شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ,1 October 2022
 
 
عرضه ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر
 
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از عرضه ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر خبر داد.
 
به گزارش فانا، عباس تابش با اشاره به توزیع بخشی از چای وارداتی با ارز دولتی در طرح محرم و صفر اظهار کرد: در هفته‌های گذشته چندین جلسه با شرکت‌های واردکننده چای داشتیم و با توجه به اسناد چای وارداتی با ارز رسمی، گزارش کاملی از این بررسی‌ها را به ستاد تنظیم بازار اعلام کردیم.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، 750 تن چای وارداتی با ارز دولتی شناسایی شدند که این میزان چای برای طرح محرم و صفر و تامین چای مورد نیاز در این طرح تخصیص یافت.

به گزارش تسنیم، آمار واردات چای با ارز دولتی نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پیش از 18 خرداد ماه، حدود 20 هزار تن چای با ارز دولتی به کشور وارد شده است و پیش از این نیز سازمان حمایت از شناسایی 70 شرکت واردکننده چای با ارز دولتی خبر داده بود.

بر همین اساس لازم است تا مشخص شود، شرکت‌های واردکننده چای که بیش از 19 هزار و 250 تن چای وارداتی با ارز دولتی را تا پیش از اواسط خرداد ماه به کشور وارد کرده بودند، آیا مابه‌التفاوت ارز دولتی و ارز نیمایی را پرداخت کرده‌اند و در غیر اینصورت، این چای وارداتی با ارز دولتی با چه قیمت و به چه شکلی در بازار توزیع شده است؟
 
کد مطلب : ۲۲۲۹۵
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :