جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
 
گلایه پزشکان شیرازی از پرداخت نشدن کارانه‌ها
ماجرای لغو اعمال جراحی در شیراز
 
هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهر شیراز گفت: تعداد بیش از یکصد نفر از اعضای هیأت علمی و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نامه‌ای را تهیه کرده بودند و قرار بر این بود که اعمال جراحی الکتیو (غیر اورژانسی) از امروز به دلیل پرداخت نشدن مطالبات و کارانه‌های آنها انجام نشود که این موضوع با تغییر رئیس این دانشگاه لغو شده است.
 
به گزارش فانا، مسیح شفا عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهر شیراز درباره نامه منتشر شده از سوی اعضای هیأت علمی این دانشگاه در زمینه پرداخت نشدن کارانه‌ها و لغو اعمال جراحی غیراورژانسی از روز دوشنبه در مراکز درمانی شیراز توضیح داد: تعداد بیش از یکصد نفر از اعضای هیأت علمی و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نامه‌ای را تهیه کرده بودند و قرار بر این بود که اعمال جراحی الکتیو (غیر اورژانسی) از امروز به دلیل پرداخت نشدن مطالبات و کارانه‌های آنها انجام نشود که این موضوع با تغییر رئیس این دانشگاه لغو شده است. 

وی با بیان اینکه پرداخت کارانه‌ها یکی از واضح‌ترین مشکلات موجود در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شمار می‌رود، افزود: در حال حاضر شرایط کاری پزشکان به قدری دشوار شده که اعضای هیأت علمی دانشگاه که وظیفه آموزش، پژوهش و درمان را برعهده دارند، باید نگران مسائل مالی و پرداخت کارانه‌ها باشند. 

شفا ادامه داد: ما معتقدیم که نباید بین پرداخت کارانه‌های پزشکان در شهرهای مختلف تبعیض وجود داشته باشد، به طور مثال؛ دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران پرداخت کارانه‌شان با اختلاف زمانی معقولی بین سه الی شش ماه انجام می‌شود، در حالی که آخرین پرداختی کارانه در بیمارستان نمازی شیراز مربوط به اردیبهشت ماه سال 97 است. 

وی با انتقاد از این موضوع که پرداختی‌های این دانشگاه حدود 16 الی 19 ماه به تعویق افتاده است، گفت:‌اعضای هیأت علمی معتقدند اگر شرایط اقتصادی کشور دشوار شده،‌ در شهرهای دیگر نیز باید این موضوع احساس شود، اما متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز توجهی به این موضوع نداشته است که این امر بی‌عدالتی و تبعیض به شمار می‌رود. 

وی تصریح کرد: بارها در این زمینه جلساتی با رئیس دانشگاه برگزار شده بود، اما متأسفانه به نتیجه نرسیده بودیم. ما در این نامه اعلام کردیم که به دلیل فشارهای موجود، جراحی‌های غیراورژانسی را تعطیل خواهیم کرد،‌ به دلیل اینکه حل کردم مسئله کارانه پزشکان کار دشواری نیست.

وی در پایان گفت: انتشار این نامه به معنای تهدید و ایجاد نگرانی برای بیماران نبوده و ما اعلام کرده بودیم که طبق ساعات عادی فعالیت خود را ادامه خواهیم داد و از سوی دیگر انتظار داریم وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شرایط دشوار پزشکان این مجموعه را درک کنند.
 
 
کد مطلب : ۲۳۶۲۳
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :