چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ,19 September 2018
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
تولید داروهای ساندوز در بهستان تولید از مرحله API
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۲
 
خبرنگار فانا در حاشیه بازدید اخیر اعضای فراکسیون غذا و دارو مجلس از شرکت بهستان تولید با مدیر سیاست سلامت و دسترسی به بازار (Health Policy & Market Access) شرکت ساندوز گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است: ابتدا درباره فعالیت‌های شرکت ساندوز در ایران توضیح بفرمایید. شرکت ساندوز ...
 
۲۰ تا ۲۵ سال؛ متوسط زمان لازم برای ساخت یک بیمارستان با اعتبار دولتی
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
 
مدیرکل خیرین سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: متوسط زمان لازم برای ساخت یک بیمارستان با اعتبار دولتی در کشور بین ۲۰ تا ۲۵ سال است که با ورود خیرین و کمک‎های مردمی این متوسط می‌تواند به کمتر از سه سال برسد.
 
واردات شیری که رمق تولید را خشک می کند
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
 
در حالیکه کشور از لحاظ ارزی در شرایط خاص قرار دارد و امسال نیز سال حمایت از تولید داخل نامگذاری شده؛ وزیر صنعت اختیارات حجتی وزیر جهاد کشاورزی را دور زده و طی طرحی در هیئت دولت به دنبال واردات شیرخشک با ارز یارانه‌ای است.
 
پرونده چهار داروخانه متخلف روی میز قاضی
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
 
معاون دارو وغذای دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که پرونده چهار داروخانه دار متخلف استان برای برخورد قانونی به دادگستری ارسال شده است.
 
بلاتکلیفی دارویی‌ها در خصوص خرید محصولات پتروشیمی
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
 
در صورت خرید مستقیم محصولات پتروشیمی اگر امکان خرید مدت‌دار فراهم شود، اتفاق مثبتی برای داروسازان فراهم خواهد شد.
 
اینجا ۸۰ درصد مردم سرطان دارند!
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
 
مردم روستای کزاز شازند در محاصره لوله‌های سر به فلک کشیده پالایشگاه نفت، پتروشیمی و نیروگاه حرارتی گیر افتاده‌اند. پیشرفتی که برای آنها چیزی جز سرطان، ناراحتی‌های پوستی عجیب و غریب، جنین‌های بدون قلب و نازایی به ارمغان نیاورده است.
 
مشهد قطب زایمان با روش هیپنوتیزم در کشور است
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
 
رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا گفت: مشهد به عنوان قطب و تنها مرکز زایمان طبیعی به روش هیپنوتیزم در کشور شناخته شده است.
 
13 هزار ایرانی به سرطان سینه مبتلا هستند
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
 
عضو پژوهشکده سرطان پستان (سینه) جهاد دانشگاهی تهران گفت: طبق آخرین اعلام آمار سال 93 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،13 هزار نفر در کشور به سرطان سینه مبتلا هستند.
 
700هزار سالمند ایرانی "دمانس" دارند
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
 
پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰، درصد سالمندان ایران به بیش از ۳۰ درصد برسد؛ بر این اساس درصد جمعیت سالمند در ایران از میانگین جهان و آسیا بیشتر و از هر سه نفر، یک نفر سالمند خواهد بود. از طرفی هم طبق پژوهش‌های انجام شده، آلزایمر هفت تا ۹ درصد سالمندان در سنین مختلف را درگیر می‌کند و به طور تخمینی، ۷۰۰هزار ...
 
مافیای دارو در لبنان چگونه به ایران اجازه صادرات دارو به این کشور را نمی‌دهد؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
 
به گفته‌ی مسئولین ایرانی، این کشور حدود ۹۶ درصد از دارو‌های مورد نیازش را در داخل تولید می‌کند، در مقابل، لبنان ۹۰ درصد نیاز خود را از خارج وارد می‌کند که عموما هم شرکت‌های بازرگ خارجی تولید آن را به عهده دارند و آن را به بالاترین قیمت به لبنان می‌فروشند.
 
ویزیت و داروخانه مجازی قانون می خواهد
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
 
معاون برنامه‌ریزی راهبردی وزیر بهداشت گفت: موازی کاری بین وزارت بهداشت و دستگاه های دیگر مثل سازمان استاندارد، بیمه ها و نظام پزشکی وجود دارد که باید حل شود، مباحث جدیدی مانند ویزیت مجازی و داروخانه مجازی یا ذخیره ژنتیکی ایران نیز وجود دارد که به قانون نیاز دارد.
 
رشد اقتصادی ایران: 1.8 درصد
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
 
تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و (به قیمت های ثابت سال 1390) در سه ماهه اول سال 1397 به 1676.7 هزار میلیارد ریال رسید.
 
رئیس مرکز هماهنگی امور اقتصادی در وزارت بهداشت منصوب شد
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
 
وزیر بهداشت در حکمی حسین قریب را به عنوان رئیس مرکز هماهنگی امور اقتصادی منصوب کرد.
 
دستور رئیس جمهور برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور از ابلاغ نامه رئیس جمهور به استانداران برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور خبر داد.
 
احتمال وجود رانت درتخصیص ارز دولتی به واردکنندگان دارو
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، گفت: می توان با ارز ثانویه اقلام مورد نیاز درحوزه سلامت از جمله دارو و تجهیزات پزشکی را وارد کشور کرد.
 
تقدیر سازمان ملل از پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر در ایران
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
 
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اجلاس سران در سازمان ملل متحد گفت: جایزه‌ای هفته آینده در این اجلاس به جمهوری ‏اسلامی ایران و کمیته پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ایران اهدا می‌شود.‏
 
کمبود بیش از۱۰۰ قلم دارو قابل قبول نیست
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
 
نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه کمبود بیش از ۱۰۰ قلم دارو قابل قبول نیست،گفت: اغلب داروهای بیماران سرطانی وارداتی است.
 
کنترل بیماری کودکان اوتیسم توسط سگ‌های دستیار
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
 
استفاده از سگ‌های دستیار روش جدیدی است که به تازگی برای کنترل بیماری اوتیسم در دنیا مطرح شده است. این روش برای اولین بار در ایران نیز انجام می شود.
 
روزی ۱۳۹ میلیارد تومان به کالاهای وارداتی تحمیل شد!
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
 
در شرایطی که طی روزهای گذشته هیات وزیران تصویب کرد که ثبت سفارش برای واردات کالا به استثنای خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد "گرچه این مصوبه خوبی است، اما روزی یک میلیون تومان هزینه به هر کانتینر که از بیست‌و یکم فروردین در گمرک مانده، تحمیل شده است". لذا با توجه ...
 
کمبود لوازم معمولی پزشکی برای کنترل عفونت در بیماستان‌ها
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
 
رئیس مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان امام خمینی گفت: کمبود تجهیزات و حتی لوازم معمولی پزشکی که برای کنترل بیماری‌های عفونی است، بسیار مشکل‌ساز شده و خطرناک است.
 
 
گروه های خبری :