شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ,1 October 2022
 
 
مانعی برای استفاده ازمحصولات مورد تایید تراریخته وجود ندارد
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: محصولات تراریخته‌ای که مورد تأیید اتحادیه اروپا و آمریکا است و در کشورهای دنیا نیز مصرف می‌شود منعی برای وارادات به ایران ندارد و برای اطلاع مصرف‌کننده بر روی محصول نیز عنوان تراریخته نوشته می‌شود.
 
به گزارش فانا، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز با اشاره به شعار «اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقأ سلامتی» هفته ملی غذا در ایران اظهار داشت: تعداد 892 واحد صنعتی تولید غذا تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که طبق استانداردهای کشوری پروانه ساخت و بهره‌برداری دریافت کردند.

محمد جواد خشنود ادامه داد: طی 18 ماه گذشته با بیش از 7 هزار بازدید حدود 6 هزار مورد نمونه‌برداری از محصولات تولیدی غذایی کارخانه‌ها انجام شده است که 5 درصد آن غیرقابل مصرف بوده است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر اینکه مردم باید در خرید محصولات به نشان سیب و نشان ایمنی دقت کنند، ابراز داشت: نشان سیب بر روی محصولات به این معنی است که دارای پروانه ساخت بوده و اجازه ورود به بازار عرضه را دارند، نشان ایمنی یعنی محصول سلامت‌بخش است یا از یک تهدید سلامت جلوگیری می‌کند.

محمد مهدی رزمجو ادامه داد: در سطح کشور 220 محصول دارای نشان ایمنی هستند که 30 محصول متعلق به استان فارس است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص محصولات تراریخته گفت: در حال حاضر روغن ذرت، سویا، پنبه دانه و کلزا به عنوان محصولات تراریخته وارد کشور می‌شوند که از نظر سلامت کنترل شده‌اند؛ محصولات تراریخته‌ای که مورد تأیید اتحادیه اروپا و آمریکا است و در کشورهای دنیا نیز مصرف می‌شود منعی برای وارادات به ایران ندارد و برای اطلاع مصرف‌کننده بر روی محصول نیز عنوان تراریخته نوشته می‌شود.

رزمجو با تأکید بر اینکه مردم از محصولات شناخته شده استفاده و از تولیدات مشکوک به قاچاق یا غیربهداشتی استفاده نکنند، افزود: شرکت‌هایی که تحت عنوان محصولات گواهی شده میوه‌های خام عرضه می‌کنند، سموم باقی مانده در میوه را دوبار کنترل می‌کنند که نسبت به میوه‌های فله‌ای مناسب هستند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص استفاده از گوشت‌های حرام در تهیه محصولات حاصل از فراوری گوشت مانند سوسیس و کالباس تصریح کرد: اخیراً یک محصول فرآوری شده گوشتی که از گوشت خوک در آن استفاده شده بود شناسایی و سریعاً به مراجع قضایی گزارش شد، این محصول قاچاق و غیر بهداشتی بود اما محصولات تولید شده داخلی رصد می‌شوند و استفاده از ضایعات مرغ یا گوشت برخی حیوانات در تولید سوسیس و همبر چندان صحت ندارد و گاهی اغراق می‌شود.

رزمجو با اشاره به کاهش سن محصولات آرایشی در بین زنان گفت: قیمت پایین محصولات بهداشتی و آرایشی یکی از علائم قاچاق بودن کالای عرضه شده و هشداری برای استفاده نکردن از چنین محصولاتی است چراکه انواع آسیب‌ها را به دنبال خواهد داشت.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطر نشان کرد: در راستای نظارت بر محصولات کشاورزی عرضه شده در بازار، سالانه هزار و 700 نمونه‌ مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا میزان نیترات، سموم و فلزات سنگین بررسی شود که از جمله محصولاتی که مورد ارزیابی هستند، می‌توان به  سیب زمینی، خیار، گوجه فرنگی، سیب و پرتقال و سبزی و صیفی‌جات و برنج و گندم اشاره کرد.

به گفته وی در محصولاتی که به صورت نوبرانه عرضه می‌شود مثل توت فرنگی و انگور یاقوتی سم بیشتری باقی می‌ماند.

رزمجو توصیه کرد: در تابستان میوه‌ها به صورت متناوب استفاده شود، میوه و سبزی‌جات با آب روان به طور کامل شسته شود چرا که محل تجمع سموم باقی مانده در سطح پوست میوه است، پس از شست‌وشو میوه و سبزیجات با دستمال خشک شوند و میوه‌ها موقع مصرف پوست‌گیری نازک شوند تا با رعایت این نکات درصد قابل توجهی از باقی مانده سموم کم شود.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص روغن پالام نیز یادآور شد: این روغن در دنیا بیشترین مصرف را دارد چراکه بافت خوبی به غذا می‌دهد و مقام در برابر حرارت است،  مسئله‌ای که باعث شد وزارت بهداشت مقابل این روغن موضع بگیرد، استفاده بیش از حد کارخانه‌های تولیدکننده مواد غذایی به دلیل قیمت پایین آن بود.
 
کد مطلب : ۲۲۷۵۲
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :