چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ ,6 July 2022
تجهیزات و ملزومات پزشکی
کیفیت کیت‌ها و مواد مصرفی آزمایشگاه‌ها کاهش یافته است
به گزارش خبرنگار فانا، محمدعلی برومند متخصص پاتولوژی و طب آزمایشگاهی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضو هیات مدیره انجمن علمی آسیب‌شناسی ایران و عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ در نشستی خبری به مناسب 30 فروردین ماه؛ روز علوم آزمایشگاهی اظهاراتی را مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیرند:
کیت‌های تشخیص کرونای تولید داخل قابلیت شناسایی اُمیکرون را دارند
مدیرعامل شرکت پیشتاز طب زمان گفت: براساس بررسی‌های انجام شده توسط خودمان و همچنین وزارت بهداشت، پنج کیت تشخیص کرونا از مجموع کیت‌های تولید داخل قابلیت تشخیص واریانت اُمیکرون را دارند که محصول ما نیز جزو همین کیت‌ها است.
فرافکنی‌های نوده فراهانی به‌جای پاسخ‌گویی درباره کم‌کاری‌ها در مقابله با کرونا
رئیس اتحادیه صنف تجهیزات و لوازم پزشکی در پاسخ به علت کمبود برخی اقلام پزشکی در مقابله با کرونا و شکل‌گیری پدیده احتکار این کالاها با اظهاراتی قابل تأمل صرفاً به فرافکنی پرداخت.
وقتی وزارت بهداشت ماسک را از بازار سیاه می‌خرد!
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متاسفانه هیات‌امنا طی این چند روز مجبور شد از بازار سیاه ماسک تهیه کند، گفت: واحدهای تولیدکننده ماسک باید مطابق با آمار مورد پیش‌بینی وزارت بهداشت، ماسک تولید کنند وگرنه نمی‌توانیم نیازهای مراکز درمانی و داروخانه‌ها را پوشش دهیم.
نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به رییس شورای عالی امنیت ملی
وزیر بهداشت در نامه ای به رییس جمهور آورده است: آیا رواست گروهی دل به دریای آلودگی جهت رهایی مردم بزنند و گروهی لباس و ماسک اینان و بیمارانشان را در انبارها برای سودجویی صد برابری و یا قاچاق به دیگر کشورها ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
ضرورت نظارت بر سایت‌های فروش لنز و عینک طبی
۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸
 
نایب رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: موارد رو به افزایشی از مشکلات بهداشتی و پزشکی برای خریداران این کالاها از سایت‌ها و صفحات فاقد مجوز به مراکز درمانی و دفاتر کار اپتومتری گزارش می‌شود و ضرورت نظارت بر سایت های فروش لنز و عینک طبی ضروریست.
 
افزایش ۲.۵ تا ۴ برابری قیمت تجهیزات پزشکی با حذف ارز دولتی
۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۸
 
رئیس کمیته تجهیزات پزشکی معاونت تحقیقات وزارت بهداشت از افزایش ۲.۵ تا ۴ برابری قیمت تجهیزات پزشکی با حذف ارز دولتی خبر داد.
 
واکنش سازمان غذا و دارو به کمبود سمعک در کشور
۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰
 
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: براساس سوابق ترخیص سمعک طی 4 سال اخیر ،گزارشات نشان می دهد که نیاز واقعی کشور حدود یک چهارم اعداد اعلامی اعضا محترم انجمن شنوایی سنجی بوده که طی نامه رسمی از ایشان درخواست ارایه توضیحات در خصوص اظهارات ایشان که می تواند موجب نگرانی مددجویان عزیز ...
 
سمعک کمیاب شد!
۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۲
 
عضو انجمن علمی شنوایی شناسی ایران با انتقاد از توزیع قطره چکانی سمعک در مراکز درمانی خواستار پیگیری این موضوع از سوی مسؤولان سازمان غذا و دارو شد.
 
تعطیلی برخی خطوط تولید تجهیزات پزشکی به دلیل افزایش هزینه ها
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹
 
دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی کشور گفت: متاسفانه اصلاح قیمت ها دیر به دیر انجام می شود.
 
برخی اقلام توانبخشی ساخت داخل بی‌کیفیت هستند
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹
 
سرپرست دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی کشور با بیان اینکه برخی اقلام توانبخشی ساخت داخل از کیفیت مناسب برخوردار نیست، درباره ارائه خدمات دندانپزشکی به افراد دارای معلولیت و سالمندان توضیحاتی ارائه کرد.
 
بررسی آثار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در حوزه تجهیزات پزشکی
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷
 
اعضای اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی ایران، ضمن تاکید بر اینکه طبق مصوبه مجلس قرار بود ارز دارو و تجهیزات به شرطی حذف شود که اختلاف قیمت نسبت به سال گذشته احساس نشود، اما عدم برنامه‌ریزی‌های به‌ موقع شرایط را سخت‌تر کرد؛ چرا که زیرساخت لازم برای این امر وجود نداشت.
 
کمبود ۳۸۰ هزار سمعک در کشور
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶
 
رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران بر ضرورت تامین سمعک از طریق واردات بیش از پیش تاکید کرد و گفت: اکنون ۵۰۰ هزار کم شنوا در کشور وجود دارد و با کمبود ۳۸۰ هزار سمعک مواجه هستیم.
 
از سمعک تا ویلچر؛ هشت تا ده برابر شدن قیمت تجهیزات توانبخشی
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵
 
سرپرست دفتر امور توانبخشی روزانه و توانبخشی پزشکی سازمان بهزیستی کشور گفته است که بهزیستی برای تأمین به‌موقع وسایل توانبخشی با کیفیت، دچار مشکل است و با توجه به اینکه هر روز به جمعیت هدف نیازمند اضافه می‌شود، باوجود تلاش برای تأمین اعتبارات، مشکلات وجود دارد.
 
مدیرکل دفتر صنایع، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی وزارت صمت منصوب شد
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰
 
­وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور حکمی، عبدالناصر آزاد بخت را به سمت «مدیرکل دفتر صنایع، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی» وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
 
سرنوشت تجهیزات پزشکی پس از تغییر مسیر ارز چه می‌شود؟
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳
 
مصوبه مجلس برای تغییر مسیر ارز دارو و تجهیزات پزشکی، معادلات بازار سلامت را برای مقابله با رانت و ارزخواران تغییر می‌هد اما مشخص نبودن شیوه‌ها، این سئوال را مطرح می‌سازد که در این جراحی اقتصادی، سرنوشت یک میلیارد دلار ارزی که برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص می‌یافته، چه خواهد شد؟
 
یک دستگاه پرتودرمانی وارداتی با ارز 4200 تومانی، 2 سال است ناپدید شده !
۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶
 
یک دستگاه پرتو درمانی به نام گامانایف که می تواند جان افراد مبتلا به تومور مغزی را درمان کند، دو سال است که در گیر و دار کارهای اداری باقی مانده است.
 
هیچ کمبودی در تولید سرسوزن نیست
۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳
 
شرکت آوا پزشک وابسته به هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در بیانیه‌ای اعلام کرد: خطوط تولید این شرکت با ظرفیت کامل فعال است و در خصوص محصولات این کارخانه هیچ‌گونه کمبودی وجود ندارد.
 
طراحی و تامین کیت های غربالگری اولیه آبله میمونی توسط انستیتو پاستور ایران
۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰
 
سرپرست انستیتو پاستور ایران گفت: با توجه به شیوع بیماری آبله میمونی در کشورهای مختلف و لزوم آمادگی شبکه آزمایشگاهی تشخیص مولکولی کشور جهت تشخیص بهنگام موارد مشکوک احتمالی، انستیتو پاستور ایران کیت غربالگری اولیه اورتوپاکس ویروس را طراحی نموده و آماده توزیع به آزمایشگاههای منتخب شبکه آزمایشگاهی کشور ...
 
رئیس کمیته تجهیزات پزشکی منصوب شد
۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰
 
رئیس کمیته تجهیزات، شبیه سازها و ملزومات پزشکی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت منصوب شد.
 
تولید تقلبی و مونتاژ را مخرب می دانیم
۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵
 
رییس سازمان غذا دارو با بیان اینکه تولید تقلبی و مونتاژ را بسیار مخرب می دانیم و امیدواریم به زودی از کشور رخت ببندد، گفت: متاسفانه به تجهیزات پزشکی آنچنان که باید بها داده نشده است و باید مونتاژ را از تولید اصیل جدا کرد.
 
تخصیص ۵٠ درصد ارز ترجیحی به ٢٠ شرکت تجهیزات پزشکی صحت ندارد
۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۱
 
رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی در نشست خبری ایران هلث به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
 
اختراع دستگاه‌های تجهیزات پزشکی توسط شرکت‌های دانش بنیان برای اولین بار در دنیا
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از اختراع و ساخت دستگاه‌های تجهیزات پزشکی توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی برای اولین بار در دنیا خبر داد.
 
افزایش 300 درصدی کیت‌های آزمایشگاهی
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵
 
دبیر علمی کنگره علوم آزمایشگاهی گفت:دولت و وزارت بهداشت فقط ۳۰ درصد هزینه‌های آزمایشگاهی را تقبل می‌کند.
 
یک تست جدید برای تشخیص همزمان کووید-۱۹، آنفلوآنزا و RSV تائید شد
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳
 
به گزارش فانا، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) نخستین تست بدون نسخه تشخیص کووید-۱۹ که می‌تواند آنفلوآنزا و RSV را نیز تشخیص دهد، تائید کرد. فرد با استفاده از این تست می‌تواند نمونه سواب بینی خود را در خانه جمع‌آوری کند و سپس نمونه را برای آنالیز به آزمایشگاه بفرستد. این تست می‌...