جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
 
ممنوعیت ارجاع بیمار برای تهیه دارو و تجهیرات پزشکی
برکناری رئیس بیمارستان متخلف
 
جهانپور گفت: رئیس یک بیمارستان به علت اینکه بیمار را برای تهیه برخی اقلام به خارج از بیمارستان ارجاع داده بود برکنار شد.
 
به گزارش فانا، کیانوش جهان پور مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت درباره ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:  هرگونه ارجاع بیمار یا خانواده و اطرافیان بیماران جهت تهیه دارو یا تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان خلاف است.جهان پور بیان کرد: درخواست ما از بیماران و همراهانشان این است که در صورت مشاهده هرگونه مورد برای تهیه دارو، تجهیزات ملزومات مصرفی پزشکی به خارج از بیمارستان موضوع را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اطلاع دهند و قطعاً موضوع پیگیری خواهد شد.

رئیس بیمارستان ها  باید پاسخگوی ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان باشد

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد:  ریاست بیمارستان ها در صورت ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی باید پاسخگو باشد و مسئولیت تأمین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران با خود بیمارستان است. در هفته‌های اخیر مواردی داشتیم که بیمار برای برخی خدمات ساده رادیولوژی و تهیه برخی اقلام به بیرون از بیمارستان ارجاع داده شده بود. زمانی که مورد گزارش شد و پس از بررسی به تایید رسید،  رئیس بیمارستان برکنار شد و این موضوع قابل تعمیم به بیمارستان‌های دیگری است.

جهان پور اظهار کرد: به بیمارستان‌های خصوصی هم ممنوعیت ارجاع بیمار برای تهیه دارو و تجهیرات پزشکی به خارج بیمارستان بخشنامه شده است و باید توجه داشت که قبل از اجرای طرح تحول سلامت ارجاع بیمار برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان در کشور ما بالا بود و روند رو به افزایشی داشت اما خوشبختانه با اجرای این طرح ارجاع بیمار برای تهیه دارو و تمهیدات پزشکی به خارج بیمارستان ممنوع شد.
 
کد مطلب : ۲۳۶۱۰
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :