يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ,25 September 2022
 
 
مشکل اساسی در زمینه تامین مکمل های درمانی کودکان وجود ندارد
 
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: اگر مشکلی در زمینه تامین مکمل ها وجود دارد شهروندان با شماره ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند و آن را اطلاع دهند.
 
به گزارش فانا، دکتر تبریزی در خصوص تامین مکمل های درمانی کودکان در کشور گفت: یکی از اولویت های اساسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین مکمل ها برای گروه های سنی هدف (کودکان، زنان باردار، سالمندان و غیره) است که تاکنون آماده بوده و تامین شده و هم اکنون در خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه ممکن است در جایی این کمبود وجود داشته باشد افزود: مشکل اساسی در این زمینه وجود ندارد. در سال گذشته حدود ۳۸۲ میلیارد تومان برای خرید مکمل به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور داده شده است و در سه ماهه اول سال جاری حدود ۳۰ میلیارد تومان به رغم مشکلات عدیده هزینه ای ناشی از شیوع کووید ۱۹تامین و مکمل در تمامی مراکز، پایگاه ها و خانه های بهداشت موجود است.

تبریزی در پاسخ به سوالی درخصوص علت اعلام کمبود توسط برخی از شهروندان اظهار داشت: احتمالا در فرایند توزیع مشکل بوده است  و زمانی که یکی از شهروندان مراجعه کردند مکمل تمام شده و بعدا تامین می شود و می توانند آن را دریافت کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از شهروندان در خواست کرد؛ اگر مشکلی در زمینه تامین مکمل ها وجود داشته باشد با شماره ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند و آن را اطلاع دهند.
 
کد مطلب : ۲۹۵۲۹
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :