چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ,28 September 2022
 
 
تولید محصولات زیبایی از گیاه ایرانی در نیوزیلند
 
رادیو نیوزیلند روز سه شنبه گزارش داد که ۳ دانش آموز این کشور در شهر "دِنیدِن" یک محصول بهداشتی ضدجوش صورت با استفاده از زرشک ایرانی تولید کرده اند.
 
به گزارش فانا، محصول تولید شده که "پودر زرشک خام آبالرو" (Abalro Raw Barberry Powder) نام دارد طی سال های مختلف جوایزی نیز به خود اختصاص داده است.

رابرت دونوگو مدیرعامل شرکت تولید کننده این محصول در نیوزیلند به این رادیو گفت: سال گذشته یکی از اعضای تیم تولید کننده به قابلیت زرشک در از بین بردن جوش صورت و آکنه پی برده بود و همین مهم موجب شد تولید این محصول در دستور کار قرار گیرد.

زرشک یک گیاه ایرانی است که قرن هاست با اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنتی اکسیدان موجود در زرشک موجب کاهش قابل توجه جوش صورت می‌شود.

با توجه به اینکه نیوزیلند زرشک کافی برای تامین این محصول ندارد، دانش آموزان نیوزیلندی توانستند زرشک را از ایران به نیوزیلند وارد کنند تا به اولین تولیدکنندگان پودر زرشک در این کشور تبدیل شوند.

براساس این گزارش، تحقیقات صورت گرفته نیز نشان داد که مصرف کنندگان این محصول رضایت بالایی از آن داشته و اعلام کردند که استفاده حتی چند قاشق چای خوری از آن نیز موجب تاثیرات مثبتی هم در سلامتی جسمی و هم در پوست بدن می‌شود.

زرشک ایران گونه‌ای منحصر به فرد می باشد و با گونه‌های دیگر متفاوت است. بیشتر در منطقه خراسان جنوبی یا قهستان کشت می‌شود و شهرستان‌های زیرکوه و قائنات مرکز اصلی تولید آن است.
 
 
کد مطلب : ۳۲۱۳۱
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :