دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ,19 March 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
طرح تحول سلامت سالانه 22هزار میلیارد تومان پرداختی مردم را کاهش داد
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۱
 
قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت سالانه افزون بر22 هزار میلیارد تومان پرداختی از جیب مردم را کاهش داده که معادل نصف پرداختی هدفمندی یارانه هاست.
 
بیمارستان سازی در ایران با سرمایه ۴ شرکت خارجی
۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷
 
به گزارش فانا، دکتر محسن اسدی لاری در ششمین اجلاس کشوری معاونین و مدیران امور بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور کشورمان مبنی بر لزوم تعامل گسترده با دنیا، گفت: توسعه همکاری های دوجانبه با تمرکز بر کشورهای پیرامونی، گسترش صادرات محصولات و خدمات و سهم ...
 
بلاهایی که نصف کردن قرص بر سرتان می‌آورد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸
 
نصف کردن یک قرص پیش از مصرف آن باعث می‌شود ذرات ریزی از دارو در هوا منتشر شود که پس از تماس این ذرات با قسمت‌های حساس پوست همچون صورت، پلک و گردن، التهاب و حساسیت پوست را به همراه خواهد داشت.
 
کابینه هند تفاهم همکاری‌های بهداشت و طب سنتی با ایران را تصویب کرد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴
 
کابینه دولت هند، روز پنجشنبه 24 اسفند دو یادداشت تفاهم امضا شده میان دولت‌های هند و ایران برای همکاری در زمینه‌های بهداشت، دارو و داروهای سنتی در جریان سفر «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران به این کشور را تصویب کرد.
 
سمپوزیوم بین المللی سرطان در کیش برگزار شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰
 
اجلاس بین المللی سمپوزیوم سرطان همزمان با راه اندازی مرکز درمانی بیمارهای سرطان کیش روز چهارشنبه 23 اسفند ماه با حضور شماری از چهره های پزشکی شاخص ایران و جهان در محل همایش های بین المللی این جزیره مرجانی برگزار شد.
 
مضرات یک نوع آنتی‌بیوتیک برای سلامت عروق
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵
 
ین نوع از آنتی‌بیوتیک که در درمان عفونت‌های باکتریایی تجویز می‌شود عوارض بسیاری برای سلامتی دارد و به همین دلیل متخصصان نسبت به تجویز این دارو هشدار دادند.
 
سیاست‌های پیش رو پرداختی از جیب مردم را افزایش خواهد داد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲
 
مدیر عامل شرکت داروسازی خوارزمی گفت: باید توجه داشت که اگر در صنعت دارو گردش مالی مناسب وجود نداشته باشد، نمی‌توان مواد اولیه را تهیه کرد و تولید دارو داشت که عواقب این اتفاق طی ماه‌های آینده نمایان خواهد شد.
 
مجوز محصولات تراریخته بدون برچسب تعلیق می‎شود
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۹
 
وزارت بهداشت اعلام کرد: واردکنندگان و تولیدکنندگان محصولات تراریخته چنانچه برچسب گذاری نداشته باشند، مجوزهای بهداشتی آنها توسط سازمان غذا دارو تعلیق خواهد شد و در اختیار مراجع قانونی قرار داده می‌شوند.
 
گلایه داروخانه‌ها در پی معوقات تامین اجتماعی
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۸
 
داروخانه‌های فارس در پی معوقات تامین اجتماعی در مقابل این سازمان تجمع کردند.
 
تراشه ای برای ارزیابی واکنش بدن به دارو
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۲
 
مهندسان فناوری جدیدی ابداع کرده اند که می تواند برای ارزیابی تاثیر داروهای جدید و تشخیص عوارض جانبی احتمالی آنها مورد استفاده قرار گیرد.
 
معاون وزیر بهداشت: سرطان در کشور نگران کننده است
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۵
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در بین کشورهای پیشرفته و در حال پیشرفت است و مرگ و میر ناشی از سرطان هم چنان جزو عوامل نگران کننده در کشور ما می باشد.
 
ضرورت شناسایی ظرفیت‌ها در کشور برای تولید محصولات داخلی
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۹
 
وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی در حوزه خون شناسی تولید داخلی با اشاره به وجود ظرفیت بالا در کشور برای تولید محصول، افزود: باید این ظرفیت‌ها شناسایی شوند؛ چرا که کار آفرین، ثروت آفرین است و باعث تقویت غرور ملی می‌شود.
 
کپسول کافئین دار تولید شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
 
محققان در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق شدند کپسول هیدروژلی کافئین با قابلیت رهش آهسته و هدفمند مناسب برای سربازان، رانندگان، کارکنان نظامی تولید کنند.
 
افزایش ۹ درصدی بودجه وزارت بهداشت در سال ۹۷
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸
 
حریرچی با اشاره به رشد ۱۱ درصدی بودجه عمومی دولت در سال ۹۷ از افزایش ۹ درصدی بودجه اختصاصی وزارت بهداشت خبر داد.
 
افتتاح دفتر رسمی بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجی‌بادم (ACIBADEM) در ایران
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵
 
پنج‌شنبه، 19 بهمن‌ماه 1396، دفتر رسمی بیمارستان‌های زنجیره‌ای آجی‌بادم (ACIBADEM) در ایران به‌طور رسمی افتتاح شد.
 
ریشه‌کنی سونامی آنفلوآنزای طیور
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۴
 
رئیس سازمان دامپزشکی از صدور دستورالعمل جدیدی برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور خبر داد و اعلام کرد: اگر شرایط و رویه‌های کنونی در سال آینده نیز ادامه پیدا کند، میزان تلفات این بیماری تا دو برابر امسال یعنی بیش از ۴۰ میلیون قطعه طیور افزایش پیدا می‌کند.
 
۸۰درصد مردم پول بیمارستان خصوصی ندارند
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۱
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: هشتاد درصد مردم کشور توان پرداخت هزینه‌های بخش خصوصی سلامت را ندارند.
 
فروش مرگ در داروخانه و عطاری‌ها اکیدا ممنوع !
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۶
 
قرص برنج را در رده سیانور که برای خودکشی استفاده می شود قرار داده اند، برخلاف باور عموم این قرص برای خودکشی زجرآورترین و دردناک ترین انتخاب است چرا که مرگی سخت را به همراه خواهد آورد.
 
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
 
نتیجه اولیه و عجیب یک بررسی نشان داد: ۷ درصد از ژن‌های اسکات کلی فضانورد آمریکایی پس از بازگشت از فضا به زمین در دو سال قبل با ژن‌های نرمال او تطابق نداشته و تغییر کرده‌اند!
 
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸
 
توصیه جدید موسسه NICE بریتانیا: انجام هیستروسکوپی برای زنان با دوره‌های (پریودهای) سنگین به منظور فهمیدن علت این وضعیت توصیه می‌شود.
 
 
گروه های خبری :