سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ,5 July 2022
 
 
سامانه غربالگری الکترواپتیکی تشخیص تب کرونا راه اندازی شد
 
سامانه غربالگری الکترواپتیکی تشخیص تب کرونا راه اندازی شد، این سامانه توسط یکی از پژوهشکده‌های وابسته به سپاه تولید شده است.
 
به گزارش فانا، مراسم رونمایی از سامانه بومی غربالگری الکترواپتیکی با دقت بالا در محیط‌های پر ازدحام برای تشخیص تب کرونا  امروز با حضور سردار احمد عبدالهی معاونت سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه، علیرضا جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و حسین صمدی نیا، رئیس بیمارستان بقیه الله رونمایی شد.

این سامانه توسط یکی از پژوهشکده‌های وابسته به سپاه تولید شده و به صورت هوشمند کار غربالگری کرونا در محیط‌های پر ازدحام را انجام می‌دهد.

مجری این طرح در گفت‌وگو یا فارس اظهار داشت: این سامانه شامل دوربین حرارتی، دوربین مرئی و مرجع دمایی است.

وی ادامه داد: این سامانه ظرف ۲۵ روز ساخته شده و قابلیت استفاده در مراکز و مکان‌های شلوغ همچون مترو، بیمارستان‌ها و فروشگاه ها را دارد. پایلوت این سامانه مدت ۴ روز در ورودی اورژانس بیمارستان بقیةالله انجام شد. دقت این سامانه یک دهم است و می‌تواند کار غربالگری را بدن اینکه افراد متوجه و نگران شوند انجام دهد.

مجری این سامانه غربالگری خاطرنشان کرد: این سامانه درجه بدن بالای ۳۷ درجه افراد را تشخیص می‌دهد. ما آماده تولید انبوه این سامانه هستیم.
 
کد مطلب : ۲۷۳۷۱
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :