دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ,16 December 2019
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
رشد ۱۵ درصدی اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۹
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۷۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است که حدود ۱۵ درصد رشد دارد.
 
موفقیت محققان ایرانی در ساخت تسهیلگر راه رفتن کودکان فلج مغزی
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
 
مدیر گروه کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: محققان این دانشگاه با سعی و تلاش خود موفق به تولید دستگاه تسهیل کننده راه رفتن کودکان فلج مغزی شدند.
 
دستگاهی برای تعیین نمره چشم در خانه
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
 
دستگاهی براساس پتنت ثبت شده توسط دانشگاه MIT ساخته شده است که امکان تعیین نمره چشم را در خانه و بدون نیاز به مراجعه به مطب چشم پزشک فراهم می‌کند.
 
گیاهی‌بودن محصولات آرایشی دست‌ساز، دلیلی بر سلامت کالا نیست
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶
 
پژوهشگر داروساز و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به عرضه برخی فرآورده های آرایشی گیاهی دست ساز، گفت: گاهی فرآورده آرایشی تقلبی با ادعای گیاهی بودن به عنوان فرآورده سالم به مشتریان فروخته می شود و مشتریان تصور می کنند چون فرآورده آرایشی، گیاهی است، عوارضی ندارد ...
 
استان‌های رکورددار افراد فاقد بیمه
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
 
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه بیشترین افراد فاقد بیمه در استان تهران زندگی می‌کنند، گفت: حدود ۳۰ درصد از مردم پایتخت فاقد بیمه هستند و استان‌های خراسان شمالی، اصفهان و استان خوزستان در رتبه‌های دوم و چهارم قرار دارند.
 
مشکل واردات دارو از کره جنوبی حل نشده است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
 
دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره اعلام کرد که هنوز بانک‌های کره‌ای برای حل مشکل تبادل مالی اقدام خاصی انجام نداده‌اند و همچنان واردات دارو و غذا از این کشور به ایران با مشکل مواجه است.
 
دست نزنید! تابلوی حقوق بیماران نمایشی است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
سال‌ها از تدوین منشور حقوق بیمار توسط وزارت بهداشت می‌گذرد اما همچنان شاهد نقض حقوق بیماران در بسیاری از مطب‌ها و مراکز درمانی هستیم و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.
 
هشدار درباره مصرف مُسکن‌های مخدردار
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
 
مدیرعامل موسسه دانش اعتیاد و روان‌شناسی ایرسا ضمن هشدار نسبت به مصرف قرص‌های مسکن مانند استامینوفن، کدئین، دیفنوکسیلات، شربت اکسپکتورانت و... بیان کرد: پایه این قرص‌ها مخدر است که درمان معتادان به قرص‌های مسکن از درمان معتادان به مواد مخدر، به شدت سخت‌تر است.
 
کمبود قلم انسولین در داروخانه‌های اصفهان
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
 
مسئول روابط عمومی انجمن داروسازان اصفهان با اشاره به اینکه حدود یک ماه و نیم است که قلم انسولین سهمیه‌بندی شده و سهمیه بسیار ناچیز است، گفت: قلم‌های انسولین وارداتی است و به‌راحتی پیدا نمی‌شود.
 
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
 
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
 
پیوند سلول بنیادی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
 
فقط در سال گذشته نمونه‌های موفق متعددی از درمان کودکان مبتلا به اوتیسم، آنمی‌آپلاستیک، فلج مغزی و ALL با سلول‌ بنیادی خون بند ناف در کشور ثبت شده است. به دلیل مزایای متعدد این دانش شرایط ذخیره‌ نمونه برای خانواده‌‌ها بسیار تسهیل شده است.
 
طراحی سامانه توزیع کارپول توسط سازمان غذا و دارو
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
 
رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت: سامانه توزیع کارپول در کشور به وسیله سازمان غذا و دارو طراحی شده است.
 
بخش عمده هزینه های سلامت کشور هدر می رود
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است به دلیل نداشتن سیستم، بخش عمده ای از پول های سلامت هدر می رود.
 
یارانه ۴میلیونی برای ارتودنسی ۲ بیماری خاص
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
 
کارشناس هموفیلی و تالاسمی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت، خدمات جدیدی را که قرار است به هموفیلی‌ها و تالاسمی‌ها ارائه شود، تشریح کرد.
 
۶۰ درصد نیاز کشور به ویلچر در داخل تأمین می‌شود
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
 
مدیر مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه از ۱۱۰ هزار نیاز داخل به ویلچر، ۶۰ هزار ویلچر در داخل کشور تولید می‌شود و این فناوری از ۱۰ سال پیش تاکنون ساکن مانده است، گفت: تشنه محصولات هستیم و به فناوران توصیه می‌کنیم سبدی از ایده ارائه دهند که در این ...
 
بیش از ۹۰ درصد لوازم آرایشی باعث عفونت می‌شوند
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
 
محققان دریافته‌اند که بیش از ۹۰ درصد لوازم آرایشی مورد استفاده سبب بروز عفونت‌های پوستی می‌شوند.
 
خط قرمز
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
 
فانا، در جای جای ایران، این سرزمین پرگهر هزاران هزار مرد و زن پزشک، دندانپزشک، داروساز، پرستار و ماما، نیروی بهداشتی و ... با شرافت و صادقانه در حال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم عزیزمان و حفظ و ارتقای سلامت آنها هستند. نباید اجازه داد برخی سوءاستفاده‌ها و خیانت‌ها این زحمات شرافتمندانه ...
 
موفقیت چشمگیر یک درمان CAR-T
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
 
طلاعات ارائه شده در نشست انجمن هماتولوژی آمریکا نشان داد که تقریبا نیمی از بیماران لنفوم درمان شده با Yescarta که یک درمان CAR-T متعلق به شرکت گیلیاد ساینسز است، دستکم سه سال پس از دریافت این درمان زنده مانده‌اند
 
ثبت دو محصول دیگر البرزدارو در عراق
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸
 
انی پرسا مدیرعامل شرکت برکت الصحه در گفت‌وگو با فانا خبر داد: دو محصول دیگر شرکت البرز دارو شامل پارکین سی فورت و کتورولاک توسط شرکت برکت الصحه در عراق ثبت شدند
 
ساخت ایمپلنت‌هایی با قابلیت پیوند مستقیم با استخوان در کشور
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷
 
محققان ایرانی ایمپلنت‌هایی تولید کردند که قابلیت پیوند مستقیم با استخوان و چسبندگی مطلوب با بافت استخوان دارد.
 
 
گروه های خبری :