جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:
مخالف واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی هستم
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم.
 
به گزارش فانا، عباسعلی کریمی، در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اداره داروخانه‌های دانشکده داروسازی و بیمارستان‌ها و تعامل آن با دانشکده پزشکی را تجربه همکاری موفقی در دانشگاه دانست و اظهار داشت: در گذشته داروخانه‌های بیمارستانی مشکلات فراوانی داشتند و راه‌های متعددی را رفتند که به شکست منجر شد و درنهایت در سال‌های ۸۴ و ۸۵ تجربه نحوه اداره داروخانه‌های بیمارستانی آغاز شد که تجربه کاملاً موفقی است.وی با تاکید دوباره بر اینکه با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم، تصریح کرد: این تجربه‌ای است که در طول زمان به دست آورده‌ام و معتقدم به جز تاسیسات، آشپزخانه و سایر امور خدماتی که واگذاری آن مسئله‌ای ایجاد نمی‌کند، هیچ‌گونه اعتقادی به برون‌سپاری ندارم.

کریمی بابیان اینکه تجربه واگذاری داروخانه‌های ۱۳ آبان و بیمارستانی تجربه متفاوتی است، افزود: این روش نوعی واگذاری است اما نه به بخش خصوصی بلکه به بخش علمی و هدف آن پشتیبانی یک مجموعه متمرکز و باقدرت مالی و چانه‌زنی بالا با شرکت‌های دارویی است.

وی ادامه داد: ابتدا داروخانه شهری و سپس داروخانه‌های بیمارستانی با این ایده در قالب داروخانه‌های ۱۳ آبان متمرکز شدند که از نظر بنیه فکری، آموزشی، پژوهش و مالی، نظام دارو و تجهیزات دانشگاه را موردحمایت قرار دهند و چنانچه کمبودی در شهر ایجاد شد داروخانه ۱۳ آبان برای چند ماه ذخیره دارویی مورد نیاز را پیش‌بینی کند.

کریمی با بیان اینکه داروخانه‌های ۱۳ آبان در مسیر تحقق این هدف قرار دارند، افزود: برای تحقق این امر داشتن روحیه همکاری و روحیه پشتیبانی در بخش اداری و مالی دانشگاه و داروخانه‌های ۱۳ آبان، دو اصل مورد نیاز است که خوشبختانه شاهد آن در بین همکاران هستیم و همین امر باعث پیشرفت مجموعه شده است.

وی با قدردانی از زحمات گذشتگانی که داروخانه‌های ۱۳ آبان را پایه‌گذاری کردند و در طول سال‌های گذشته آن را به‌خوبی مدیریت کردند، گفت: مدیریت جدید داروخانه‌های ۱۳ آبان، نیازی بود که در این دوره احساس شد و توصیه می‌کنم مجموعه را گران اداره نکنید.

کریمی با تاکید بر همراهی بیمارستان‌ها با داروخانه‌ها، افزود: اداره متمرکز داروخانه بیمارستان‌های امیراعلم و فارابی نیز به سود دانشگاه است. بیمارستان امیراعلم وارد این پروسه شده و امیدوارم بیمارستان فارابی نیز به این مجموعه بپیوندد.
 
کد مطلب : ۲۳۷۹۷
دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :