Milumel،Celia،Lactel هشدار داد.
 
دستگاه همودیالیز در ایران تولید انبوه می شود
۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
 
مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: 10 سال است که برنامه ریزی تولید دستگاه همودیالیز در کشور از سوی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام گرفته است. اکنون به مراحله تولید انبوه رسیده و تجاری سازی آن از سوی یک شرکت دانش بنیان در حال انجام است.
 
ایران پنجمین کشور تولیدکننده دستگاه "همودیالیز" شد
۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
 
نخبگان و متخصصان کشور در بخش تجهیزات پزشکی موفق به طراحی و ساخت دستگاه "همودیالیز" شدند که رسماً ایران را در رده پنج کشور تولیدکننده دنیا قرار داد.
 
مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از بیمارستان‌های تأمین اجتماعی تا دو هفته آینده پرداخت می‌شود
۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از بیمارستان‌های این سازمان تا دو هفته آینده خبر داد.
 
97 درصد دارو‌های مصرفی کشور تولید داخلی هستند
۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
 
معاون فناوری و تحقیقات وزارت بهداشت با اعلام اینکه ۹۷ درصد دارو‌های مصرفی کشور تولید داخلی هستند گفت: دارو‌های تولید کشور هیچ فرقی از نظر کیفیت با نمونه خارجی ندارد.
 
قطار تعدیل منفی گروه دارو به "البرز" رسید
۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
 
در حالی که گروه دارویی البرز در سال 1395، موفق به تحقق سودی 465 میلیارد ریالی از محل فروش سرمایه گذاری های بلند مدت شد، در سال مالی 1396 تنها 306 میلیارد ریال درآمد از این محل شناسایی نمود که عمدتا از محل فروش بخشی از سهام گروه دارویی سبحان بود.
 
 
گروه های خبری :