چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ,5 October 2022
 
 
لاری خبر داد:
مجموع جانباختگان کرونا در کشور از مرز ۳۰ هزار نفر گذشت
 
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: مجموع جانباختگان کرونا از مرز ۳۰ هزار نفر گذشت.
 
به گزارش فانا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت کرونا طی شبانه روز گذشته در کشور گفت:از دیروز تا امروز ۲۶ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  هزار و ۷۷۹ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،  ۲۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسید.

لاری گفت:خوشبختانه تا کنون ۴۲۳ هزار و ۹۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و  ۴۷۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تا کنون چهار میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۶۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در مورد وضعیت استان‌ها افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

 
 
کد مطلب : ۳۰۹۴۹
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :