يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ,25 September 2022
 
 
دکتر علیرضا شانه ساز:
ارز تخصیصی برای شیرخشک، همان ۴۲۰۰ تومان است
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: براساس تصمیمات سازمان برنامه و بودجه برای امسال هم باید همان ارز ۴۲۰۰ تومانی درخصوص تولید و تامین شیر خشک در نظر گرفته شود.
 
به گزارش فانا، ارز تخصیصی برای شیرخشک، همان ۴۲۰۰ تومان استدکتر علیرضا شانه ساز افزود: مشکل ما درخصوص ارز شیر خشک درواقع تامین و تخصیص آن است و اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی به میزان کافی تامین نشود دچار مشکل خواهیم شد.

وی گفت: در حال حاضر کمبود نگران کننده‌ای در زمینه شیرخشک نوزادان نداریم، شیرخشک‌های بیماران متابویک هم بصورت یارانه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد بطوری که مبلغ پرداختی از سوی بیمار بسیار اندک است.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید دارو‌های جدید مرتبط با ویروس کرونا افزود: دارو‌های تولید داخل که برای درمان کرونا بکار می‌روند صرفا باید در بیمارستان مصرف شوند، چون این دارو‌ها خاصیت ضد ویروسی دارند و مصرف آن‌ها باید به دقت کنترل شود و نباید پزشکان برای بیمارانی که بستری نیستند این دارو‌ها را تجویز کنند.

وی گفت: اگر بیمارستانی در تامین دارو‌های مرتبط با درمان کرونا دچار مشکل است یا کمبودی دارد، اگر به سازمان غذا و دارو مراجعه کند ما برای آن‌ها تامین خواهیم کرد، از طرفی وقتی این دارو‌ها در بیمارستان مصرف شوند هزینه آن‌ها هم از محل اعتبار کرونا تامین می‌شود و دیگر نیاز نیست بیماران مبالغ بالا را برای خرید آن‌ها بپردازند.

دکتر شانه ساز افزود: قیمت گذاری دارو‌های تولید داخل در حوزه کرونا توسط یک کمیسیون قانونی انجام می‌شود، اما چون مواد اولیه آن‌ها خارجی است باعث می‌شود قیمت بالا برود و ماهیت این دارو‌ها در دنیا هم بسیار گرانقیمت است.
 
کد مطلب : ۳۰۱۲۶
چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :