چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ,28 September 2022
 
 
مهرآمیزی در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
تولید دستکم 3 داروی جدید توسط تهران شیمی در سال جاری
لانچ پودر برای تهیه سوسپانسیون کلیندامایسین در ماه آینده
 
مدیرعامل شرکت داروسازی تهران شیمی جلسه دیروز مدیران هلدینگ دارویی تهران شیمی (نوفیکو) با روسای ادارات حوزه اداره كل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در این جلسه سیاست‌های قرارگاه را اعلام کرد و در عین حال دو موضوع عدم صدور پروانه جدید برای داروهایی که دارای بیش از 8 پروانه فعال در بازار هستند و همچنین توقف ورود 60 قلم داروی مشابه تولید داخل را تبیین کرد.
 
علی مهرآمیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه در این جلسه مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو عنوان کرد که توقف واردات مواد اولیه دارویی دارای مشابه تولید داخل بدون ظرفیت سنجی توان تولید داخل انجام نخواهد شد، اظهار کرد: مهمترین موضوع مطرح شده در این جلسه این بود که تامین دارو در سال جاری به بهترین نحو ممکن انجام شود و اگر شرکتی تعهدی برای تامین دارو بدهد و بعد نتواند به تعهد خود عمل کند، سازمان غذا و دارو با آن شرکت شدیدا برخورد می‌کند و پروانه کار تولیدش را باطل می‌کند.

او با اشاره به بازدید روسای ادارات حوزه اداره كل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از بخش‌های مختلف کارخانه داروسازی تهران شیمی به ویژه بخش آزمایشگاه، تحقیق و توسعه و جامدات عنوان کرد: در این جلسه ما خواستار حمایت بیشتر سازمان از شرکت‌های داروسازی شدیم و این حمایت‌ها باید به گونه‌ای باشد که شرکت‌ها دچار ضرردهی در زمینه تولید برخی از محصولاتشان نشوند.

مهرآمیزی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت داروسازی تهران شیمی به روند رو به جلوی خود در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته ادامه خواهد داد، توضیح داد: برای سال جاری تولید و عرضه 16 قلم دارو را در دستورکار داریم که دستکم 3 قلم از این داروها نیز داروهای جدید هستند که تولیدکننده دیگری در کشور ندارند. یکی از داروهای جدید، پودر برای تهیه سوسپانسیون کلیندامایسین با برند داتیسین بوده که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت تهران شیمی تولید شده است و ماه آینده آن را لانچ می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت داروسازی تهران شیمی با اشاره به تحقق برنامه فروش و سودآوری این شرکت در سال 97 اظهار کرد: برای سال جاری نیز بودجه فروش 450 میلیارد تومانی را هدف‌گذاری کرده‌ایم.
 
گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۰۶۲۷
پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :