چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ,26 January 2022
 
 
انجمن صنایع سلولزی- بهداشتی؛
پوشک بچه به میزان کافی در بازار موجود است
 
دبیر انجمن صنایع سلولزی- بهداشتی ایران اعلام‌کرد: برخلاف برخی اخبار کذب منتشر شده در برخی سایت‌ها و فضای مجازی، همه شرکت‌های تولیدکننده پوشک بچه در حال فعالیت هستند و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد.
 
به گزارش فانا، مشاهدات میدانی از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای سطح تهران، حاکی از وجود مقادیر کافی پوشک بچه است.

در این زمینه، دبیر انجمن صنایع سلولزی- بهداشتی ایران امروز (یکشنبه)  اعلام‌کرد: هرچند قیمت مواد اولیه وارداتی نظیر خمیر «فلاف پالپ» (مورد استفاده در پوشک بچه و نوار بهداشتی) متاثر از افزایش نرخ ارز نیمایی با افزایش مواجه شده، اما هیچ کمبودی در تولید وجود ندارد.

به گفته «حسن زالی»، با توجه به ذخایر مناسب مواد اولیه موجود در انبار شرکت‌ها، اکنون همه کارخانجات بزرگ داخلی تولیدکننده پوشک بچه با قدرت در حال تولیدند و آمارهای ۶ ماهه آنها گواه رشد تولید در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

وی ادامه‌داد: هرچند برخی مشکلات تخصیص ارز سبب شده تا صنایع به نوعی با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند، اما این به معنای توقف تولید نیست و گشایش اعتبار برای خمیر فلاف پایپ نیز به‌طور مرتب انجام می‌شود.

این مقام صنفی خاطرنشان‌کرد: در صورتی که مشتریان و خریداران پوشک بچه با هر گونه مشکلی در تهیه این کالا مواجه باشند، انجمن صنایع سلولزی- بهداشتی ایران آماده پاسخگویی است.

وی همچنین تاکیدکرد: شرکت‌های تولیدکننده تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش قیمت محصولات خود نگرفته‌اند.
 
کد مطلب : ۳۱۱۸۷
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :