جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ,19 August 2022
 
 
برای اولین بار در کشور؛
تولید غذای ویژه بیماران فنیل کتونوریا ( PKU)
 
رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه با اشاره به بیش از ۳ هزار بیمار فنیل کتونوریا در کشور وجود دارد، گفت: براساس سیاست سازمان غذا و دارو مبنی بر حمایت از تولید داخل به زودی غذای ویژه بیماران فنیل کتونوریا ( PKU) در داخل کشور تولید می شود.
 
به گزارش فانا، بهادر صیدمحمدیان افزود: پس از اعلام فراخوان تولید ماده اولیه و محصول نهایی شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه توسط وسط اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، تمامی شرکت های تولید کننده فرآورده های مذکور در راستای جهش تولید، حمایت از شرکت های تولید کننده، کاهش وابستگی به واردات شیرخشک رژیمی و غذای ویژه؛ خوشبختانه به زودی غذای ویژه بیماران PKU در داخل کشور تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه با بیان اینکه یکی از شرکت های داخلی تولیدی شیرخشک نوزاد در تولید فرآورده نهایی با نام لاکتومیل PKU اقدام کرده است، عنوان کرد: بزودی مجوز های لازم صادر و به مرحله تولید خواهد رسید و امیدواریم سایر شرکت های تولید کننده داخلی جهت تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است اداره شیرخشک و غذاهای ویژه حمایت کامل خود را در این خصوص اعلام می کند و کلیه درخواست های تولید شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در اسرع وقت بررسی و تسریع لازم در امور ثبت را انجام خواهد داد.
 
کد مطلب : ۳۱۱۲۳
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۹
۰
 
مرجع : ایفدانا
 

ارسال
 
گروه های خبری :