جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ,9 December 2022
 
 
پزشکان انگلیسی ابراز نگرانی کردند
تاخیر دولت انگلیس در تایید آزمایشات پلاسما درمانی برای بیماران کووید-۱۹
 
پزشکان انگلیسی نسبت به تاخیر دولت این کشور در تایید انجام آزمایشات مربوط به پلاسما درمانی برای کمک به بیماران بدحالِ مبتلا به کووید-۱۹ ابراز نگرانی کردند.
 
به گزارش فانا، پزشکان انگلیسی اظهار داشتند: دولت اقدامات لازم برای شروع آزمایشات مرتبط با پلاسما درمانی را به منظور درمان بیماران آلوده به کروناویروس تایید نکرده و در این زمینه به کندی عمل می‌کند.

به گفته پزشکان انگلیسی، دولت هنوز انجام پلاسما درمانی را برای کمک به این بیماران تایید نکرده است که این امر به شدت ناامید کننده است.

در این روش درمانی، پلاسمای خون افراد بهبودیافته گرفته شده و به بیماران درگیر با کووید-۱۹ اهدا می‌شود. محققان بر این باورند که آنتی بادی‌های تولید شده در بدن بیماران بهبود یافته می تواند سیستم ایمنی افرادی را که با بیماری کووید-۱۹ درگیر هستند بهبود دهد.

آزمایشات مرتبط با پلاسما درمانی در کشورهای دیگر از جمله چین، فرانسه، آلمان و آمریکا در حال انجام است اما در این زمینه تصمیم گیری لازم در انگلیس اتخاذ نشده است.

به گفته پزشکان انگلیسی درصورتیکه به موقع اقدامات لازم در این خصوص انجام شود می توان جان بیماران را نجات داد.

به گزارش اسکای نیوز، تاکنون روش درمانی موثری برای کمک به بیماران کووید-۱۹ ارائه نشده است. مطالعات متعددی روی تاثیر مصرف داروهای ضد ویروسی و استروئیدها در حال انجام است و برخی متخصصان بر این باورند که به کارگیری روش پلاسما درمانی هنوز به خوبی مورد بررسی و تحقیق قرار نگرفته است.
 
کد مطلب : ۲۷۶۷۷
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :