سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
قاچاق معکوس انسولین‌
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۰
 
انسولین در داروخانه‌ها در حالی نایاب شده که رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می‌گوید ۱/۵ برابر نیاز کشور انسولین وارد کرده‌اند اما کمبود آن به دلیل قاچاق معکوس انسولین است. بیماران دیابتی یا باید انسولین را از بازار سیاه ۸ برابر قیمت داروخانه بخرند یا به انسولین‌های تاریخ گذشته متوسل شوند....
 
کمبود انسولین آنالوگ تحت تاثیر تحریم‌ها
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
 
رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران، با تاکید بر اینکه انسولین تولید داخل در کشور موجود است،‌ گفت: با وجود تحریم‌ها مشکل اصلی در حال حاضر تامین انسولین‌های آنالوگ و خارجی است که این هم مسئله جدید نیست.
 
نشت دارو از مراکز ترک اعتیاد
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو چرایی عرضه داروهای ترک اعتیاد در داروخانه ها را تشریح کرد.
 
راه‌اندازی بخش ویژه اورژانس و درمانگاه کرونا در بیمارستان «مسیح دانشوری»
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴
 
بخش ویژه اورژانس و درمانگاه جدید برای درمان بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری راه‌اندازی شد.
 
آمار نگران کننده کرونا در کشور
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۳
 
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کروناویروس در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
 
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۱
 
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران اعلام کرد که اسناد و اطلاعات واصله از کامیون های توقیف شده بیانگر این است که داروهای ساخت کشور عراق در این محموله وجود دارد.
 
در بدترین شرایط هستیم
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۹
 
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه ابتلای کادر درمان به کرونا در موج سوم بیشتر شده است، گفت: در بین پرسنل، افرادی هستند که چندین ماه است، به دلیل عارضه‌های کرونا نتوانستند برای کار به بیمارستان برگردند.
 
۳۶۳ مورد مثبت مالاریا در سیستان و بلوچستان از ابتدای امسال
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۷
 
کارشناس مسئول مالاریا وزارت بهداشت از ۳۶۳ مورد مثبت مالاریا در سیستان و بلوچستان از ابتدای امسال خبر داد.
 
چرا ایران وارد موج سوم کرونا شد؟
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۵
 
یک اپیدمیولوژیست معتقد است همه کشورهای دنیا یک «زمان طلایی» را در اختیار داشتند تا بتوانند از اوج گرفتن بیماری جلوگیری کنند اما خیلی از کشورهای دنیا از جمله ایران از این زمان طلایی که در اختیار داشتند به خوبی استفاده نکردند.
 
ایران به برنامه جهانی پیش خرید واکسن کرونا پیوست
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۳
 
مدیرکل نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از پیوستن ایران به برنامه جهانی پیش خرید و توزیع عادلانه واکسن کووید۱۹ موسوم به «کوواکس» خبر داد.
 
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۹
 
منابع آگاه در وزارت بهداشت ضمن ترديد در كمبود عددي دارو در بازار مصرف -در سطح داروخانه‌ها- از رواج پديده «برندينگ» در حوزه تقاضاي عمومي دارو و تاثير قابل‌توجه اين پديده در القاي رواني كمبود برخي داروهاي نسخه‌اي و حتي داروهاي بي‌نياز از نسخه OTC خبر دادند.
 
ایران بر سکوی نخست جلب مشارکت بیماران در مطالعه سازمان بهداشت جهانی برای درمان کرونا
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷
 
معاون تحقیقات وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی گفت: با گذشت شش ماه از اجرای مطالعه بزرگ کارآزمایی بالینی درمان بیماری کووید-۱۹ سازمان جهانی بهداشت و اعلام نتایج آن در روزهای گذشته، ایران در بین ۳۰ کشور همکار مطالعه، بر سکوی نخست «جلب مشارکت بیماران» در این طرح قرار گرفت.
 
ساختار معیوب سازمان غذا و دارو بلای جان سیاست‌گذاری
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۵
 
کارشناسان اقتصاد سلامت معتقدند انتقال مابه‌التفاوت منابع ارزی حاصل از حذف ارز ترجیحی به خدمات بیمه‌ای برای کنترل قیمت دارو پس از حذف آن تجربه‌ای موفق در گذشته است؛ اما برخی نافی این تجربه موفق بوده و بر افزایش شدید قیمت دارو در صورت انجام این کار تأکید دارد.
 
ابتکار یک جوان ۱۸ ساله آمریکایی برای آزمایش سریع کووید-۱۹
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
 
یک جوان ۱۸ ساله آمریکایی، آزمایشگاه کوچکی راه‌اندازی کرده‌ است که نتایج آزمایش کووید-۱۹ را به سرعت آماده می‌کند و به تلفن همراه می‌فرستد.
 
کرونا خدمات فلورایدتراپی دانش‌آموزان را متوقف کرد
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۱
 
رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات فلورایدتراپی و فیشورسیلنت که هر سال برای دانش‌آموزان انجام می شد، امسال به علت شیوع ویروس کرونا متوقف شد.
 
آیا تب‌سنج‌های لیزری باعث آسیب مغزی می‌شوند؟
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۹
 
مدتی است اخباری منتشر شده که ادعا می کند «دماسنج های مادون قرمز که برای اسکن دمای بدن در نزدیکی پیشانی قرار می گیرد، نور مادون‌‌‌‌‌قرمز را به طور مستقیم به غده صنوبری مغز می‌فرستد و آن را در معرض تابش مضر قرار می‌دهد.»
 
طراحی روشی برای کنترل التهاب چشم به همت محققان ایرانی
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۷
 
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند سامانه‌ای هیبریدی هیدروژل فیبروئین ابریشم - نانوذرات کیتوسان را برای رهایش داروی دگزامتازون برای کنترل التهاب چشم طراحی کنند.
 
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۰
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: دارو‌هایی که رسانه‌های غربی ادعا می‌کنند از ایران به عراق قاچاق شده است اصلا ایرانی نبودند و بخشی از دارو‌هایی هستند که از طریق خاک ایران بطور معمول به کشور عراق ترانزیت می‌شوند.
 
جزئیات ترانزیت دارو به عراق شفاف اعلام شود
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۸
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جزئیات مربوط به صادرات و ترانزیت دارو به عراق توسط دستگاه‌های مسئول اعم از وزارت بهداشت و گمرک باید به طور شفاف به اطلاع مردم برسد.
 
واکنش مدیرکل گمرک باشماق به ابهامات قاچاق دارو به عراق
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۶
 
مدیر کل گمرک مرزی باشماق به ابهامات قاچاق دارو به بخش عربی عراق واکنش نشان داد.
 
 
گروه های خبری :