دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ,23 May 2022
 
 
اقلیم کردستان عراق جشن های نوروزی را لغو کرد
 
حکومت اقلیم کردستان عراق امروز (چهارشنبه) در اقدامی پیشگیرانه با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا همه جشن های نوروزی آینده را لغو کرد.
 
به گزارش فانا به نقل از رسانه های اقلیم کردستان، «فرست صوفی» استاندار اربیل در نشست خبری گفت که لغو جشن های تعطیلات نوروزی امسال بخشی از اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است.

نوروز جشن باستانی و ملی کردهای عراق به جا مانده از دوران ایران باستان جایگاه ویژه‌ای در میان کردهای سراسر منطقه دارد.

در همین حال حزب دمکرات کردستان عراق نیز در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کووید - ۱۹ در منطقه و کشورهای همسایه عراق و برخی مناطق جهان به منظور حفظ سلامت مردم امسال یادواره بزرگداشت «ملا مصطفی بارزانی» لغو می شود.

اداره گردشگری اقلیم کردستان نیز امروز اعلام کرد که مانع ورود گروه های گردشگری به خاک منطقه از دیگر مناطق عراق به دلیل انتشار کرونا خواهد شد.

همچنین حکومت اقلیم کردستان روز گذشته تصمیم گرفت در مدت اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همه دانشگاه ها، مدارس، مهدهای کودک، موسسه های توانبخشی در وزارت آموزش، آموزش عالی و تحقیقات علمی و وزارت کار و امور اجتماعی را تعطیل کند.

مقام های بهداشتی عراق روز سه شنبه برای نخستین بار تایید کردند که چهار عضو خانواده ای در کرکوک به ویروس کرونا آلوده شده اند.

دولت عراق که کمیته ای ویژه برای مقابله با کرونا تشکیل داده است، در اقدامی احتیاطی و پیشگیرانه مرزهای خود را با ایران بسته است.
 
کد مطلب : ۲۵۵۰۴
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :