چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ ,6 July 2022
 
 
کرونا در قم؛
نگرانی از افزایش ۱۵ درصدی مراجعات به مطب‌ها
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نگران رفتار برخی از مردم و عدم توجه آنها به خطرات ادامه شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش عملی مراجعات مردم به مطب ها و درمانگاه های استان به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد هستیم.
 
به گزارش فانا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با ویروس کرونا استان قم اظهار داشت: احساس می‌کنیم، رفتار ویروس کرونا تغییر کرده است و بیمارانی با علایم غیرمعمول مراجعه می‌کنند.

وی افزود: احترام به حقوق شهروندی در ایران به صورت عملی اجرا می شود، به گونه ای که مشاهده می کنیم طی یک هفته سه بیمار بالای ۱۰۰ سال با بهبودی کامل از مراکز درمانی مرخص می شوند، اما در کشورهای مدعی حقوق بشر متاسفانه برای زندگی افراد مسن اهمیتی قایل نیستند.

وی گفت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی و به‌دنبال آن طرح فاصله گذاری هوشمند، انتظار می‌رود که مردم همچنان نکات بهداشتی را رعایت کنند و اگر چه شیب بیماری کمی نزولی به نظر می‌رسد، ولی در صورت عدم توجه، شاهد پیک بعدی بیماری خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: متاسفانه در درمانگاه ها و مطب ها شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی مراجعه‌ مردم هستیم و این موضوع ما را نگران کرده است.

قدیر تصریح کرد: طرح فاصله گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است که در قطع زنجیره انتقال ویروس بسیارموثر است.

آغاز به کار طرح ضربتی مرحله دوم مبارزه با ویروس کرونا

بر اساس این گزارش، طرح ضربتی مرحله دوم مبارزه با کووید۱۹ و فاصله گذاری اجتماعی در صنایع و ادرات استان قم از صبح یکشنبه آغاز شد.

این طرح که همزمان با آغاز به‌کار برخی از صنایع و ادارت در شرایط شیوع کووید۱۹ به اجرا در می آید، بازرسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی در کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، صنایع و ادارات حضور می‌یابند و اجرای صحیح دستورالعمل های وزارت بهداشت درخصوص پیشگیری و کنترل بیماری را نظارت می‌کنند.

۷ هزار واحد صنعتی و اداری در سطح استان قم در حال فعالیت هستند که زیر پوشش کامل این طرح قرار می‌گیرند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.
 
کد مطلب : ۲۷۴۲۸
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :