دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ,19 November 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
تولید بخش عمده‌ای از واکسن‌های ضروری در کشور
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
 
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: بخش عمده واکسن‌های ضروری مورد نیاز مردم در کشور تولید و تأمین می‌شود، همچنین کارهای تحقیقاتی برای تولید واکسن آنفلوانزا در حال انجام است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم این واکسن را تولید کنیم.
 
آخرین وضعیت بازار دارویی کشور و توصیه وزارت بهداشت به مردم
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
 
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بازار دارویی کشور را تشریح کرد و با بیان اینکه خوشبختانه در آبان‌ماه میزان کمبود اقلام دارویی در کشور زیر ۳۰ درصد بوده که کمتر از یک درصد بازار موجود را شامل می‌شود، گفت: مردم از کیفیت داروی داخلی مطمئن باشند و پول‌شان را برای داروهای خارجی که ممکن است قاچاق بوده و یا ...
 
هشدار در مورد کاهش سرانه مصرف لبنیات در کشور
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱
 
سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: به نمایندگی از وزارت بهداشت هشدار می دهم که با افزایش قیمت شدید لبنیات و کاهش قدرت خرید مردم، سرانه مصرف شیر و لبنیات در معرض کاهش قابل توجه قرار دارد.
 
آخرین آمار ایدز در ایران و جهان
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
دبیر علمی کنگره بین المللی ایدز با بیان اینکه اﭘﯿﺪﻣﯿﻮﻟﻮژی بیماری ایدز طی سال های اخیر از روش ابتلا از طریق اعتیاد تزریقی و سرنگ مشترک به راه انتقال جنسی تغییر یافته است، گفت: آمار مبتلایان به ایدز در ایران بیش از ۶۶ هزار نفر تخمین زده می‌شود.
 
‍ وضعیت سفید  در بازار دارو
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
 
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تعداد اقلام فهرست کمبود دارویی در آبان ماه به کمتر از ۳۰ قلم رسید، گفت: با اقدامات صورت گرفته وضعیت دارو به نقطه قابل قبولی رسیده و کمبود در مورد داروهایی که مشابه تولید داخل ندارند، موردی است.
 
هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده است
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هیچ دارویی از فهرست بیمه خارج نشده اما مطابق قانون بیمه داروهای با قیمت پایین را تعهد می کند و ممکن است نوع گرانتر و خارجی برخی داروها از پوشش بیمه خارج شده باشد.
 
تهران، دوازدهمین شهر آلوده جهان
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
 
رییس گروه سلامت هوا و تغییرات اقلیمی وزارت بهداشت، آلودگی هوا را چهارمین علت مرگ و میر و دومین علت بیماری‌هایی نظیر سکته‌های قلبی و مغزی و سرطان‌های ریوی خواند و گفت: شهر تهران از بین ۲۶ شهر آلوده جهان، رتبه ۱۲ را دارد.
 
جزییات تولید عطر حرم طبیعی در ایران
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
 
رئیس اجرایی پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی دانشگاه شهید بهشتی از تولید و تحویل ۵۵۰ لیتر عطر حرم ساخت داخل به آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: طبق مذاکرات صورت گرفته قرار بر آن است تا پایان سال، میزان ۱۲۰۰ لیتر رایحه حرم از سوی این پژوهشکده به آستان قدس رضوی تحویل داده شود.
 
پرداخت مطالبات بخش دولتی تا پایان هفته
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
 
مدیر عامل بیمه سلامت در نشست خبری گفت: تا پایان هفته هزار میلیارد تومان در کل کشور توزیع اعتبار خواهیم داشت و بخش دولتی مطالبات مهر ماه ‏خود را دریافت می‌کند.
 
تحریم نبودن حوزه دارو ادعایی بیش نیست
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
 
وزیر بهداشت با بیان این که تحریم نبودن حوزه دارو، ادعایی بیش نیست و در عمل حوزه دارو نیز در تحریم است،گفت: در حال حاضر دارو آماده حمل است، اما هواپیما و کشتی حاضر نیست حمل کند، بنابراین از ادعا تا عمل فاصله است.
 
ماجرای حذف پوشش بیمه‌ای داروی تزریقی پوکی استخوان
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
 
رئیس انجمن روماتولوژی ایران در خصوص خروج داروی تزریقی بیماران پوکی استخوان از پوشش بیمه ای توضیحاتی ارائه داد.
 
پایش لحظه ای قیمت تجهیزات پزشکی
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷
 
مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: نحوه توزیع و قیمت های تجهیزات و ملزومات مصرفی توسط سامانه های آنلاین اداره کل تجهیزات پزشکی پایش لحظه ای می شوند.
 
شیوع آرتریت روماتوئید در زنان 3 برابر مردان است
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
 
دبیر انجمن روماتولوژی ایران با بیان اینکه آرتریت روماتوئید شایع ترین بیماری التهاب مفاصل است، گفت:شیوع این بیماری در زنان تقریبا 3 برابر مردان است.
 
دینار جای دلار را در مبادلات با عراق می‌گیرد
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
 
سفیر ایران در عراق گفت: با توجه به مشکلات پیش‌آمده در مبادلات بانکی به‌صورت دلار، پیشنهاد مشترک استفاده از دینار عراق یا صادرات و واردات به‌صورت تهاتری است.
 
ممنوعیت ارائه خدمات بیمه‌ای اداره بهداشت دوبی به بیمارستان ایرانیان سیاسی است
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸
 
نماینده مردم در مجلس دهم، اعمال ممنوعیت از سوی اداره بهداشت دوبی برای ارائه خدمات بیمه‌ای در بیمارستان ایرانیان را اقدامی سیاسی دانست.
 
۶ کشور متقاضی لارودرمانی در ایران شدند
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
 
رئیس مرکز جامع ترمیم زخم جهاددانشگاهی با بیان اینکه در ماگوت تراپی از لاروهای مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می کنیم، گفت: ۶ کشور از خدمات درمانی لارو درمانی ایران بهره می برند.
 
تحریم داروی بیماران دردمند به سبک آمریکایی
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
 
تحریم های یکجانبه و ناجوانمردانه آمریکا علیه مردم ایران فقط دامان نظام بانکی و صنایع و اقتصاد ایران را هدف نگرفته است، بلکه سلامت و جان مردم به مخاطره افتاده است، دسترسی به داروهای مورد نیاز بیماران سخت شده اما این اقدام غیر انسانی و ضد بشر به دروغ انکار می شود.
 
هر ۸ ثانیه یک نفر در اثر دیابت جان خود را از دست می‌دهد
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
 
دیابت به عنوان يك اختلال پيشرونده در حال شناخته شدن است و یکی از بزرگترین معضلات جامعه، عدم آگاهی از دیابت است و آمارها نشان می‌دهند هر ۸ ثانیه یک نفر جان خود را در اثر دیابت از دست می‌دهد. در حال حاضر هدفمان این است که راه‌های پيشگيری و كنترل دیابت را به مردم آموزش دهیم و اینکه بگوییم دیابت باید خیلی ...
 
واکسن آنفلوانزا در کرمان نایاب شد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
این روزها اگر به داروخانه های کرمان سر بزنید و سراغ واکسن آنفلوانزا را بگیرد فقط با یک جواب روبرو می شوید « نداریم و احتمال اینکه بقیه داروخانه ها هم داشته باشند کم است».
 
سند درمان کشور تصویب شد
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سند درمان کشور در دولت تصویب شد و فضای درمانی با تصویب این سند تا سال 1404 ساماندهی می شود.
 
 
گروه های خبری :