سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیون پوندی انگلیس برای تحویل تجهیزات پزشکی با پهپادها

خبرگزاری ايسنا , 27 فروردين 1399 ساعت 13:20

دولت انگلیس در حال سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیون پوندی برای تهیه پهپادهای جدید است که می‌توانند در روزهای کرونایی به عنوان پیک برای تحویل اقلام ضروری مورد استفاده قرار گیرند.


به گزارش فانا و به نقل از دیلی‌میل، این روزها به دلیل شیوع "کروناویروس" شهرهای انگلیس قرنطینه شده و رساندن اقلام ضروری به پزشکان را با مشکل مواجه کرده است.

در این راستا،" سازمان فضایی بریتانیا "(UKSA) برای تحویل تجهیزاتی از قبیل کیت‌های آزمایشی، ماسک، گان و عینک به کادر درمان "سرویس سلامت همگانی"(NHS) انگلیس راه‌حل‌های جدیدی ارائه داده است.

همکاری این سازمان با "آژانس فضایی اروپا" می‌تواند به تحویل این تجهیزات به کادر درمان، با استفاده از پهپادها منجر شود.

"آژانس فضایی اروپا" در وبسایت خود نوشت: شرکت‌ها می‌توانند پیشنهادها و ایده‌های خود برای استقرار و هدایت پهپادها را ارائه دهند.

همچنین صنعت فضایی انگلیس هم به دنبال راه‌هایی برای مقابله با گسترش کروناویروس و جلوگیری از فراگیری آن در آینده، با استفاده از ماهواره‌ها است.

دولت انگلیس اعلام کرد که سازمان فضایی بریتانیا  می‌تواند از تلاش ملی مبارزه با کروناویروس حمایت کند.

به همین جهت دولت بریتانیا در حال سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیون پوندی برای تهیه ماهواره‌ها و پهپادها است.

این سرمایه گذاری جدید می‌تواند به مقابله با مشکلات منحصر بفردی که در دروان شیوع کروناویروس به وجود آمده است، کمک کند.

بودجه اولیه این سرمایه‌گذاری در دسترس شرکت‌هایی قرار خواهد گرفت که از اطلاعات ماهواره‌ها و پهپادها استفاده می‌کنند تا با مشکلات مربوط به تحویل تجهیزات پزشکی از قبیل کیت‌های آزمایش و تجهیزات محافظتی مقابله کنند.

راه‌حل‌های سازمان فضایی اروپا می‌تواند شامل ارتباطات ماهواره‌ای، مسیریابی ماهواره‌ای، ماهواره‌های رصد زمین و پهپادها باشد.

دولت انگلیس اعلام کرد فناوری فضایی پیش از این هم نقش مهمی در حوزه مراقبت بهداشتی ایفا کرده است.

به عنوان مثال اخیرا یک استارتاپ، اپلیکیشنی طراحی کرد که با استفاده از اطلاعات "جی‌پی‌اس"(GPS) ماهواره‌ها به رعایت طرح "فاصله‌گذاری اجتماعی" توسط افراد کمک می‌کند تا با شیوع کروناویروس مقابله شود.


کد مطلب: 27742

آدرس مطلب: https://phana.ir/fa/doc/news/27742/سرمایه-گذاری-۲-۶-میلیون-پوندی-انگلیس-تحویل-تجهیزات-پزشکی-پهپادها

فانا
  https://phana.ir