جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ,9 December 2022
 
 
بیل گیتس بودجه‌ای میلیارد دلاری برای تهیه ۷ واکسن بالقوه کرونا آماده کرد
 
بیل گیتس، بنیانگذار میلیاردر مایکروسافت می‌گوید که بنیاد وی بودجه ساخت کارخانه‌های هفت نامزد اصلی ساخت واکسن کرونا را فراهم می‌کند. این موضوع می‌تواند برای همه شهروندان سراسر جهان مفید باشد.
 
به گزارش فانا، گیتس گفت که به احتمال زیاد بین همه کاندیداها، دو مورد از این هفت مورد از بقیه قوی‌تر هستند. به این معنی که میلیارد‌ها دلار برای تولید صرف می‌شود. وی گفت: «در شرایطی که جهان با از دست دادن تریلیون دلاری اقتصادی رو به رو است (با توجه به شیوع کرونا) در نتیجه یک تلاش چند میلیارد دلاری می‌تواند مفید باشد.»


درواقع بیل گیتس با وجود این واقعیت که می‌تواند به معنای هدر رفتن میلیارد‌ها دلار باشد، پول خود را به هفت کارخانه واکسن کرونا ویروس سرازیر می‌کند. گیتس گفت: «از آنجا که بنیاد ما در زمینه بیماری‌های عفونی تخصص عمیقی دارد، ما در مورد بیماری همه گیر فکر کردیم، برای آمادگی بیشتر برای تهیه واکسن، چیز‌هایی را تأمین کردیم، پول اولیه ما می‌تواند باعث تسریع در امور شود.»


گیتس ادامه داد: «به طور هم زمان آزمایش و ظرفیت ساخت ساختمان برای رسیدن به بهترین و سریعترین نسخه توسعه یافته یک واکسن می‌تواند حدود ۱۸ ماه طول بکشد. اما برخی از نامزد‌های برتر به تجهیزات بی نظیری احتیاج دارند.» بیل و همسرش ملیندا گیتس قبلاً مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای مقابله با بیماری کرونا هزینه کرده اند و حتی کیت‌های تست کرونا در منزل را به ایالت واشنگتن ارسال کرده است.
 
کد مطلب : ۲۷۳۱۵
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۸
۰
 
مرجع : انتخاب
 

ارسال
 
گروه های خبری :