مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند

هرگز با سلامت مردم مصالحه و شوخی ندارم

خبرگزاری ایلنا , 3 بهمن 1398 ساعت 14:07

وزیر بهداشت تاکید کرد که مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر، بی‌جهت، عبث و غیرکارشناسی بود و هیچ مشکلی با فرآورده های لبنی نداریم.


به گزارش فانا، سعید نمکی در حاشیه افتتاح و بهره برداری از بیمارستان آفتاب هشتم شهرستان خور و بیابانک، اظهار داشت: یکی از اشتباهات ما این است که برخی از استان‌ها مانند اصفهان را به عنوان منطقه برخوردار تلقی می کنیم در حالیکه در این استان، مناطقی مانند خور و بیابانک وجود دارد که از مناطق کمتر برخوردار و محروم کشور است.

وی افزود: خوشبختانه با همت همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و وزارت بهداشت و مسئولان محلی، بیمارستان آفتاب هشتم شهرستان خور و بیابانک با ظرفیت ۳۲ تخت و ارائه خدمات درمانی مورد نیاز مردم، ساخته و تکمیل شد و امسال ۶ پزشک متخصص در رشته‌های مختلف از جمله داخلی، جراحی عمومی، اطفال و طب اورژانس برای این شهرستان اعزام شدند و قرار است که خدمات رادیولوژیست نیز ارائه شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما، توسعه و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی به‌ویژه خانه‌های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت در مناطق کمتر برخوردار است و دنبال ماندگاری بیشتر پزشکان و تیم پزشکی و پیراپزشکی با ایجاد انگیزه‌های لازم در این مناطق هستیم. البته برای تعیین یک الگوی جدید برای توسعه مناطق کمتر برخوردار با تاکید بر پراکندگی جمعیت در این مناطق، برنامه های مهمی داریم.

نمکی درباره مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر و لبنیات، گفت: به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت مردم، هرگز با سلامت مردم مصالحه و شوخی ندارم و مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر، بی‌جهت، عبث و غیرکارشناسی بود و هیچ مشکلی با فرآورده های لبنی نداریم چون نظارت کافی و کامل بر کارخانجات تولیدی لبنیات وجود دارد.

وی افزود: محصولات لبنی ایران یکی از بهترین‌های منطقه است و به کشورهایی که بیشترین استانداردها را از ما طلب می کنند، صادر می‌شود و مردم با خیال راحت شیر و لبنیات را حتی بیشتر از گذشته مصرف کنند چون در کشور با مشکل پوکی استخوان روبرو هستیم و حرف های بیهوده ممکن است مردم را از مصرف حداقل های مورد نیاز لبنیات محروم کند و اینها به جای کمک به سلامت مردم، خیانت ملی است و بنده به عنوان وزیر بهداشت که مسامحه و مصالحه ای با هیچ فردی بر سر سلامت مردم ندارم، می گویم که مردم حتی بیشتر از گذشته، شیر و لبنیات مصرف کنند.


کد مطلب: 24542

آدرس مطلب: https://phana.ir/fa/doc/news/24542/مردم-خیال-راحت-شیر-لبنیات-مصرف-کنند

فانا
  https://phana.ir