يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ,25 September 2022
 
 
شرکت داروسازی دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده قرص فولات (فرم فعال فولیک اسید) با نام تجاری بست فولات در ایران
 
فولات و فولیک اسید که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می‌شوند، برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن ضروری هستند. فولات موردنیاز بدن بایستی از طریق رژیم غذایی تامین شود اما فولات طبیعی موجود در مواد غذایی، ناپایدار و بسیار مستعد اکسیداسیون است و در طی فرآیند نگهداری و طبخ مواد غذایی از بین می‌رود.
 
به گزارش فانا، مکمل تغذیه‌ای بست فولات شرکت دارو افشان شایگان، حاوی 600 میکروگرم فولات (فرم فعال فولیک اسید) است و می‌تواند نیاز روزانه بدن را به خصوص در شرایطی که سرعت تکثیر سلولی افزایش می‌یابد، تامین نماید. مصرف این مکمل در دوران پیش از بارداری، بارداری و شیردهی به علت جلوگیری از مشکلات تکاملی جنین توصیه می‌شود.

همچنین میزان موفقیت در درمان ناباروری به خصوص در آقایان را افزایش می‌دهد، سبب افزایش اثربخشی داروهای ضد افسردگی می‌گردد، با کاهش میزان هموسیسئین خون، ریسک ابتلا به بیماری‌های قلب و عروق  را کاهش می‌دهد و از کم‌خونی مگالوبلاستیک پیشگیری می‌کند.

فولیک اسید یک ترکیب شیمیایی کاملا سنتزی و غیرفعال است و باید پس از طی چندین فرآیند آنزیمی در بدن به 5-متیل تتراهیدروفولات تبدیل شده و فعال گردد. مواردی مانند نقص آنزیمی در MTHFR، مشکلات سیستم گوارشی، بیماری‌های کبدی و البته مصرف برخی داروها مانع از فعال‌سازی فولات در بدن می‌گردند.

شرکت دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده ملح گلوکزامین فولات (فرم فعال فولیک اسید) در ایران، با نام تجاری بست فولات می‌باشد. بست فولات به عنوان نسل جدید فولات (نسل چهارم) به صورت فعال وارد بدن می‌گردد و بدون نیاز به پروسه‌های آنزیمی، فولات موردنیاز بدن را تامین می‌نماید. 
کد مطلب : ۳۱۶۰۷
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :